Zachraňte kulturu 2013

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zachraňte kulturu 2013


Nepřihlášený uživatel

#151

2013-02-06 17:06

Domnívám se, že pouze prosazujete své zájmy a vtahujete do toho žáky. V každé civilizované zemi se president ctí, tak nevidím důvod proč by to mělo být jinak. Pokud na rážíte na pana Zemana a Vaše představa byla jiná, tak to prosím dejte vědět jinak a neberte děti jako rukojmí. Je to od Vás hodně ubohé! Ujišťují Vás, že uvedený pán také nebyl můj favorit, ale bohužel se musím s tímto faktem smířit.

Nepřihlášený uživatel

#152

2013-02-06 17:08

Souhlasím s Vámi. Děti není to pravé ořechové používat na krytí svých zájmu. Paní, jste ubohá!

Nepřihlášený uživatel

#153 Re: ukažme dětem a studentům správný směr!!!

2013-02-06 17:11

#2: pipi - ukažme dětem a studentům správný směr!!!

Domnívám se, že pouze prosazujete své zájmy a vtahujete do toho žáky. V každé civilizované zemi se president ctí, tak nevidím důvod proč by to mělo být jinak. Pokud na rážíte na pana Zemana a Vaše představa byla jiná, tak to prosím dejte vědět jinak a neberte děti jako rukojmí. Je to od Vás hodně ubohé! Ujišťují Vás, že uvedený pán také nebyl můj favorit, ale bohužel se musím s tímto faktem smířit.


Nepřihlášený uživatel

#154 Pankáči nekňourají!

2013-02-06 17:19

Proč chcete po těch nevzdělanejch buranech z venkova, co nevidí za obzor Krakonošovejch pohádek, aby vám něco přispívali? I ten nejchudší odvede státu něco na DPH...
Djm

#155 Výzva

2013-02-06 17:27

www.vyzva2013.cz

Nepřihlášený uživatel

#156

2013-02-06 17:56

podepisuji znovu, protože se můj podpis nezobrazil a byla jsem dotazována, proč nepodepisuji, když posílám sama dál...
JÁ BLBÁ A NEVZDĚLAN SOCKA, JÁ RUDOHNĚDÉ PRASE NBEDU DOTOVAT PILNÉ A PRACOVITÉ UMĚLCE

#157 BLBÁ SOCKA

2013-02-06 18:08

JÁ BLBÁ A NEVZDĚLAN SOCKA, JÁ RUDOHNĚDÉ PRASE NBEDU DOTOVAT PILNÉ A PRACOVITÉ UMĚLCE
Ričkór

#158 taky děláme kulturu

2013-02-06 18:08

a vyděláme si jí tolik penez abychom ji mohli dal delat, popripade kdyz je chechtak navic tak vylepsit. Nevidim duvod vas podporovat svymi penezi. Mozna kdyby pak ta vase kultura byla aspon zadarmo (byť z nasich dani). Jestli jste opravdu takovi umelci tak si na sebe vydelate a kdyz ne no tak k tej kulture budete holt muset chodit do prace jako vetsina "obycejnych" umelcu kteri vsak vyttvari vetsi hodnoty nez vy pac nejsou pohaneni touhou po penezich a nezapadaji do snobskeho pojeti kultury jaky nam predkladaji nase trapna media a delaji to skutecne pro zabavu sebe i sveho okoli.

Nepřihlášený uživatel

#159 Re: Byl da-Vinci dotován nebo najímán?

2013-02-06 18:18

vašek

#160 Re:

2013-02-06 18:21

#49: -

Plný souhlas! Díky!

Vašek

#161 Re: Neviditelná ruka trhu, ne?

2013-02-06 18:24

Tudor Motykovič, t.č. bezdomovec

#162 Re: Re: Tudor Motykovič

2013-02-06 18:41

#124: Motykovič Imbecilovič - Re: Tudor Motykovič

Výborně soudruzi! Když už jsme si tu řádně kolem sebe nasrali a všechno poblili, poďme ty kurvy kulturácký co za naše těžce vydělaný peníze jen šaškujou a cosi furt sepisujou, vyhubit. Navrhuju plošnou aplikaci jedu na krysy.

Se soudružským pozdravem

Bliju za svý!

T.M.


Nepřihlášený uživatel

#163

2013-02-06 19:01

kulturnost národa jenom klesá, úroveň pořadů pro děti a mládež je zoufalá,vzory a osobnosti s kterými bychom se mohli ztotožnit abychom hledali snad jen v minulosti a těm, kteří se snaží v kultuře něco říci, se nastavují likvidační podmínky. Je mi to líto.
NepřemluvenáBába

#164 Re:

2013-02-06 19:17

#81: -

Píšeš, hlapče, že nechceš žít v zemi bez kultury.

