Zrušení omezení denní doby lovu

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrušení omezení denní doby lovu

Michal

#51

2013-08-26 19:08

Já osobně chytám v noci cca 6 let od jara do podzimu na ryby jsem do lonska jezdil každej víkend letos tomu tak nedávám ale o povolenku jsem přišel poprvé tak jsem si šel koupit novou asi za 1200Kč a tím to končí za tři měsíce mě vrátily i tu sebranou tak ted mám 2 tak se zase můžou stavit.
Otmar

#52 Re: petice

2013-08-27 06:57

#44: 123 - petice

můžou si založit svou nikdo jim nebrání :-)

Jiří

#53 Re: Re: petice

2013-08-27 08:28

#52: Otmar - Re: petice

Děkuji za tip. Zde je tedy petice, která je prostorem pro vyjádření nesouhlasu s touto peticí:-)

http://www.petice24.com/signatures/proti_snaham_o_zrueni_denni_doby_lovu_a_zavedeni_plone_k-70/


Nepřihlášený uživatel

#54 Re: Re: Re: petice

2013-08-27 11:30

#53: Jiří - Re: Re: petice

Hm, je to sice úplná blbina, ale nakonec, vaše právo...

Duman 1

#55

2013-08-27 13:16

určitě jsem pro zrušení omezení doby lovu,ten kdo chce upytlačit rybu tak jí upytlačí kdykoliv,odpoledne,ráno,večer přes čáru chytá spousta rybářů těch poctivích i nepoctivích
jak jsem řek když někdo chce krást tak prostě krást bude a omezení doby lovu je jen,bič na poctivé rybáře

Nepřihlášený uživatel

#56

2013-08-27 14:45

už bylo na čase aby se do toho někdo pustil

Nepřihlášený uživatel

#57 Re: blbost

2013-08-27 14:46

#1: Petr Pelc -

zdravim :myslím že by jsme všichni rybári toto měly podepsat pripada my blbost když v pulnoci to vytahnetea detena 4 hodky spát ja osobne bych to zrušil .

vujpajv

#58 Přehnaný

2013-08-27 14:52

Podepsal bych rád na letní měsíce, tj. červenec a srpen, o dalších měsících se dá diskutovat. Určitě mi ale v podpisu brání kapr 70cm, to je kravina!

Nepřihlášený uživatel

#59 Re: Re: blbost

2013-08-28 08:58

#57: - Re: blbost

no jo ale všichni si asi myslej něco jinýho .... hele na stránkách ČRS je napsáno že je mezi námi 250000 rybářů ... a podle toho jak se tahle petice vyvíjí bych řekl že možná podepíše 2000 lidí ... já snad začnu obcházet tady Berounku s papírem aby jich bylo víc

Soulfish

#60 Re:

2013-08-28 10:59

#4: Petr Pelc -

Pokus už u nás na MRS proběhl a těžce se neosvědčil. Takže se nonstopka na mlýnech zrušila a doufám, že to tak zůstane (celorepublikově).


Nepřihlášený uživatel

#61

2013-08-29 13:36

Suhlasim s predlzenim dennej doby rybolovu, avsak treba brat vazne aj riziko, ze je mnoho rybarov, ktori budu cakat len na zotmenie, aby mohli zacat "rapidne znizovat" rybiu nasadu! :-( Super napad na maximalnu lovnu mieru kapra na 70cm!!!

Nepřihlášený uživatel

#62 Re: Re:

2013-08-29 18:36

#60: Soulfish - Re:

Tak povídejte... Proč se neosvědčil a to těžce? Jinak je to jenom pouhopouhý blábol...

Soulfish

#63 Re: Re: Re:

2013-08-30 08:26

#62: - Re: Re:

třeba trojnásobné množství lovců, kteří lapali na 3 a víc prutů oproti rokům, kdy tam tato vymoženost nebyla..

to je pro mě dost pádný důvod

(člověk podá rybolovcům prst a ni mu ukousnou celou ruku)

sem už koukat nebudu, další možná výměna názorů je na MRKu, kde vystupuji pod stejným nickem

eSko

#64

2013-08-30 18:36

Omezení se zruší, aneb jak masařit ještě víc!

Nepřihlášený uživatel

#65 Re: Re: Re: Re:

2013-08-30 19:15

#63: Soulfish - Re: Re: Re:

Proč by lapali na tři a více prutů??? To jste povolili??? Snad existuje nějaká kontrola, nebo ne? Čéče proberte se. Vaše zastydlost je nekonečná a hlavně, hrozně hloupá... Pokud budu chtít být dobytkem, tak budu a nějaké čtyři hoďky pauzy mě jsou celkem fuk. Spíš naopak. Nikdo nepřijde. Jo a nemusel bych jako ocas stahovat bóji a následně jí za abnormálního rachotu ve čtyři opět instalovat, cirka na dvě hoďky.

