PETICE PROTI NESPRAVEDLIVÉMU ZRUŠENÍ PŘÍSPĚVKU INVALIDŮM

4+2

#51

2013-01-17 22:36

Neměla jsem příspěvek,ale legitimaci ZTP,která mně sloužila k přepravě místním autobusem zdarma a když mě nekdo vezl,tak parkovat na místě pro invalidy.Při žádosti o prodloužení platnosti,jsem náhle byla zdravá.Paní posudková lekařka to je něco jako Lurdy.
vilda

#52 ZTP průkaz

2013-01-25 17:04

Celá ČR žije volbou prezidenta, ale to, že zdravotně postižení lidé už nemají nárok na plnohodnotný život, tady nikoho nezajímá. Mám zdrav. postiženou dceru,která se narodila jako zdarvé dítě a v 1,5 roce jí zmrzačil doktor při operaci(nikodo jí neodškodnil). Dcera má porušené nervy kolem míchy, velice špatně chodí (o berlích), vznikají jí defekty plosek nohou, je inkontinentní a má i jiné zdrav. potíže. Ze stupně 3. závislosti jí dali st.1. Denně jí vozím 15km do školy a zpět, neustále jezdíme po různých vyšetřeních a zdrav.stav se spíše zhoršuje. Podotýkám, že mě nikdo nemůže ani zaměstat,protože moje absence, kvůli dceři by se asi žádnému zaměstnavateli nelíbila. Před měsícem nás navštívila paní ze sociálky kvůli prodloužení platnosti průkazu ZTP a sdělila, že dcera už ZTP průkaz nedostane, protože je zřejmě soběstačná. Tito lidé nemají nárok na žádné příspěvky ani výhody, ovšem jiným potřebným se dává v desetitisících....
taninas

#53

2013-01-25 18:02

Jako fyzioterapeutka chapu jednani postizenych lidi a podporuji je v jejich pravech bez omezeni prozivat co nepohodlneji zivot s handicapem a zaradit se do spolecnosi...T.Sucha
Irena

#54 Re: ZTP průkaz

2013-01-25 19:20

#52: vilda - ZTP průkaz

Příjemný podvečer, pokud můžete kontaktujte mne...schonweitzova.irena@seznam.cz   pokusím se Vám pomoci,založily jsme s maminkami dětí takto postižených nemravnými sociálnimi zákony  klub (občanské sdružení)pod Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí klub ASIKA...... nevzdávejte to :-)

 

 

 

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#55

2013-01-26 00:29

Toto se muže stát jen v ČR :(
Eva K

#56 Drabek

2013-01-28 12:33

Ale dyt Drabek uz neni ministr, tak nemela by ta petice mit jiny obsah? Jinak bych rada podepsala, ale neb zadate Drabka, tak to asi smetou ze stolu :((
Irena

#57 Re: Drabek

2013-01-28 12:56

#56: Eva K - Drabek automaticky předložíme petici na MPSV, oni čistě hypoteticky můžou být během peticni akce ještě i další dva ministři..:(   ale požádám administrátora aby ji opravil...nejste první, platí text na podpisových arších... jinak děkujeme za podporu-Schonweitzová Irena

 

Karlosko

#58 Průkaz ZTP

2013-02-02 18:03

Dobrý den. Nebudu psát sáhodlouze o svých zdravotních problemech, ale už mě fakt dost psychicky vysiluje, což k nemoci nepřidá, spíše naopak, jak mě od doby, kdy mě byla diagnostikována moje nemoc /a ještě k tomu pozdě, až když se člověk dostal do posledního stadia nemoci/ a "ocitl" jsem se v PID, stát apod. připravují o spousty spousty peněz a výhod. Počínaje výsluhou ve státních službách, příspěvkem na provoz vozidla, mobilitou, neumožněním financování bioléčby zdravotní pojišťovnou, placení lékařských poplatků, lázeňské péče apod. Ale proboha o co jim jde, když mě seberou kartičku ZTP do auta za sklo? Co je to za problím pro stát nebo někoho jiného? O kolik kdo přijde peněz nebo kolik na tom ušetří? Vždyť mě tato kartička ZTP pomáhala především, když jsem jel k lékaři a nemusel jsem chodit do nemocnice daleko, nebo u marketů na nákup, ale i jinde na parkovišti jsem při problémech s chůzí nemusel chodit přes celé parkoviště. No prostě Kocourkov.
Irena