Ale to už nejmíň 20 let žiješ! Kýč jako růžový tank není ještě kultura! Každý nátěr narůžovo nebo hipsterské falešné punkáčské číro výmluvně připomíná falešné sebeprožívání. Nebo Navoněnou zdechlinu, která ti každý večer vrhne drze a neomaleně do obejváku! Robert Musil kdysi sepsal pár atributů hlouposti: nadutost, povýšenost, eltářství, pohrdání prací, lidem ( ne Píkovou, tu nosí na rukou), preferování peněz před ostatními hodnotami, opájení se tituly a cenami, značkovým prádlem a účastí na Plesu v Opeře,  a samozřejmě vlastním domnělým významem atd. atd. ... Nepřipomíná ti to někoho, chlapče?

člověk

#165 Nežebrejte

2013-02-06 19:36

o podpory, které by šly z peněz "prasat". Je vidět vaše "kultura". Pohrdáte lidmi ale peníze od nich vám nesmrdí?
Buran Lopatovič

#166 Re: Re: Re: Tudor Motykovič

2013-02-06 19:56

#162: Tudor Motykovič, t.č. bezdomovec - Re: Re: Tudor Motykovič

Tudore Motykoviči,my vás ale nechceme vyhubit.My jen chceme,aby jste se řídili podle hesla"koho chleba jíš,toho píseň zpívej".

Takže si jděte škemrat tam,kde lížete anální otvory nebo dělejte kulturu pro lid a ten vás pak rád za to zaplatí.

 


Nepřihlášený uživatel

#167

2013-02-06 20:13

Pochybuji, že si alespoň jeden z těch zuřivých odpůrců, petici celou přečetl. Zuřivý odpůrce petice a kultura, to jsou prostě dvě rovnoběžky.
Tudor Motykovič, t.č. bezdomovec

#168 Re: Re: Re: Re: Tudor Motykovič

2013-02-06 20:22

#166: Buran Lopatovič - Re: Re: Re: Tudor Motykovič

No, moje motyka je už celá ztupená z celoživotního plahočení. Rád bych viděl tu tvoji lopatu.

Ale k věci: taky se mi nelíbí, jak se část "kulturní elity" přisírala ke K. S., taky bych měl výhrady k plošnému dotování "kultury", ale generalizací a navíc tou nejvůlgárnější, se niic nevyřeší.

Nadto vidím, že by to bylo nadlouho, potom co píšeš: "dělejte kulturu pro lid". Soudruh A. A. Ždanov ti v hrobě tleská...

Martina

#169 Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

2013-02-06 20:24

Vzpomněla jsem si jak po parlamentních volbách umělkyně Martha Issová v televizi promlouvala s vážnou tváří,jak je to důležité mít pravicovou vládu, a jak je si vědoma že to bude pro lidi těžké, ale jak je to nutné.... Umělci, herci,kdo všechno jste s ní souhlasili? Kdo se ozval, kdo z vás řekl, že utahování opasků už bylo dost, že donekonečna utahovat nejde!Nikdo nic. A víte proč? No protože to utahování se pořád týkalo těch druhých, těch někde dole,v jiném světě. Ti druzí se mohou zadlužovat aby s rodinou přežili, ti druzí mohou přicházet o práci ve sklárnách,hutích, dolech, ti ostatní mohou přicházet o bydlení a otáčet každou korunu. Ale VY, VY nesmíte poznat nic z toho. Vy jste ti lepší, ti umělci z Prahy,ti VIP.Vidíme vás v televizi když si rozdáváte ceny,lvy,slavíky a co já vím co všechno, vidíme vás v krásných róbách na recepcích, vy jste ti kterých se žádné šetření nesmí dotknout,to je pro ty druhé! A teď vážení jste tomu při volbách dali korunu.Lidé na vaše výtvory nemají chuť jít, a taky nepůjdou. 1/už na to nemají 2/ uělalo by se jim z vás špatně. Lidi jsou na vás hrozně nasraní.To je realita těchto dní, a že vylízáte s touto peticí zrovna teď ,tak to svědčí o tom že jste těžce mimo realitu. Jen ať vás zkrouhnou, a pořádně.To je to šetření, to je pravicovost.poznejte to taky, a pořádně až do dna !
Dotátor

#170 Pražský socky chtěj dotace od prasat pro divadla. Každej za svý !!!

