Děkujeme médiím, že nám lžou

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Děkujeme médiím, že nám lžou


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-03-03 15:14

Nenechme se ovlivňovat!

Nepřihlášený uživatel

#2

2012-03-03 15:17

tohle je sice hezky napsané, ale petice by měla mít nějaké požadavky, tohle je jen krátký otevřený dopis.. Který jsem samozřejmě podepsal, protože tenhle názor taky zastávám.. bohužel..
[XxX]
Autor této petice

#3 #2 - Odpověď

2012-03-03 15:21

#2 

2012-03-03 15:17


tohle je sice moc hezky napsané, ale petice by měla mít nějaké požadavky, tohle je jen krátký otevřený dopis.. Který jsem samozřejmě podepsal, protože tenhle názor taky zastávám.. bohužel..

 

Dali jsme to na stránky www.petice24.com zejména proto, že jsme nevěděli, kde jinde shromáždit podpisy a poděkování občanů za chování našich médií. Samozřejmě víme, že námi předložená "petice" prvky a základy petice nesplňuje, ale jak říkám, šlo tu zejména o to poděkování, které jsme nevěděli jak jinak vyjádřit, tak jsme použili tento server. (: Jinak děkujeme za podpis.

DanP

#4 OK OK ale....

2012-03-03 15:32

Jako OK klidně i podepíšu, ikdyž je to trochu prehnaně napsaný, ale ve své podstatě to pravda je... ovšem mám problém s formulací: "....podporují naši vládnoucí, samozvanou, elitu, která se již dávno odklonila od snahy o dobro a blahobyt občanů, kteří ji zvolili."
V jedné větě je, že jsou samozvaní a hned po tom ze jsme si je zvolili... myslím, že tato část by si zasloužila přeformulovat, zbytečně to působí zmatečně.
[XxX]
Autor této petice

#5 Re: OK OK ale....

2012-03-03 15:44

Jako OK klidně i podepíšu, ikdyž je to trochu prehnaně napsaný, ale ve své podstatě to pravda je... ovšem mám problém s formulací: "....podporují naši vládnoucí, samozvanou, elitu, která se již dávno odklonila od snahy o dobro a blahobyt občanů, kteří ji zvolili."
V jedné větě je, že jsou samozvaní a hned po tom ze jsme si je zvolili... myslím, že tato část by si zasloužila přeformulovat, zbytečně to působí zmatečně.

Pochopil jsem kam tím míříte. Tam se jedná o dva jiný smysly. Já to myslel tak, že oni sami sebe nazvají elitou naší země (ačkoliv většina občanů České republiky, ale i Slovensk republiky tento názor nesdílí). Ale uznávám, že to může působit zmateně, formulaci zkusím poupravit. (: Děkujeme za komentář.


Nepřihlášený uživatel

#6

2012-03-03 17:42

nechci být sprostý....
David Vorovka

#7 redefinice médií

2012-03-04 15:04

M=dia by měla být definována jako veřejné subjekty a jako takové by měly podléhat licenci. Vlastníky by měly být pouze domácí subjekty.
Uvádím pár svých návrhů v rámci toho, co by mělo být v ústavě:
Článek 7.
Žádný přímo volený politik nesmí přijímat sponzorské dary nebo být jinak podporován soukromými subjekty. Každý uchazeč o zvolení má právo na rovný přístup do médií. Zakazuje se jakákoliv placená volební propagace.
V období 12 měsíců a méně před jakýmikoliv volbami se zakazuje zveřejňování předvolebních průzkumů.
Článek 16.
Vlastníkem médií s celostátní působností mohou být pouze domácí subjekty, v jejichž čele stojí osoby s českou národností. Vedle svobody slova pro média je deklarováno právo občanů na vyvážené a pravdivé informace. Povinnost vyváženého zpravodajství je vynutitelná pokutou nebo ztrátou licence.
Zábavní média musí dbát na kulturní různorodost.

Článek 17.
Zakazuje se vysílání násilných a dehonestujících pořadů ve stanovenou denní dobu.
Zakazuje se vysílání reklam zaměřených na děti, konzumaci léků, propagaci půjček, nevhodných programů apod.
Článek 29.
Zaručuje se svoboda projevu a tisku.
Média však musejí dbát povinnosti informovat pravdivě a objektivně.
Zakazuje se činnost zpravodajských médií v cizím vlastnictví.
Veřejně publikované pomluvy a informace o soukromí jakýchkoliv osob, které přímo nesouvisí s funkcí či profesí dané osoby, jsou nepřípustné.
Článek 226.
Kontrolu nad médii v mezích jejich odpovědnosti vykonává Národní komise pro média. Vydává a odnímá licence v souladu se zákonem.
Komise se skládá z devíti komisařů jmenovaných na devět let. Vždy po třech letech jsou postupně jmenováni tři z nich prezidentem, předsedou Parlamentu a kancléřem Státní rady na návrh akademických senátů.

[XxX]

#8 Re: redefinice médií

2012-03-04 15:07

#7: David Vorovka - redefinice médií

Nemohu než souhlasit. (:


Nepřihlášený uživatel

#9

2012-03-04 19:12

V dnesnom svete uz klamu vsade, nemam co dodat iba ze existuju este vela ludi...

Nepřihlášený uživatel

#10

2012-03-04 19:55

Tv už nepozeram a to hlavne vdaka tomu že v spravach sa miesto doležitych veci, dozviem kde sa ake teliatko okotilo alebo kde kolko snehu napadlo, alebo ake oblečenie politici nosia.

