Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Eliška Straková

#126 Objasnění situace

2012-11-28 23:02

Ráda bych Vám uvedla situaci na třeboňském gymnáziu na pravou míru, ač
mě většina z Vás nejspíš označí za 'zmanipulovanou ovečku'. Na toto
gymnázium chodím již 8. rokem, tzn. jsem právě v maturitním ročníku a o
dění zde vím určitě víc, než většina zde diskutujících

Začala bych tedy asi tím, že většina z Vás nejspíš petici iniciovanou
naší školou vůbec nepochopila. Neprotestujeme proti výsledkům
demokratických voleb, nýbrž proti tomu, že zrovna resort školství má
vést členka KSČM. ČSSD samozřejmě mohla koalici uzavřít s kýmkoliv jiným
či do tohoto resortu obsadit někoho ze svých zástupců, ne ze zástupců KSČM.

Dále se tu velice často objevují názory, že všichni studenti jsou
zmanipulovaní panem Rosochou. Pan učitel Rosocha mě za 4 roky, co jsem
ho měla, naučil více, než mnozí za celých 8 let. A právě proto, že nás
nenutí se něco učit nazpaměť, ale přemýšlet a odvozovat. Každý názor, ať
už s ním souhlasil nebo ne, pro něj byl vždy dobrý, protože oceňoval, že
o věcech dokážeme uvažovat, udělat si na ně vlastní názor a ten si
obhájit. Tudíž on opravdu nikoho nenutí, aby jeho petici podepisoval!
To, že jsme dobu před revolucí nezažili, je věc jiná. Dnes se už ve
školách učí celá historie, ne jen to, co se zrovna režimu hodí. A pokud
někteří mladší studenti, dejme tomu z kvarty, přesvědčují ještě mladší,
tak tomu asi nikdo zabránit nemůže, avšak podepsat petici stejně mohou
až od 15 let.

Dále bych chtěla podotknout, že naše paní ředitelka se do této akce
vůbec neangažuje, a každý krok, který provádíme, si ověřuje s právníkem,
aby náhodou nevznikl nějaký protiprávní problém. Názory, jako že se
chceme raději ulejvat a jdeme stávkovat mi přijdou směšné. Každý, kdo
šel na stávku, musel mít samozřejmě řádně omluvenou hodinu, a pokud se
jí zúčastnilo více žáků ze třídy, hodina byla nahrazena mimo školní rozvrh.

Přestože nejspíš můj komentář bude smazán, protože není k věci, napsala
jsem ho a nikdo mě k tomu nenutil ani mi nevyhrožoval, že neodmaturuji,
pokud se nebudu bít za tyto názory (-tenhle výrok byl asi nejsměšnější
ze všech na celé diskuzi).

Eliška Straková, studentka Gymnázia v Třeboni

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-28 23:05


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-28 23:39



Nepřihlášený uživatel

#129 Re: Objasnění situace

2012-11-29 01:32

#126: Eliška Straková - Objasnění situace

vážená budoucí maturantko, svým obsáhlým komentářem jste nám natolik objasnila situaci, že teď už každý musí chápat, že na Gymnáziu Třeboň se opravdu uskutečňuje politická agitace a vedení školy tomu přihlíží. Takže nelze jinak než s touto „Peticí proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách“ SOUHLASIT

Eliška Straková

#130 Re: Re: Objasnění situace

2012-11-29 08:21

#129: - Re: Objasnění situace

No jo, zas mě nějaký nepřihlášený uživatel chytá za slovo. Ve větě, že ředitelka kontroluje kroky s právníkem jsem použila nevhodné přivlastňovací zájmeno 'naše'. Samozřejmě jsem tím myslela kroky Gymnázia Třeboň, jehož se cítím být součástí.

bibros

#131 Re: Re: Re: Objasnění situace

2012-11-29 10:44

#130: Eliška Straková - Re: Re: Objasnění situace

Většinu života jsem prožil s komančem za zády, v novinách, v poštovní schránce. s komančem hlídajícím hranice, inscenujícím soudní frašky, ničícím rodiny a devastujícím morálku celého národa. Vyznavač takové ideologie nemá morální právo na tuto funkci a pan hejtman může komančům nepochybně nabídnout v rámci koaliční dohody funkci jinou. Podepsal jsem petici za odvolání V.B., držím vám palce a doufám, že případ dotáhnete do konce. Použil jsem slušné výrazy, prezentoval jsem svůj názor a jsem zvědav, zda můj kometář bude či nebude smazán

Derrida

#132 Frustrovaný Rosocha dělá ze svých studentů užitečné idioty.

