Petice proti zrušení Dětského centra PAVUČINKA ŠUMPERK


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-05-15 12:35

Je mi líto,že se vůbec přemýšlí o zrušení něčeho,co pomáhá dětem,kteří nemají rodiče:-(

Nepřihlášený uživatel

#2 Re:

2014-05-15 12:54

#1: -

Ne jenom dětem co nemají rodiče.Pomáhají i nedonošeným dětem a dětem které nemají porodní váhu 2500gramu.


Nepřihlášený uživatel

#3

2014-05-15 14:29

Myslím si , že malé děti by neměly být jakýmkoliv způsobem testány.

Nepřihlášený uživatel

#4

2014-05-15 14:42

jsou to idioti,dobrou věc vždy zrušit,ale špínu a humus nechat,viz. politika!!!! podepsal jsem v plném rozsahu,a kdybych mohl,tak vyliskám toho pitomce,co tohle vůbec navrhnul!!!!

Nepřihlášený uživatel

#5

2014-05-15 14:42

To co má smysl ,to se ruší pod zástěrkou úspor, to co smysl nemá, to se buduje a perou se v tom jen špinavé nakradené peníze. To je náš skvělý stát :-(((
Lůca

#6

2014-05-15 15:30

Také nechápu co komu vadí na tom ,že se tu pomáhá dětem,pořád nějaké nové zákony se vymýšlejí aby se platili lidé co sedí nahoře a vůbec se nepřemýšlí nad tím ,že to může oblížit nevinným.

Nepřihlášený uživatel

#7

2014-05-15 15:32

Nechci rusit!!!

Nepřihlášený uživatel

#8

2014-05-15 16:03

proc nezrusi nake herny!!!!to tym detem pomaha:vym ocem mluvym!

Nepřihlášený uživatel

#9

2014-05-15 18:33

Kravina,vždy to někomu pomůže!!"""

Nepřihlášený uživatel

#10

2014-05-16 09:33

Nevím kdo rozhoduje o zrušení, ale už tím že jsem Vaši petici podepsala jsem proti. Já osobně jsem navštěvovala centrum PAVUČINKA ŠUMPERK s oběma dětmi, které měli problémy jako malé s lezením a byla nám doporučena Vojtova metoda. Možná to některé odradí, ale já byla spokojena nejen s rehabilitací ale i s výkonem rehabilitačních sester, které holkám moc pomohli a ony do roka sami začali chodit. Děkuji a držím palce, že se to změní k lepšímu a k zrušení nedojde. Janzová
Zmrdi na odstřel

#11 Radnice na odstřel

2014-05-16 15:43

Přeji si, aby byli zastřeleni politici ze Šumperka.



Nepřihlášený uživatel

#12

2014-05-17 13:04

určitě nerušit....

Nepřihlášený uživatel

#13

2014-05-17 13:34

Pavučivka v Šumperku, dříve Kojenecký ústav je v našem regionu mimořádné zařízení. Poskytuje služby dětem, které to potřebují, rodičům těchto dětí. Čím chcete toto zařízení nahradit? Léčebné rehabilitace Vojtovou metodou nemlže dělat jen tak někdo, chce to erudované lékaře- odborníky, kteří se totu problematikou zabývají řadu let. Jiné obdobné zařízení v Šumperku není, je zcela jedinečné a mimořádné. Osobně znám řadu pracovníků, jsou to velmi obětaví lidé, bez kterých by řada dětí nebyla tam , kde je. Jsem zásadně proti zrušení této instituce. Mgr. Bc. Eva Pospíchalová

Nepřihlášený uživatel

#14

2014-05-17 17:37

Jsem proti zrušení.Já sama mám právě odtud dítko a jsem šťastná.Kdyby nebylo Pavučinky nevím jak by dopadlo moje malé štěstí.Nato že mělo malé vyhlídky na přežití tak udělaly kus práce, a zato jim děkuji. Šťastná máma


Nepřihlášený uživatel

#15

2014-05-17 20:47

Rušení Pavučinky je nesmysl. Nepotřebovala jsem její služby, ale vím od mnoha maminek, které měly problémy se svými drobečky z hlediska vývojových poruch, že toto zařízení jim poskytovalo vždy potřebnou, kvalifikovanou a náležitou péči, včetně Vojtovy metody. Bylo by potřeba se podívat na ty politiky a zástupce Města, které vůbec tato myšlenka zrušení tohoto zařízení napadla. Snad by bylo i dobré zajistit společný postup maminek, které centrum Pavučinky navštěvovaly. Tato situace by možná měla být medializována, protože mnoho lidí, nemusí být v obraze. Některé rodiny, které využívaly odborné pomoci pracovníků centra Pavučinka určitě ví, jak důležitá je odborná konzultace, ukázka, nácvik a postup cvičení s dítětem. Měli bychom být všichni rádi, že podobné zařízení se právě v našem městě nachází. Milena Fojtů

Nepřihlášený uživatel

#16

2014-05-18 07:23

Dětí stále více přibývá a zařízení pro ně se ruší. To již známe z 90. let, kdy se rozprodaly školy, školky a jesle na veřejné domy a podobná šílená zařízení. A nyní mámy nemohou do práce - není kam dát dítě. Hrozná doba.

