Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...


Nepřihlášený uživatel

#251 Povodí Labe

2013-10-02 20:13

Můj názor je ten, že se vedení Povodí Labe zaleklo a narychlo spíchlo přes svojí tiskovou mluvčí Zprávu o "Mapování porostů" , pokud koukám dobře, včera zpráva o plánovaném kácení byla na oficiálních stránkách města HK, že by jednostranná spolupráce?....Takže....Žádal bych od Povodí velice důrazně vysvětlení a dále podrobnou zprávu z tohoto mapování, kdo ho prováděl, jakou metodikou, zda byl přítomen někdo z odboru životního prostředí magistrátu atd......!!!Tomáš Novák


Nepřihlášený uživatel

#252

2013-10-02 20:18

Referendum občanů + nezávislá studie zadaná i stranou sdružení, jenž s úředníky není spjata, před zahájením jakéhokoli řízení, které se týká daň.poplatníků by mělo být standardem v civilizovaném světě. Ničit město, které se pyšní titulem nejpříjemnější k žití v ČR snad bude i pro politickou garnituru velké sousto...za malé kalorie

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-10-02 20:28



Nepřihlášený uživatel

#254

2013-10-02 20:30

3 roky jsem žil v HK, bydlím nedaleko. Kolem Labe a Orlice jsem chodil často a rád, nedokážu si představit, že by tam velikáni chyběli.

Nepřihlášený uživatel

#255

2013-10-02 20:34

Komu vadí zeleň, nechť se odstěhuje někam do pouště.Tam mu vadit nebude.Jen naprostý idiot může vymyslet takovou hovadinu, jakou je likvidace zdravých stromů,které rostly desítky či stovky let a nikomu do té doby nevadily.

Nepřihlášený uživatel

#256

2013-10-02 20:38

Neváhala jsem ani minutu. Stromy kromě krásy, jsou plíce všech obyvatel města, nechceme se dusit...

Nepřihlášený uživatel

#257

2013-10-02 20:40

Je pravda, že zeleň po Hradci mizí čím dál tím víc, zejména na úkor staveb, viz např. budova nového kampusu UK naproti FN, nebo vykácení řady stromů v Šimkových sadech pro nově vytvářený uměle vzhlížející park, alej stromů v Šimkově ulici směrem ke KB..takových příkladů najdeme po našem městě spoustu. Ale tohle už je poslední hřebík do rakve, neměli bychom přihlížet jak se z našeho zeleného města stává město betonové. Kdo máte možnost, zkuste zjistit jméno úředníka na Povodí Labe, kdo tohle podepsal, kdo je zodpovědný, zveřejněme ho..nějak se začít musí..

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-10-02 20:45



Nepřihlášený uživatel

#259

2013-10-02 20:50

Je to ostuda, co lidská chamtivost po penězích dokáže vymyslet.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-10-02 20:52



Nepřihlášený uživatel

#261

2013-10-02 21:41

Domnívám se, že rozumnější by bylo, kdyby Povodí Labe pravidelně čistilo vodní toky místo kácení stromů. Kácet pouze stromy, které jsou nemocné, eventuelně hrozí pád kmenu do řečiště a tím snížení průtoku vody při povodních, to se dá ještě omluvit, ale kácet zdravé stromy, které svými kořeny zpevnují hráze, to mi připadá hodně divný postup údržby

Nepřihlášený uživatel

#262

2013-10-02 21:44

Jedna z nejkrasnejich casti HK,ktera se musi chranit.Byla by to nenahraditelna ztrata.

Nepřihlášený uživatel

#263

2013-10-02 23:44

chci pomoct zachránit stromy ,protože životní prostředí je důležité, i kolem pPouchova se kácejí stromy a myslím,že jsou zdravé..komu tak pž´řekážejí...
Václav LA

#264 Re:

2013-10-02 23:47

#261: -

Naprosto souhlasím !


Nepřihlášený uživatel

#265

2013-10-03 00:18

Jako rodilý hradečák(1948)s nostalgií sleduji tuto nesmyslnou aktivitu nezůčastněných byrokratů
DD
Nepřihlášený uživatel

#266

2013-10-03 00:24

Děkuji za tuto iniciativu. Tato alej je jedním z charakteristických míst Hradce Králové a bez ní by již nikdy nebyl čím býval. Je jedním z tradičních míst procházek hradečáků a pevně doufám, že to tak i zůstane. Denis Doksanský


Nepřihlášený uživatel

#267

2013-10-03 01:06

nesmyslných zásahů do přrody už bylo dost. v tak velkém městě je to dvojnásobná tupost. mohl by u nás už konečně o důležitých věcech rozhodovat někdo, kdo má pět pohromadě?

Nepřihlášený uživatel

#268

2013-10-03 04:11

Stromy jsou plíce této planety a zdroj krásy a energie. Vážím si toho. Ochraňujme je!

Nepřihlášený uživatel

#269

2013-10-03 05:06

Věc je jasná. Kromě vyloženě přestárlých a tudíž i nebezpečných stromů samozřejmě nekácet!

Nepřihlášený uživatel

#270

2013-10-03 05:09

Jsem rodilý hradečák a u této řeky jsem vyrostla.
Tento záměr se mi zdá naprosto nereálný a nedovedu
si představit jak by se změnil ráz celé krajiny.

Nepřihlášený uživatel

#271

2013-10-03 05:45

Správce vodního toku má ze zákona právo odstraňovat stromy a keře na březích toků, ale po projednání s vlastníkem dotčeného pozemku. Navíc stromořadí je nepochybně významným krajinným prvkem, tedy kácení takových stromů podléhá povolení orgánu ochrany přírody, zde patrně Magistrátu statutárního města Hradec Králové. Pokud je vlastníkem pozemku sám správce vodního toku nebo jiná osoba s kácením souhlasící a orgán ochrany přírody povolil kácení stromů, je nasnadě napadnout rozhodnutí o povolení ke kácení dřevin rostoucích mimo les (pokud je však zdravotní stav VŠECH dřevin nebezpečný člověku nebo i zvířatům, je odpor veřejnosti proti kácení kontraproduktivní).

Nepřihlášený uživatel

#272

2013-10-03 05:57

Nechápu, proč to chtějí udělat? O co jim všem jde? Zase v tom jsou jen a jen prachy!!! Místo kde se krásně chodí, je tam klid, tak bude naprosto zničeno. Kdo vám dává právo zničit vše, co je většinou starší něž jste vy dohromady??? Jednoduché, prachy ničí lidský charakter a takhle to pak dopadá, bohužel!!! No snad dostanete rozum, a k tomuto zákroku nedojde!!!

Nepřihlášený uživatel

#273

2013-10-03 06:09

K tomu snad není již co dodávat. Proboha, vždyť na našem státě je příroda a historie to nejkrásnější. A právě STROMY. Vždyť všichni vidíte, co se děje s našimi lesy. Nepoší Vás na jaře pohled na zelenající a rozkvétající se přírodu, na podzim ta nádherná škála barev našich stromů. To je balzám na duši a to v dnešní době potřebuje myslím každý. A to se zmiňuji jen o balzámu na duši:-)

Nepřihlášený uživatel

#274

2013-10-03 06:19

Bez komentáře

Nepřihlášený uživatel

#275

2013-10-03 06:23

Komentářů a dobrých připomínek je tady dost a dost..jen bych vše opakoval,děkuji