2012-11-29 12:13


Rosocho , mnoho lidí žijí zajímavé životy, jsou v Praze, někteří třeba v Kodani , Vídni , Chicagu, někteří cestují, někteří vydělávají velké peníze, někteří pracují ve velkých korporacích, bankách, na světových universitách.
Jen ty Rosocho jsi stále tím blbým učitelem v blbé Třeboni .
Rosocho věřím, že to pro tebe musí být neskutečně frustrující.
Ale dám ti dobrou radu Rosocho.
Tím, že budeš zneužívat svoje studenty, se nestaneš ani o bod lepším, ani o bod uspěšnějším a nedostaneš se z té blbé Třeboně ani do Českých Budějovic, natož třeba do Stockholmu.
Rosocho, zkus místo toho tvého lhaní a udávání něco jiného.
Zkus začít studovat, snaž se pochopit, co to je demokracie a jak funguje, zkus se chovat jako slušný člověk a třeba se ti za čas podaří dosáhnout alespoň toho, co se podařilo Baborové a staneš se úředníkem v Českých Budějovicích.
Amnabe

#133 Re: Frustrovaný Rosocha dělá ze svých studentů užitečné idioty.

2012-11-29 22:08

#132: Derrida - Frustrovaný Rosocha dělá ze svých studentů užitečné idioty. 

 Věřte mi, že život v Třeboni je velmi zajímavý, žije tu a jezdí sem spousta zajímavých lidí a halvně! je tu krásně za každého počasí. Kdo sem jednou přijede, už se sem stále vrací, takže zapomeňte na to, že pan Rosocha prožívá nějakou frustraci. Možná tak akorát z lidí jako jste vy - a z toho jsem frustrovaná i já. Jinak práce na Gymnáziu v Třeboni je za odměnu. Pokud byste to tam znal, dáte mi za pravdu. Ale to Vás jistě nezajímá - jen si potřebujete ulevit. Možná mu jen závidíte, že má takové zázemí.  Možná ne. Pak ale nevím - pokud pana Rosochu neznáte - proč máte potřebu tohle o něm psát.

PS: Úředníkem být určitě nechce - miluje svoje povolání a myslím si, že už vůbec nezávidí paní Baborové čeho dosáhla.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-30 12:27


bicera.blog.idnes.cz

#135 bicera.blog.idnes.cz

2012-11-30 12:58

http://bicera.blog.idnes.cz/c/303526/Utok-na-zakladni-princip-demokracie.html
Útok na základní princip demokracie

Jinak nelze nazvat jednání studentů třeboňského gymnázia kritizující účast KSČM na vedení jihočeského kraje. Právoplatných voleb se zúčastnilo 39 % voličů, vyhrála ČSSD s 28% a druzí byli komunisté s 19%. Dohromady mají 31 mandátů z 55. Tak zní vůle lidu.

Studenti se rozhodli vzepřít a svým postojem ohrožují základní princip demokracie. Svobodné, přímé, tajné a rovné volby. Především nesouhlasí se jmenováním soudružky Baborové do funkce vedoucí resortu školství. Studenty vede, jak jsem se dočetl v článku zabírajícím jednu stránku v MF dnes, osmnáctiletý septimán Dominik Hořejší. Na sobotu 17. listopadu připravují demonstraci na českobudějovickém náměstí.

Roznětkou byla petice učitele gymnázia Martina Rosochy. Podepsalo ji 6300 lidí, šestkrát méně než počet voličů KSČM. Škoda, že nejde zjistit, kolik stoupenců petice, s volebním právem, se voleb zúčastnilo.

Co může septimán, narozený v roce 1994, vědět o komunistech? To, co si přečetl, nebo co mu řekli pamětníci. Rozlišovali lidi na s dělnickým původem a bez něj. Na členy KSČ a nečleny. Na angažované a pasivní. Nesnášel jsem takové dělení a to mi vydrželo dodnes.

To, co předvádí studenti, není nic jiného než kádrování. Kašlou na to, že členka KSČM se v jihočeských volbách umístila na 15. místě. Neznají ji jako člověka. Stačí jim, že je členkou strany, které se dnes může nasazovat "psí hlava".

To mne děsí. Jde o stejné uvažování, s jakým komunisté nedovolili např. studium u potomků živnostníků, nebo řídící funkce u nestraníků.

Nevím, co je Dominik Hořejší zač. Ze svého dětství si však pamatuji podobné "nadšence". V době, kdy jsme s partou chodili v cajkáčích, vyráběli travexové bomby, navštěvovali pohostinství, poslouchali big beat na fríjůrop a opíjeli se na tanečních zábavách, oni systematicky pracovali na své kariéře a pak jsme je vídávali sedět za předsednickými stoly na konferencích ČSM či KSČ. V rozhovoru mluví Dominik Hořejší stejně jako tehdy oni, jen obráceně. Tak, jak se obrátila i doba.