#59 Re: Průkaz ZTP

2013-02-02 18:53

#58: Karlosko - Průkaz ZTP

Díky za Vaši reakci, nikdo nám něvěří...přímé finance to sice nejsou ,ale Kalousek tímto ušetří daňové zvýhodnění za děti či osoby se ZTP a ZTP/P( u těchto platí dvonásobek )  daňový odpočet--pokud má nárok pracující rodič, dnes už faktor čím dál vzácnější si může uplatnit daˇ. bonus...pokud nepracuje není nárok. Škola ,která přijala s dítě ZTP má nárok na 2x přís.na žáka..na ZTP /P..násobně... prostě pozitivní diskriminace...

Pokud máme víve uzdravených, málo občanů má status osoby invalidní a opět HURÁ..náhradní plnění..vybereme více od zaměstnavatelů... dám sem odkazy na čísla ,kterými se MPSV prokazatelně chlubí.... firmy nezaměstnávají invalidní občany, protože invalidními už nejsou stát udělal drsnou redukci a o to více vybereme na náhradním plnění..každá firma která má více jak 25 zaměstnanců musí odvést finance ve výši...59315,00 kČ  za každou nazaměstnanou osobu se ZPS...chápejte proč by to měli usnadnovat..jsou jako "lupiči"   a jsme svědky oficiálního přerodu sociálního systému v gagsterský lupičský, jinak to neumím nazvat..pravidla neexistují a my jim to všechno odkýváme.....

ilona

#60 Re: Re: ZTP průkaz

2013-02-02 21:37

#54: Irena - Re: ZTP průkaz

Taky zdravím.Spolupracuji s Irenkou a maminky z Prahy a okolí se můžou obracet i na mne ilona.kaderkova@gmeil.com Pracujeme pro stejný klub.llona Růžičková

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-02-02 21:38



Nepřihlášený uživatel

#62

2013-02-03 17:53

Zrušení příspěvku lidem s chybějícími nebo amputovanými končetinami je naprosto nehumánní. Úředníci, kteří takovou zrůdnost vymysleli, si zřejmě nedokážou představit, jakým martyriem si lidé bez končetin musí projít, aby zvládali ty nejběžnější úkony každodenního života. Tento stát jim za jejich úsilí umí jen házet klacky pod jejich amputované končetiny.

Nepřihlášený uživatel

#63

2013-02-03 19:06

Před půl rokem mi amputovali nohu nad kolenem a uplně se mi změnil svět..Rozhodla jsem se pro protézku a tím mi zanikl nárok na vozík..Jelikož jsem špatně protézovatelná,tak protézu ještě nemám a mechanický vozík jsem si musela pujčit,neb na něj nemám nárok.Nemůžu se nikde pořádně dostat protože musím překonávat schody a na zvláštní pomůcku nemám nárok a už mi z toho pomalu začíná ,,hrabat,,.Vy,kdo děláte tyto zákony,si uvědomte,že takhle může skončit kdokoliv z vás,nebo vašich blízkých..Uvažujte!!!!
Irena

#64 Re:

2013-02-03 19:18

#63: -

Já vám moc děkuji za odvahu nám napsat... můj mail je  schonweitzova.irena@seznam.cz  ..... napište mi..garantuji Vám, že Vaším případem se odpovědní zabývat budou! Víte náš problém není jen problém dětí ale i dospělých....co je pro mě nepochopitelné kam zmizelo sociální cítění a etika? a že těch pracovníků  vzdělaných v sociální oblasti máme!

 

 


Nepřihlášený uživatel

#65

2013-02-03 20:56

Naprosto souhlasím s textem a myšlenkou této petice.Pokud člověk ztratí pohyblivost a částečně soběsdtačnosti,nemá již sílu bojovat s bezohlednými hlupáky typu pana Drábka.
Lenjulka

#66 Průkazka ZTP

2013-02-04 16:16

ono i hlavně dost pomáhá, když má člověk, který špatně chodí nárok si sednout v autobuse, když jede větší dálky.Protože když nemáte berle a zle se vám chodí nikdo snad vás nepustí sednout. Sestra byla u posudkové doktorky a ta jí řekla, že pokud jakkoli ujde 200m i s přestávkama nebo pomocí jiného člověka tak nemá nárok na průkazku ZTP, i když do teď ji odmala měla kvůli nemoci. A upřímě průkazka ZTP pomáhala dle mého názoru se začlenit i lidem s postižením, měli tak jednodušší se někam dostat.