2013-02-06 20:34

Ale vážené celebrity. Vy jste po stránce kapitalimu vyspělí. Snad nechcete void prasat dotace a prníze na granty. Každej za svý. Vy tak . Jen ND Praha ročně spotřebuje 400 milionů dotací. To znamená, každej den Prágli v Národním divadle prožerou jeden meloun vod nás prasat. Knížecí poslové z TOP v čele s Hanákovou to řekli správně. Ani vindru dotací. Přece nechcete žebrat vod prašivejch prasat.

Nepřihlášený uživatel

#171 Re: Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

2013-02-06 20:41

#169: Martina - Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

Milá paní Martino,

z živé kultury můžete směle ty televizní celebrity vynechat. Přemluv bábu zasloužilo nakopat a Hřebejk taky. Zkuste někdy například otevřít A2 nebo Tvar. Jo, je to tam o umění nebo společnosti, ale solidaritu s televizními umělci tam fakt nenajdete. Té "kultury", která je na spodní hraně, ne na horní, je víc. A dojíždí na to samý, jako všichni ostatní. Televizních umělců se to netkne, ani my, ani vy. Není mezi náma zas takovej rozdíl. 
Všichni si pořád dosazují za kulturu, co vidí v televizi. Jestli budete mít sílu, skočte si třeba do místní knihovny (roční členství stojí cca 80 korun). Tam najdete možná totiž to, co za pár let s touhle vládní politikou zmizí.  Nebo si myslíte, že když se protestovalo proti vládním škrtům, tak tam lidi z živé kultury nebyli? Z živé kultury se soudě podle komentářů stává obětní beránek vzteku na tuhle vládu, a to si 90% lidí, kteří v ní pracují, jak nejlíp umí, nezaslouží. Jelikož kalouskiáda sere všechny napříč společenským spektrem. Asi tak jako Klausova amnestie.

Je tak snadný všechny hodit do jednoho pytle... ale skutečnost je trochu plastičtější.


Nepřihlášený uživatel

#172 Re: Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

2013-02-06 20:45

#169: Martina - Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

Nečtěte tolik Blesk, Rytmus života a podobné... Pro začátek by to mělo stačit. Později si třeba přečtěte celý text petice.

Viva la Charles

#173 Schovejte dědkovi a bábě vobčanku.Na socky kašleme.

2013-02-06 20:52

Enkláva Práglů, to je skutečněě festival stupidity. Redaktorka Daniela Drtinová křepčila s Pírkem v přímém přenosu nad vítězstvím pravice. Podobné éro je Barbora Kroužková a další. Díky lživému a tendenčnímu zpravodajství raději nevidíme tragédie celých rodin, kteří přicházejí o zaměstnání. Zatímco si Žilková zahraje apartní vygumované podnikatelky.To nejsou filmy, to jsou natočené skoro čtené zkoušky (papírek někde zu zadku). A ještě k tomu ty úplně první.Vymýšlí se kravské nekonečné vygumované krávoviny. Nechce se vidět skutečné reálné tragédie statisíců lidí bez přístřeší, domova, zaměstnání, topení , léků, peněz. Tragédie exekutorských loupežných nájezdů na rodiny s dětmi, důchodc, mladé, nemocné lidi. To naši šašci z Prahy nechcou vidět. Vivat kníže!!! Svěrači, Menzele, jděte do řiti na věky věkův

Nepřihlášený uživatel

#174 To : #171 a #172

2013-02-06 21:01

Většina z Vás mlčela, když se tu před volbami 2010 promenádovala Issová s Mádlem.
Většina z Vás byla ticho, když tu dělala mediální nájezd tlupa komedyjantů knížete Karla. Takovou nezúčastněnou kulturu si můžete nechat.

Teď budou mlčet ti, na které vy jste kašlali a kašlate, akorát potřebujete jejich peníze.
Vaše zaklínaní se kulturností a hloupým zobecňováním má trochu něco do sebe, ale většina z Vás mlčela nebo stranila této vládě. Takže máte, co jste chtěli.

PS.
Omlouvám se té menšině, která k tomu přijde skutečně nevinně.
Martina

#175 Re: Re: Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

2013-02-06 21:01

#171: - Re: Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

Zřejmě máte v některých věcech pravdu.Místní divadla a soubory na to dojíždějí taky a jistě si to nezaslouží všichni. Tahle petice je hrozně špatně načasovaná a podporovatelé pana Schwarzenberga kteří jsou zde podepsaní automaticky hnou lidem žlučí. Tito jsou opravdu odtrženi od reality. Je mi líto té vaší poznámky o návštěvě místní knihovny. U nás stojí legitka 150 Kč a  knihovnu navštěvuji od dětsví.Jinak si myslím že jste člověk se kterým lze vést smysluplnou debatu,a zdravím Vás.