Na závěr přiznává, jak je pro něj nová role psychicky i fyzicky náročná. Říká, že má v hlavě obrovské množství myšlenek a bere prášky, aby vůbec usnul. Učitel Martin Rosocha, který ho do toho pravděpodobně uvrtal, by mu měl vysvětlit, že největší nebezpečí pro svět představují právě ti, kteří ho chtějí spasit.
http://bicera.blog.idnes.cz/c/303526/Utok-na-zakladni-princip-demokracie.html

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-30 13:21


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-30 13:23


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-30 13:25


Hanomag

#139 Udělejme konec fašistickým útokům

2012-11-30 16:20

Za tímto špinavým  fašistickým útokem stojí zločinecká a zlodějská spolčení TOP a ODS,neboť přišly o finanční toky k dalším zlodějnám.Je to hrůzná špinavost,která je charakteristická pro špinavý kapitalizmus. V tomto chlívku,kde se jen krade se už nedá žít. #1: Štěpán Kopřiva - Proč petice??? 

 

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-30 19:12


Kateřina Janů

#141 OČIŠŤOVÁNÍ NAŠÍ HISTORICKÉ PAMĚTI

2012-12-01 11:03

Kateřina Janů



Občané nedivte se, učí tady "flaňdáci" a podporovatelé vrahů Mašínů, kteří očišťují historickou paměť našich studentů.



Otevřený seminář z dějepisu 30. 11. 2012


Gymnázium, Třeboň, Na Sadech 308

si Vás dovoluje pozvat na otevřený seminář z dějepisu na téma

OČIŠŤOVÁNÍ NAŠÍ HISTORICKÉ PAMĚTI

Přednášející: Mgr. Daniel Herman (Ústav pro studium totalitních režimů Praha)

Přednáška se koná v pátek 30. listopadu 2012 od 14.00 v aule gymnázia.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-12-01 11:37


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-12-01 12:19


František Hadač
Nepřihlášený uživatel

#144

2012-12-02 14:28

Kromně této petice bych se rád podepsal i pod prohlášení k veřejným sdělovacím proztředkům zejména ČT, která průběžně ve svých relacích živila nenávist proti skupině občanů, kteří se hlásí k levicovým stranám zejména ke KSČM. Zároveň toto nepřípustné jednání sdělovacích prostředků lze hodnotit jako mediální hon na krajskou radní p. V. Baborovou, který způsobil aktivizaci fašistického smýšlení u mladých lidí i dospělých osob a napadání paní Baborové i její rodiny zatím "jen" hrubými slovními urážkami, které mohou přejít i k fyzickému napadení. Pozadu nezůstal ani Český rozhlas a německé, česky psané deníky. Všichni tito mediální honáci včetně studentských "vůdců", se snaží paní Baborovou nervově položit, ryze fašistickými metodami. Nerespektování výsledku demokratických voleb a vymývání mozků dětí, studentů, jsou schopni pouze gauneři.

František Hadač

#145 Re: Objasnění situace

2012-12-02 15:22

#126: Eliška Straková - Objasnění situace 

Jak mi tedy vysvětlíte slečno Eliško, že paní Baborová je blízko nervového zhroucení, na základě nevybíravých útoků na její osobu i její rodinu. Kdo tyto útoky tedy vyvolal ? Nestačí jen od toho dát ruce pryč a tvrdit neprotestujete proti výsledku voleb. Jak mi tedy vysvětlíte další věc, že došlo i k ativizaci  různých fašistických projevů u některých pravicově zaměřených lidí, které vyúsťuje právě v ono napadání paní radní Baborové. Jak mi vysvětlíte že se vyhýbáte přímému jednání s krajskou radní. Možná, že pan učitel Rosocha může být dobrým učitelem. Ale je také neodpovědným manipulátorem a mistrem ve zneužívání studentů, zřejmě na něčí pokyn. Musíte si také uvědomit, že není rok 1989, a že dnešní lidé mají jině, doslova existenční problémy a vaše jednání nepodpoří, protože ví že byli zrazeni a většina z nich se doslova stydí, že v roce 1989 šli zvonit klíčemi. Spíše si tímto jednáním škodíte a pohled lídí na studenty mimo pravicově zaměřených občanů, je dost negativní. Nikdo Vám Váš názor nebere a je na Vás jak si v dalším životě povedete. Věřte mi, že bych Vám přál leší život, než je ten náš nynější. To ale nebude možné, pokud i Vám bude vládnout součastný český vládní mafiánský spolek a pokud se nestanete se jeho součástí. Jo a nakonec se musím přiznat, že pocházím z jedné obce na třeboňsku a Třeboň znám dobře i tedy školy. A také používejte víc svůj vlatní rozum. Tak hodně štěstí.