Nepřihlášený uživatel

#67

2013-02-04 19:51

hlavněže si přidávají poslanci
a dávají se bytečné výdaje na vojsko.
kača

#68 Re: Re:

2013-02-05 18:22

#14: Monika - Re:

Vážená Moniko já s Vámi plně souhlasím,jsem též epileptička a navíc bydlím na malé vsi,takže si plně dovedu představit jaké je to všade si dojet autobusem atd.,navíc jsem se přesvedčila,že spousta lidí a si myslí,že epileptik je simulant,jsem v ID a dělám na CHD a někteří co si to myslí jsou i mezi mými kolegyněmi,přála bych jim aby se u GM záchvatu nachomejtli a nikde nikdo jiný asi by to viděli jinak.


Nepřihlášený uživatel

#69

2013-02-06 12:48

drabek uz davno neni ministrem-kdo to bude resit?

Nepřihlášený uživatel

#70 Re:

2013-02-06 12:50

#69: -

Důležité podle mě není kdo to bude řešit, ale jestli  vůbec se to bude řešit, což by mělo.


Nepřihlášený uživatel

#71

2013-02-06 13:05

Petici jsem sice podepsal, ale nesouhlasím s ní plně. Ja příliš konkrétní, měla by zahrnovat mnohem více asociálních kroků ministrstva pana Drábka.
Irena

#72 Re: Irena

2013-02-06 13:07

#69: - kopíruji text z  předcházející konverzace u dotazu č.57 :#56: Eva K - Drabek automaticky předložíme petici na MPSV, oni čistě hypoteticky můžou být během peticni akce ještě i další dva ministři..:(   ale požádám administrátora aby ji opravil...nejste první, platí text na podpisových arších... jinak děkujeme za podporu-Schonweitzová Irena

Jinak platí text petice v okamžiku data  vzniku:  vemte si ministerstvo obrany...tam už asi žádný ministr není..

 

 

Irena

#73 Re: Irena

2013-02-06 13:11

#71: - máte pravdu, nejlépe by bylo celý zákon o soc.službě zrušit.....v novele ,které bude předložena příští středu v parlamentu  měla být jednou z alternativ návrat na stav před 1.1.2012...

 


Nepřihlášený uživatel

#74

2013-02-07 23:36

Nehorázné a nezkutečné,proč si člověk co posuzuje a vymýšlí takové to nesmysly,si nevyzkouší jak se žije lidem s jakýmkoliv hendikepem.To zůstává rozum stát :-( velice smutné a jak já říkám :NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY PROTOŽE NIKDY NEVÍŠ CO SE MŮŽE STÁT a měl by se tím řídit každý
Veronika s.

#75 Posuzování osob s amputovanou nohou

2013-02-08 08:34

Konkrétní případ... žádost o příspěvek na péči pro dceru věk 1rok (v té době po amputaci nožičky v půlce stehna a v době léčby silnými chemoterapii) - I.stupeň postižení, následné odvolání na Prahu - výsledek II.stupeň postižení (v té době však nebylo možné pobírat rodičovský příspěvek a příspěvek na péči současně - tudíž jsem si vybrala vyšší příspěvek tj. rodičovský příspěvek a příspěvek na péči nám byl zrušen), po skončení rodičovského příspěvku (věk dcery 3 roky) další žádost na příspěvek na péči - opět byl vydán I. stupeň závislosti, dáno další odvolání na Prahu.. přišlo rozhodnutí o odvolání, že přiznávají II.stupeň. Necelý měsíc po rozhodnutí a převzetí dopisu s odvoláním telefonát z MPSV, že není odvolání platné, že je tam chyba a že nám náleží opět příspěvek na péči I. stupeň. Nyní běží další odvolací řízení, další kolotoč..další čekání. Dělají si z ná legraci??????? Malé jsou 3,5 roku, na protézce začíná chodit, je odkázána téměř ve všech činnostech na pomoci rodičů.. A má opakovaně přiznaný I.stupeň postižení. Je mi z toho ZLE!!!!!!!!!!!