Petice za svobodné používání elektronické cigarety


Nepřihlášený uživatel

#51

2013-10-05 20:48

Různých nesmyslných zákonů a nařízení přibývá geometrickou řadou, někdy mám dojem že v ČR žijí jen samá nesvéprávná děcka, proto je nutno takovéto aktivity podporovat.

Nepřihlášený uživatel

#52

2013-11-02 08:51

Už dva roky nekouřím klasické cigarety a používám jenom e-cigarety a troufám si tvrdit, že mě zachránily od CHOPN. Přestala jsem vykašlávat hleny způsobené dehtem z cigaret, mít časté chřipky a s tím spojené společenské omezení, o finančním zisku nemluvě. Elektronické cigarety jsou plnohodnotný prostředek k odvykání od klasické cigarety, nikoliv od samotného kouření - to je už na každém z nás, jakou si zvolí metodu k úplné abstinenci. A protože el. cigareta neodvyká od kouření jako takového, neřadila bych ji mezi léčebné prostředky, ale pouze jako podpůrné léčebné.
sundialer

#53 Re: Re:

2013-11-21 02:20

#6: daww - Re:

Producenti cigaret se tim ale uz zacinaji take vazne zabyvat. Na prvni pohled to vypada divne, proc si kanibalizovat vlastni byznys podstatne levnejsi e-cigaretou. Jenze, kdyz odecteme spotrebni dan a DPH, zjistime ze ze zavratne castky cca 100,- Kc od kuraka na den zbyva na vyrobce par kacek, takze zas tak nerealny to zase neni. Trh je to sice zatim docela malicky, ale marze tam je tam paradoxne podstatne vyssi. :-O

Ten, kdo na tom opravdu prodela nejvic a odkud lze ocekavat nejvetsi odpor bude tedy Ministerstvo financi, proto jsem take podepsal tuhle petici (ale moc si od toho neslibuju). Uz vidim, jak si budeme podomacku varit liqud do e-cigara, dan na glycerin a propylenglykol snad neuvali. ;-)

 

Vít Š.

#54 škodlivost blost

2013-11-28 10:41

Pro vaši informaci, trochu serioznější rozbor vlivu e-liquidů na zdraví člověka. Tady ...
Pája

#55 Proč ne? E-kouřit je v pohodě!!!!!

2013-12-18 22:39

Co je e-cigareta? E-cigareta pomocí baterie a atomizéru,clearomizéru atd .tvoří spolu s liquidem speciálně vyráběným pro e-cigarety možnost levnějšího a mnohem méně škodlivého uspokojení potřeb běžného kuřáka.Postupné snižování nikotinu v liquidu až do beznikotinového Vám může pomoci zbavit se závislosti na kouření. Co je e-liquid ?Je speciální tekutina vyráběná pro e-cigarety.Obsahuje nikotin v koncentraci od 0 %-3,6 % a látky,které vytvářejí pomocí e-cigarety mlhu nebo páru.Obvykle se používá propylenglycol (PG) nebo rostliný glycerin (VG),konzervační látky jako je líh,ochucovadla,látky regulující hustotu jako je voda,ethanol a látky pro úpravu kyselosti (pH) jako např.kyselina jablečná. Tradiční cigareta je zdrojem téměř 4000 toxických nebo karcinogenních látek škodlivých lidskému zdraví.Nejnebezpečnější z nich jsou aceton, amoniak, arsen, benzopiren, butan, vinylchlorid, kyanovodík, dimetylonitrozoamina, fenol, kadmium, metanol, naftalen, naftylamin, pyren, oxid uhelnatý, toluen a další.Dochází pak k onemocnění hrtanu,průdušek,plic,srdce a cév,je snížená odolnost proti nachlazení,často rakovina.Kouření e-cigarety je prosté všech těchto látek a je schopné plnohodnotně nahradit potřebu tradičního kouření.Při e-kouření nedochází ke spalování,ale zahřátím liquidu na spirále dochází k přeměně liquidu na páru.Navíc nikoho nenutíte nedobrovolně k pasivnímu kouření ve vaší blízkosti,drtivá většina nikotinu je absorbována v těle e-kuřáka.
linbush

#56 Re:

2014-01-02 09:10

#17: -

Hloupých lidí je všude dost. Nejvíce se bouří ti, kteří o problematice vůbec nic nevědí, nebo jen to lživé minimum z médií. Pro všechny, kteří znají e-cigarety, pouze z doslechu nebo médií : http://www.makety-linbush.kvalitne.cz/vaping.pdf


Nepřihlášený uživatel

#57

2014-01-21 16:03

Rozhodně je e-kouření několikanásobně méně škodlivé, než klasické. To jen v Evropském parlamentu sedí ještě větší Dědové Vševědové než v tom našem. Ivan Bárta

Nepřihlášený uživatel

#58

2014-02-03 12:41

Jako by tabákovky už takhle nevydělávaly dost...

Nepřihlášený uživatel

#59

2014-06-19 09:51

takze pocitam, ze jeden z vasich podpurcu je typek z tramvaje 22, ktery si naprosto bez hany a bazne tuhle cigaretu poblafoval na sedacce primo uprostred tramvaje, a kdyz sem ho poprosil, ze me tim obtezuje zacal blekotat podobny nesmysly jako tu vy pisete, zdrava nezdrava porad je to cigareta a jeji kour, ac je pry "zdravy", obtezuje uplne stejne, takze nevim proc by mela mit nejaka jina pravidla...btw. spousta odborniku samo rika, ze az za nekolik let se uvidi jak moc je to neskodlivy
Samurai

#60 Re: 52

2014-09-07 21:11

#52: -  

 Já jsem na tom obdobně. Přešel jsem na elektronické cigarety  a jsem spokojen jako nikdy. Sice jsem k tomu byl původně donucen, ale už jsem si na ně tak zvyknul, že se ke klasickým cigaretám vracet už vůbec nechci.


Nepřihlášený uživatel

#61

2014-09-15 18:37

i já jsem kuřák a proto podepisuji tuto petici
Qako

#62

2014-12-15 15:39

Už tři roky jsem nepotřeboval klasickou cigaretu, doufám, že se k cigaretě nebudu muset vrátit.


Nepřihlášený uživatel

#63

2015-10-08 10:35

Byl jsem aktivní kuřák klasickcých cigaret - prádlo páchlo a já to necítil. Nyní je vše jiné, přešel jsem na e-kouření. Cítím se lépe a pouze dým signalizuje manželce že kouřím
Jeník

#64 Re: Re: Re:

2018-02-04 18:55

#24: jeremiasz - Re: Re:  

Tabák je droga. Postavte ji mimo zákon jako všechny ostatní. No jo, jenže z tyhle má stát prachy, takže asi ne. 

Jeník

#65 Re:

2018-02-04 18:58

#52: -  

Mrkněte na účinky nikotinu a zjistíte, že se ho vzdát nechcete.