PS: V noci jsem lapal na tři a více prutů už jako kluk... Sral sem krapet magi, ale za tu možnost, úhoř, candát, sumec a možná i mník, mi to stálo a stojí dodnes. A rozhodně si nepřipadám blbě... Blbé mi přijde, když na schůzi poslouchám, jak má kdejaký "blbeček" v úlovkáči stodvacet kaprů cca 42cm... Pokud je žere, tak je zralej na kurděje. Ovšem, vaše pravidla DODRŽEL...


Nepřihlášený uživatel

#66 Re:

2013-08-30 19:22

#64: eSko -

Tady někdo mluvil o "masařině"??? To si snad děláte prdel, ne? Anebo jste tak blbej, že si myslíte, že přerušením na čtyři hodiny se "masařům" zatnul tipec...


Nepřihlášený uživatel

#67

2013-08-31 20:20

souhlasím stim
eSko
Nepřihlášený uživatel

#68 Re: Re:

2013-09-01 09:01

#66: - Re:

Masař se ozval? Ani se nedivím, že v našich vodách nejsou žádné ryby, když je chcete drancovat 24 hodin denně.


Nepřihlášený uživatel

#69 Re:

2013-09-01 09:40

#1: Petr Pelc -

Dobrý den , nechci být posel špatných zpráv ale 24ka by se měla od příštího roku rušit , pro velikou neukázněnost rybářů, já osobně jsem psal na svaz , kde mi to opravdu potvrdili !!!!!! Bylo mi řečeno že se o tom opravdu přemýšlí i proto že si hodně stěžují na Lipně  ( proč oni můžou a mi tady ne )


Nepřihlášený uživatel

#70 Re:

2013-09-01 09:44

#51: Michal -

jste pane .....


Nepřihlášený uživatel

#71 Re: Re: Re:

2013-09-01 13:11

#68: eSko - Re: Re:

Kdo je chce drancovat? Chápete psané slovo? Netuším co je špatného na tom, že bych mohl mít bóji nahozenou skrz... Jinak v "našich" (vyjadřujete se jako kdysi, když všechno bylo všech, ale nikdo neměl nic), je ryb dost, jenom je musíte umět chytit...

PS: Podstatně horší se mi jeví blbečkové, co mají v úlovkáči zapsanejch osmdesát kapříků 42cm +/- cenťák... Našel jste se?


Nepřihlášený uživatel

#72 Re: Re:

2013-09-01 13:14

#69: - Re:

Co to znamená neukázněnost? To jako do půlnoci byli ukáznění a po půlnoci, se z nich stanou, do čtyř, lumpové??? Úplně debilní názor zkostnatělejch bafuňářů ve svazu...

eSko

#73 Re: Re: Re: Re:

2013-09-01 19:48

#71: - Re: Re: Re:

Zřejmě chcete naznačit, že jste rybář, který dodržuje metodu "chyť a pust". To je snad horší, než masař.  Je vidět, že si ryb nevážíte a chcete je za každou cenu lovit.  Místo, aby jsme naše vody opečovávaly, tak je chcem ještě víc kurvit.

Fakt nechápu, takové jedince jako jste Vy. Pokud máte problém, tak si běžte na soukromý revír. Za svazovou povolenku platíte pakatel a ještě máte připomínky.

luky

#74 Re: všeobecně

2013-09-01 22:42

#1: Petr Pelc -  

 k tématu:

s peticí jako sumcař zcela souhlasím, je zde pár pro a proti které tu někdo již řešil, na jedné straně je fakt že rybářská stráž se bude dušovat že to neuhlídá (proč asi?)... faktem je že nikdo z nás by nechtěl chytat pod rouškou tmy bandu pytláků takže s tím se přikláním k organizacím, na druhou stranu je ale kravina používat směrem k rybářům výmluvy jako: ryby musejí mít v noci klid, v noci ryby neberou, rybáři dělaj větší bordel a že stoupne počet pytláků.... faktem je že pytlák je pytlák a zákony ho nezajímají tudíž nějaká dení doba lovu mu je šumák :) ryby dle mne berou v noci slušně a dle statistyk se i trofejní úlovky chytají spíše přez noc a to platí o většině druhů ryb, to že ryby musejí mít v noci klid je úplná blbost, dyť kolem spousty řek jsou dopravní silnice a další vlivy které šíří vibrace vodou, ryby během sezóny nespí vlastně se skoro furt honí za potravou a to i v noci, ryby se nestresují tak moc jak si mnozí myslí, osobně jsem vláčel kousek od kamaráda co chytal kapry a ryby mu braly vesele dál, bez rozdílu a to jsem měl na prutě velkou plandavku!

závěr:

 neochota orgánů něco měnit je taková že tato petice k cíli asi nedojde každopádně podle selskýho rozumu by projít měla, přinese pozitiva ale ty sebou nesou i negativní dopady, i s tím je třeba počítat každej rybář co se zabývá sumcařinou kaprařinou nebo úhořema by tuhle změnu uvítal, osobně se přiznávám k tomu že občas zachytam i přez čáru, kdo ví jaká je sumcařina dřina tak to chápe! tomu je jistě taky líto pruty strhávat a ve 4 ráno zase vyvážet, ryby pouštím takže sám sobě si to ospravedlnuju, a když narazím na rozumného porybného dá se i o tomto "nelegálním" lovu domluvit.... ale to jsem odbočil ikdyž s tématem to souvisí :)