Nepřihlášený uživatel

#11

2012-03-05 14:24

Na televizi proto nekoukám již cca 15 let a to mi otevřelo oči, mělo by i Vám. Uvádíte lživé, kusé a nepravdivé informace. Proto si Vás nikdy nepustím, pokavaď nezměníte celý informační systém. Mějte se tam fajn M. Černíková
[XxX]

#12 Re: (:

2012-03-05 21:27

#11: -

Též se na zprávy v televizi nedívám, ale bohužel nejde jen o televizi. Jde i o rádio (asi nejmenší míra), ale i tisk a internetové zpravodajské weby. (:


Nepřihlášený uživatel

#13

2012-03-07 11:09

Nechceme už žádné lži, tento rok je rok pravdy, rok evoluce vědomí!!
sedlak

#14 racio nad emoce

2012-03-08 00:53

chápu nasr..... autorů, ale je to trošku vágní text, pod který se v tomto znění podepsat nemůžu, a že by mi zrovna vadil jako příklad Usáma Bin Ládin, tak to už vůbec ne, mám svoje jméno rád, nehodlám ho pověsit na každý sloup, možná Vás vedly dobré úmysly, možná Vás vedly emoce, nevím, ale to že ostatní skáčou z okna pro mne argumentem není, rád bych věděl napřed PROČ Z TOHO OKNA MÁM SKÁKAT. jsem háklivý na "Kdo neskáče není Čech", pokud se autor chce odlišovat od médií, které souhlasím s námi manipulují, měl by se sám podobné manipulace zdržet, možná se nad tím zkuste zamyslet, přeji vše dobré


Nepřihlášený uživatel

#15

2012-03-09 13:01

Podstatnou, přímo ostudnou vadou petice ja anonymita autorů-vydavatelů.

Nepřihlášený uživatel

#16

2012-03-09 13:57

Přidávám se k petici, zamlčují co bychom měli vědět, ignorují nás.
A dokonce i veřejnoprávní televize, proč jim tedy platíme..
podpora novinářů

#17

2012-03-09 14:05

Autoři petice, podepište se nejdříve vy, plná jména a dresy. Pak můžete chtít po lidech,
aby něco podepisovali. Nechápu, jak snadné je oblbovat lidi nějakými přitroublými peticemi. Vyzývám všechny milovníky smažených kuřecích řízků, připojte svůj podpis, kdo je miluje.

Nepřihlášený uživatel

#18

2012-03-09 15:54

Propaganda jak za bolseviku. Ja mediim za neobjektivnost nedekuji. Nenuzu dekovat nekomu, kdo me lze a podvadi. Co se stalo, ze media nejsou hlidacimi psi demokracie ale ucvrkavajicimi ratliky?
[XxX]
Autor této petice

#19 Autoři

2012-03-09 16:20

Zdravíčko, tak pro informaci všech, autoři nejsou anonymní. Autorem jsem já a když se podíváte do podpisů, naleznete mě jako první podepsaného pod celou peticí, takže tu nejde o žádnou anonymitu, jen je jasné, že někdo neví, že se jedná o autora, ale Petr ILLNER z Horního Kostelce je skutečným autorem této petice, neskrývá se za anonymitu. (:

A ještě jako dodatek a komentář ke komentáři #18 bych rád zmínil, že se jedná samozřejmě o recesi, která má médiím ukázat, že si to lidé nenechají líbit. Čekali bychom samozřejmě lži v komerčních televizích, která si může koupit leckdo na svou stranu, ale děje se to i u veřejnoprávních televizí. A právě o to tu jde, tímto chceme získat nějakou stálou podporu a poté požadovat, aby média opět začala plnit onu roli hlídacího psa. (:

S pozdravem autor petice..
..Petr ILLNER
Benjamin

#20 Doufám, že ta petice nemá nic společného

2012-03-09 18:14

s Holešovskou výzvou. O tomto hnutí se totiž též dostává na povrch spíše více polopravd než faktů. Její originátoři například proklamují údajnou nepolitickou minulost, kterou stihli chytře "vymazat" z historie svých životopisů na stránkách hnutí. Pozor i na gorilu!
[XxX]
Autor této petice

#21 Re: #20

2012-03-10 09:45

Tato "petice" byla založena z mé vůle, jediné pojítko s Holešovskou výzvou může být maximálně to, že naši petici podepsal někdo, kdo se účastní Holešovské výzvy, ale to je tak vše. Mně jde čistě o upozornění na klamavé informace našich médií, které se poslední dobou množí jako houby po dešti. Zároveň nepocházím ani ze Slovenska, tudíž Planeta opic nám tu též nehrozí (žádná Gorila, ani jiný živočišný druh). Já žádnou politickou minulost nemám, protože, abych se mohl účastnit politického života, musela by existovat strana, která by se shodovala s mými názory,... a taková tu zatím není, třeba se časem nějaká objeví nebo ji nakonec založím sám, ale momentálně nejsem členem žádné politické strany, ani jsem nebyl, ani s žádným takovým hnutím nesympatizuji. (:

Nepřihlášený uživatel

#22

2012-03-10 12:22

Plně souhlasím. Je potřeba otevírat lidem oči!

Nepřihlášený uživatel

#23

2012-03-10 13:58

Vadí mi neskutečné lhaní a obrovská cenzůra skoro všech zdělovacích prostředků.Je to horší než před rokem 1989.Tam se aspoň tak okatě nelhalo a neděli z lidí takový blce jako se teď snažej.To si myslej,že lidi neuměj anglicky a nebo rusky.Tohle není demokracie,ale totalita mafiánskýho typu.

Nepřihlášený uživatel

#24

2012-03-10 14:37

Plně souhlasím s uvedenou peticí.

Nepřihlášený uživatel

#25

2012-03-10 14:50

žijeme v informačním matrixu, který si mocní vytvořili aby nás oblbobvali