Jarda Tichý

#146 Projevování vlastního názoru je trestný čin!

2012-12-04 10:57

Soudruzi, jak typické! Pamatuju se, když projevování odlišného názoru byl trestný čin nejenom ve školách,ale napříč celou společností. A už je to tu zase, tedy alespoň podle autora a soudruhů podepsaných pod touto peticí.
Pan autor to sice nezažil, ale to neomlouvá jeho tristní představu o demokracii, humanistické demokracii, samozřejmě. Lidová demokracie uchvácená komunisty nebo nacisty potlačování jiných názorů než ideově žádoucích samozřejmě používá a používat musí k účinnému udržení moci.
Proto komunisté při vyjednávání se Zimolou chtěli odbor kde by mohli ovlivňovat školství. To je pro komunisty z dlouhodobějšího hlediska významný cil. Ovlivňovat výchovu a myšlení mladé generace je první krok na cestě k opětovnéhu nastolení bolševické diktatury proletariátu. Anebo nacismu, to je to samé.

Jarda Tichý

#147 Re: Jen ten ...

2012-12-04 11:13

#123: Martin Beneš - Jen ten ...

Píšete tu všichni o "zneužívání", ale to by nejdřív někdo musel někoho k něčemu nutit proti jeho vůli.

A ještě: oni sice bojují proti demokracii, ale proti demokracii lidové, kterou jsem zažil na vlastní kuži, za demokracii humanistickou.

LB34

#148 Re: Rovnost práva

2012-12-04 15:57

#8: Právo - Rovnost práva

Plně souhlasím a také požaduji již delší dobu aby tato televize zrušila Modrou cenzůru a pravdivě informovala o dění v republice což její diváky zajímá nejvíce. Slyšíme a vidíme co se děje kdesi daleko od nás sle televize nevidí a neslyší co se děje v Polsku. Také jsem žádal když tak často jsou uváděna srovnání platů a jiných počitků v různých státech aby zveřejnila jaké jsou Důchody u nás a v tom zuboženém Řecku ale to zřejmě kalousek nedovolí. Proč to je přece jasné.

Také by jistě diváky zajímalo proč konkrétně v pořadu o nejlepšího sportovce měli komentáři tak neůměrně vysoké platy a proč tento pořad stál miliony. Je to možné?

Jan

#149 Změna justice..

2012-12-04 16:08

Zákon se tady porušuje jak na běžícím pásu. A někdy je to i tak, že se dějí zvěrstva, i když se zákon neporušuje.. Je to prostě tím, že tady řádně nepracuje justice.. Je potřeba změnit justici! - http://www.petice24.com/za_spravedlivou_justici

Martin Beneš
Nepřihlášený uživatel

#150 Re: Re: Jen ten ...

2012-12-04 18:36

#147: Jarda Tichý - Re: Jen ten ...

Vážený pane Tichý,

kouzlo manipulace spočívá v tom, že ideálně manipulovaný o tom, že je manipulován neví a podstrčené názory a postoje přijme za vlastní a je ochoten ze za ně dokonce bít. Využít k tomu lze plno věcí, neznalost či neinformovanost, nedostatek zkušeností, davovou psychózu atd. Mylná je tedy Vaše představa, že někoho je nutno nutit proti jeho vůli.

Ohledně Vašeho rozlišování demokracie na lidovou a humanistickou popravdě tápu. Znám dělení demokracie například na přímou či nepřímou (zastupitelskou), ve které se nyní nacházíme, ale Vaše druhy demokracie nikoliv.

I z předchozího Vašeho příspěvku na mě tak trochu Vaše slova působí podobně jako postoj slečny Elišky Strakové o pár příspěvků výše. Demokracie je tedy to, co sami za demokracii určíte.

Zřejmě si to ani neuvědomujete, ale podobnými postoji jste možná mnohem blíže myšlení těch, proti kterým bojujete než ti, které jste nazval soudruhy, zřejmě jen proto, že mají odlišný názor, než je ten Váš.

Demokracie je velmi křehká věc a ta naše prochází od roku 1989 stále těžší a těžší zkouškou. Ale komunisté (alespoň jako strana) to tentokráte nejsou, kdo za tímto "testováním" stojí. A to očividně mnohým uniká.

Takový je můj názor.

Přeji hezký den.