 

něco navíc:

dle mého názoru by se měl vzít v úvahu úplný od začátku překopaný rybářský řád který počítá i s tím že rybářů je jako sra.ček, tj. je potřeba ořezat množství ryb odnesených od vody né na minimum ale na přijatelnou hranici aby byl stav ryb alespoň vyrovnaný, je můj názor že se mi nelíbí rybáři co takřka vše co chytnou sežerou ale buďme upřímní, rybářský řád to povoluje (svím spůsobem).... pokud se to nezmění, za další dekádu se rybáři budou pyšnit trofejním kaprem o délce 30cm páč krom násadáků ve vodě nic jinýho nebude, každej jistě zná tu nostalgii kdy stará vydra rybář vypráví: jé tenkrát bylo ryb, co nához to ryba ale dneska tu neni nic.... proč asi? protože tenkrát bylo na úsek řeky 10 rybářů, dnes jsou to stovky ba tisíce! dle tohoto vzorce se neopovažuji ani pomyslet na to co budu jednou vnoučatum vyprávět já a co příští generace bude vlastně lovit, budeli co?!

co by bylo třeba změnit? rozhodně první aspekt je omezit možnost množství odnášení ryb, kdo vymyslel 7kg deně nebo 2 ušlechtilky na den byl asi opilej! v dnešním rybolovu to znamená katastrofu pro schopnost ryb obnovovat populace! další nutná změna by bylo u všech ryb zúžit lovnou míru zvýšit spodní hranicí a snížit tu horní aby ryba měla možnost dorůst a po přežití několika centimetrů k další hranici se mohla podílet na rozmnožování populace

rozhodně milovníci ryb na pekáči budou řvát a pukat ale pokud chceme aby naše vody žily rybím životem, je nutností provést tyto ořezávátka, rybářský nátlak na vody je skutečně tak velký že nejen že tento stav není příroda schopna dorovnat ale i organizace začínají mít problémy s dosazováním ryb, bohužel nic zásadního se prostě neděje a to tento hromadný úbytek ryb trvá desetiletí minimálně, stačí se podívat na tabulky kolik se ročně vysadí a vychytá + odečíst skutečné úhyny nasazených novích populací (z jakýchkoliv důvodů)

 snad vás tahle slohovka nezhroutí

luky

#75 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-01 23:05

#73: eSko - Re: Re: Re: Re:  

 je škoda že se zde lidé hádají stejně jak na servru novinky.cz vždy je někdo pro a proti...

můj názor na chyť a pusť je poněkud v rozporu s tím co hlásají do světa fanatičtí rybáři, myšlenkou chyť a pusť je spíše právě ta úcta k rybám, to že se k ní chovám šetrně a pokud dodržím nějaké zásady při zdolávání, vylovení a následném rozdýchávání ryby před vypuštěním tak skutečně ubude těch situací kdy po příchodu k vodě uvidím rybu břichem vzhůru která nese náznaky nešetrného vypuštění, z vlastní zkušenosti, letos jsem takhle vypustil candátka u kterého jsem tušil že pojde protože měl wobler až v jícnu který měl natržený ze zdolávání.... neměl míru tak jsem jej podle zákona musel pustit, druhý den jsme ho našli na břehu, chci jen říct že to se prostě stát může, letos jsem si odnesl kvůly přetrženým skřelím o třpitku domu štiku, jinak bych jí pustil.... pokud jako rybář zdolám rybu u které vydím že návrat do vody nepřežije tak je na místě jí zbavit trápení, což je pro mě nemilá záležitost né jen pro to že mi je ryby líto ale i proto že mě nebaví to následné opracovávání masa.... tahle výsada kterou považujete za horší svoloč než jsou masaři není na místě.... jde jen o ten správný přístup a vědomí že rybu chci pustit a né sežrat, v tom je rozdíl: když je v pořádku tak jí pustím a sním že jí chytím za čas větší, pokud je ryba poškozená a vím že se bude trápit nebo že pojde tak nad ničím nepřemejšlím a ukončím to trápení ale né kvůli masu ale ze soucitu..... jinak masař není ten kdo má ryby rád a loví je pro svojí potřebu ale ten kdo si naplní mrazák za účelem prodeje nebo přepočtu ryb na zaplacení povolenky, v tom prvním případě se jedná o desítku kusů ryb ročně, v těch dalších se jedná o stovky ryb a všeho co se dá zpeněžit.... mám kolem sebe hodně kamarádů co ryby jedí a za masaře bych je nebral jen proto že jim ryba chutná.... jinak pakatel za povolenku také platím a věřte, pokud by ořezaly možnost odnášení ryb domů na minimum a třeba i zdražily povolenky na dvojnásobek, našetřil bych si na ní stejně, je to o přístupu k rybařině, povolenka je oprávnění k lovu, né oprávnění k zdrancování vody, nýnější rybářský řád je bohužel doslova ušitý na míru masařům :)