PETICE PRO URYCHLENÉ ŘEŠENÍ NEDOSTATKU MÍST V MATEŘSKÝCH ŠKOLKÁCH


Nepřihlášený uživatel

#26

2012-06-03 22:34

Nechápu,že tuto situaci nezačlo město řešit dříve.
Jitka Kovaříková
Autor této petice

#27 DALŠÍ INFORMACE

2012-06-05 03:12

Dobrý den,

uvádím slíbené informace ze schůzky s panem starostou a se zástupkyní ze školského úřadu....

Situaci ohledně nové školky město, potažmo školský úřad, opravdu intenzivně řeší - v současné době probíhá zajišťování důležitých informací (různá měření, hygiena apod...) , které budou nutné pro další schválení ... Zajištění těchto
záležitostí by mělo proběhnout ve zkráceném řízení, tzn. pokud vše proběhne tak jak má, mohlo by být nové předškolní zařízení skutečně realizováno k
31.8.2012 ...Nebudeme se již vracet k otázce proč došlo k této krizové situaci,
ale budeme se především věnovat právě tomu samotnému řešení jak z toho ven...

Částečný problém pochopitelně tkví ve velké vstupní investici a především ve velkých ročních provozních nákladech, na kterých by byla potřeba participace ze strany rodičů... Z tohoto důvodu bych potřebovala, aby mne kontaktoval pokud možno každý, na koho se letos při zápisech nedostalo a kdo by měl tedy
zájem o umístění dítěte v nově zřizované školce...


Prosím, pošlete mi email na jituna999@windowslive.com , do emailu prosím o uvedení následujících informací:
◦Vaše jméno, kontaktní email a telefon
◦Jméno a příjmení dítěte (dětí), které Vám do
školky nezvali
◦Datum, ke kterému byste potřebovali dítě umístit (jestli je to toho 1.9., nebo třeba později, protože Vám rodičovská končí v průběhu dalšího školního roku)
◦Dále prosím o informaci zda jste byli u zápisu v některé ze stávajících školek či nikoli
◦a zda zůstáváte na rodičovské dovolené či potřebujete zpět do práce (nezáleží na tom, zda práci máte či nikoli, stačí když napíšete třeba pracuji, vracím se do původní práce nebo práci budu hledat apod)
◦pokud Vám dítě vzali v nějaké příměstské školce, ale potřebovali byste Mělník, prosím, uveďte to také...

Upozorňuji, že toto nejsou podklady k zápisu (pochopitelně nebudou nikomu poskytnuty či jakkoli zneužity), ale spíš takové zmapování stávající situace. Na základě tohoto průzkumu bychom si jednak udělali představu o tom, kolik dětí
a v jakém časovém horizontu je třeba umístit a dále bychom pak uspořádali společnou schůzku rodičů, na které bychom se dohodli na dalších aktivitách, konkrétně na tom, co jsme schopni pro to jako rodiče udělat či obětovat a jak můžeme snahu Města podpořit. Tato případná schůzka by pak měla proběhnout relativně rychle, abychom ještě před radou zastupitelstva mohli na městě odprezentovat stanovisko rodičů. Budu ráda i za případný tip na místo, kde bychom se mohli střetnout.....
Prosím, kontaktujte mne co nejdříve, abychom mohli naplánovat další postup...

Děkuji a přeji pěkný den,

Jitka Kovaříková

Nepřihlášený uživatel

#28

2012-06-10 21:25

Bydlím sice v Praze,ale na Mělníku bydlí všechny mé dcery. Je mi 50 let a zažil jsem oba režimy.Ale to,co předvádí tato parodie na kapitalismus co se týká třeba jenom tím,jak se"stará" o ty nejslabší a nejzranitelnější mě naplňuje hnusem.Poprvé a naposled jsem volil "Komanče" v r.1980,ale v příštích volbách je budu volit docela určitě !!! Tato politická reprezentace je největší hnus,jaký jsem zažil. Hlavně že tuto republiku dokáží rozkrádat bez hnutí brvou a matky s malými dětmi nechávají chcípat a napospas zlodějským exekutorům. Po 32 letech "PRÁCI ČEST" všem zlodějům v parlamentu a na všech možných státních úřadech !!!
jarka

#29 Re: REAKCE MěÚ

2012-06-20 15:11

#23: Jitka Kovaříková - REAKCE MěÚ

Dobrý den, ta kritéria pro přijetí do MŠ vycházejí z doporučení ombudsmana - mám je k dispozici. V tomto materiálu např. ochránce nedoporučuje využívat při přijímání dětí do mateřských škol kritérium zaměstnanosti rodičů. Myslím, že by bylo potřeba reagovat i na toto sdělení .....