Nepřihlášený uživatel

#17

2014-05-18 12:24

Dobrý den.Nevím proč by se mělo rušit zařízení které tady funguje mnoho let a prospívá ve vývoji nemocných dětí.Zajímalo by mne co se zde chce vybudovat anebo to schátrá jako šumperské sanatorium,které zde taky sloužilo pro nemocné děti.Takové ústavy nechte fungovat.Je to pro dobro dětí.

Nepřihlášený uživatel

#18

2014-05-18 19:54

Take nehapu proc by se to melo rusit.Myslim ze v Sumperku je potreba zrusit spousta jinych veci .A ne potrebne veci pro deti.Jsem take matka dvou deti a nedokazu si predstavit kdyby se neco s mojema detma delo ze bych musela dojizdet az treba do Olomouce a to kazdy den.Myslim si,ze i spousta rodin v dnesni dobe by na to nemela penize a to nemluvim o matkach samozivitelkach.Myslim ze by se meli zamyslet nad tema uz tady zminenyma hernama tim vandalismem a otravnyma rozrustajicima ozralyma bezdomovcema.kazdopadne nerusit.

Nepřihlášený uživatel

#19

2014-05-19 07:59

Dlouhodobě je zájem o tuto krásnou vilu s velkým pozemkem uprostřed města. Tak se to některým lobbistům asi podařilo urvat. Co by asi na to řekla původní majitelka vily.

Nepřihlášený uživatel

#20

2014-05-19 08:44

Je to ostuda naší politiky.Styďte se pánové u koryt!!!!!!!Hanba vám.

Nepřihlášený uživatel

#21

2014-05-19 09:25

Co je dobré a funguje, nemá se rušit ani omezovat provoz!

Nepřihlášený uživatel

#22

2014-05-19 09:51

Dětské centrum Pavučinka Šumperk je nenahraditelné, jeho zrušení by byla nehoráznost. Český národ stárne. Má-li stát skutečne zájem o růst porodnosti, pak by v rámci populační politiky měl zařízení tohoto typu všemožně podporovat a ne je rušit!! Je skutečně trestuhodné rušit zařízení, které má pozitivní výsledky, pracují v něm obětaví lidé, uzdravují novorozence, pomáhají jim zvládat první okamžiky na světe a mnohým zachraňují životy. Toho by si naši politici měli vážit, místo toho chtějí rušit.... co jsme to za generaci???

Nepřihlášený uživatel

#23

2014-05-19 10:02

Nevím, proč se ruší to, co vždy dobře fungovalo a nepřemýšlí se dopředu, čím by to šlo nahradit. Laická veřejnost je mylně informována o tom, jak tyto centra fungují. Nejsou to již kojenecké ústavy, ale centra, jež poskytují komplexní služby: péče o předčasně narozené děti, které nepijí samy či nekojí se, musí být sondovány- kdo je bude doma sondovat? Maminky, které přijdou z porodnice unavené, vystresované, že dítě nepije a nejde vše tak, jak měly v plánu? V Pavučince s nimi pracovaly zkušené a velice příjemné sestry, co měly radu na všechno a psychicky je držely. Dále musím podotknout práci lékaře na oddělení, který se stará pečlivě o všechny děti, ale je také všímavý a empatický k maminkám a jejich potřebám a problémům. Dále je tu RHB a cvičení Vojtovou metodou...to nemůže provádět kdejaký rehab.pracovník, vývojová poradna pro tyto děti, které si přivedly na svět spoustu dalších problémů, nejenom problémy s jídlem, dále postižené děti, které by doma nemohly být z důvodu 24h péče, kterou ne každá rodina zvládne.
Tato péče v celém centru vyžaduje dlouhodobý a trpělivý proces, který nemá v jiném zařízení náhradu. A podotýkám, že zde již NEJSOU děti k adopci, jak je prezentováno.Z porodnice se pustí maminka a je jim jedno, jak to matka zvládne...já jsem odcházela před léty taky tak, vystresovaná, unavená, neinformovaná, dítě mi samo nepilo, krmila jsem stříkačkou i hodinu a půl a nedovedu si představit, že bych nebyla 8 dní v Pavučince...kde mi všichni ohromě pomohli, sastřičky mě nechaly odpočinout a teprve potom mě zasvětily do péče o mého chlapečka, nastartovaly určitý režim a každý den jsem viděla pokroky, které mi dodaly jistotu.
Všem mým známým jsem Pavučinku doporučovala, je NENAHRADITELNÁ. Jen mi je líto maminek, které budou v podobné situaci jako já, nikdo jim asi nepomůže....

Nepřihlášený uživatel

#24

2014-05-19 12:06

Zásadně nesouhlasím s rušením tak důležitých, prospěšných a nápomocných center pro potřebné, jako je PAVUČINKA Šumperk. Bude naší ostudou a velkou chybou, pokud dovolíme a připustíme,aby klesala úroveň naší společnosti v oblasti sociální, zdravotní a vzdělávací. Je rovněž politováníhodné brát lidem, kteří se o Pavučinku zasadili, nadšení ze smysluplné práce. Jana Veberová, Šumperk.

Nepřihlášený uživatel

#25

2014-05-19 13:13

Je až s podivem,jak chce Olomoucký kraj ušetřit proinvestované peníze.Na bezbranných dětech.....Pevně věřím a doufám ve zdravý rozum,lidskost a cit a snad i díky této PETICI k tomuto kroku nedojde......