Petice na podporu ústavní stížnosti proti inkluzi


Nepřihlášený uživatel

#151

2016-03-23 06:58

Celá "inkluze" sleduje jeden cíl - aby bylo zpoplatněno základní školství. Neboť rodiče, kterým bude záležet na vzdělání svých dětí, budou nuceni zaplatit soukromým školním institucím, aby nevystavovali svého potomka degeneraci v "inkluzivních" státních úpadkových školách. 


Nepřihlášený uživatel

#152

2016-03-24 21:22

Je známo, že výuku je vždy nutné přizpůsobit nejslabšímu žákovi ve třídě, aby vůbec měla nějaké výsledky. Každý si jistě dovede představit, co to znamená pro průměrně a nadprůměrně inteligentní děti, když se do jejich třídy zařadí byť jediné dítě ze zvláštní školy. A to nemluvím o dopadech na motivaci a chování chytrých dětí, které se budou nudit i těch slabších, které jim budou závidět, že mají úspěch i s nižším nasazením. Takže podle mě je to zlomová hovadina, která dorazí naše školství. Paradoxem je, že než jsme vlezli do EU, bylo jedním z nejefektivnějších na světě i za těch otřesných podmínek, kdy se vybírali studenti podle "dělnického" původu a angažovanosti rodičů. Smutné! A alarmující.


Nepřihlášený uživatel

#153

2016-03-25 07:30

Jakmile dojde k účinnosti zákona a vyhlášky o společném vzdělávání - inkluzi, speciální školství bude postupně zanikat. Poradny nebudou doporučovat děti do praktických škol a i když rodiče budou trvat na vzdělávání v praktické škole, ředitel této školy je bez doporučení PPP nemůže přijmout. Ministryně Valachová zkresluje informace tím, že tvrdí, že rodič si vybere školu. Nevybere! Bude doporučovat jenom PPP. A ta už dnes, proti vůli rodičů i zájmu dítěte, doporučuje do běžné základní školy. Budou vznikat soukromé školy a rodiče zatížíme tím, že když budou chtít dát svému dítěti slušné vzdělání, budou si ho muset zaplatit.
3655

#154 petice proti inkluzi

2016-03-25 07:50

Ministryně Valachová stále tvrdí, že už dnes se vzdělává více jak 3 000 žáků s lehkým mentálním postižením v běžných základních školách. Ale už neříká, že se tam většina těchto žáků vzdělává proti vůli rodičů a proti zájmu samotných žáků, protože PPP nedala doporučení ke vzdělávání v praktické škole. Rodiče naříkají u ředitelů těchto škol , ale ti je přijmlout nemohou. Porušili by zákon. Zatím se ministersto nesnažilo získat nějakou statistiku jak tam tito žáci prospívají. Proč? Protože taková statistika by ukázala, že jsou tam neúspěšní. Hlavně, že jsou stále statistiky, kolik romů se vzdělává v praktických školách. Inkluzí se nám hroutí celý systém základního vzdělávání a my si to necháme líbit.Jsme tam, kde už jsme jednou byli. V totalitním státě. 

učitel

#155 Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství

2016-03-25 08:21


Nepřihlášený uživatel

#156

2016-03-25 12:28

Tímto blbým nápadem budou trpět jednak děti patřící do "normálních" škol, ale i děti vyžadující speciální péči. Ze své praxe ve střední škole mám zkušenost s autisty a mohu říci, že to byl masakr, i když dotyční byli lidsky perfektní lidé a měli vždy každý z nich u sebe asistenta. Pokud dojde k inkluzi v celé šíři, pak nevím, proč musíme školit odborníky ve speciální pedagogice. Z nich budou oni zmiňovaní asistenti pro každého žáka jeden? To se nám to poněkud prodraží.

Nepřihlášený uživatel

#157 Re: Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství

2016-03-26 03:03

#155: učitel - Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství 

 http://www.novinky.cz/komentare/  396174-komentar-inkluze-novorozencu-vaclav-klaus-ml.html

(Link delší, než 90 znaků to odmítá. Proto je původní link znehodnocen vložením mezery. Laskavý čtenář promine.)


Nepřihlášený uživatel

#158 Re: Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství

2016-03-26 03:16

 

http://www.novinky.cz/komentare/396853  -komentar-k-cemu-jsou-skoly-vaclav-klaus-ml.html

( Obdobně krácený link na druhý zmíněný článek to odmítlo s tím, že už byl odeslán dříve.)


Nepřihlášený uživatel

#159 Re: Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství

2016-03-26 03:26

 

 http://www.novinky.cz/komentare/382441-komentar-ruseni  -zvlastnich-skol-vaclav-klaus-ml.html


Nepřihlášený uživatel

#160 Re: Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství

2016-03-26 03:46


Nepřihlášený uživatel

#161 Re: Re: Komentář člověka znalého poměrů v českém školství

2016-03-26 03:57

Ještě tam měli další zajímavé články. Ale ani na několik pokusů se mi nepodařilo sem dostat linky na ně přes diskrepance jakési.


Nepřihlášený uživatel

#162

2016-03-26 06:05

velmi složité téma, ale dle mého názoru je třeba brát ohled na všechny zúčastněné a z osobní zkušenosti vím, že inkluze se jeví jako úžasná myšlenka, ale realita bývá poněkud jiná pro děti i dospělé

Nepřihlášený uživatel

#163

2016-03-26 13:31

Domnívám se, že celý tento koncept bude mít negativní důsledky na průběh výuky a celé snahy o začlenění postižených dětí budou ve výsledku dost kontraproduktivní. Ale koho to zajímá, hlavně že si na tom pár hujerů nažene politický body. Hnus tohleto.

Petr

#164

2016-03-28 09:52

Petici podporuji, neboť jsem přesvědčen, že koncept inkluzního vzdělávání hodně sníží jak kvalitu našeho již tak dost zanedbaného školství, tak dostupnost speciální péče pro postižené děti, jaké se jim dostávalo ve školách speciálních. Zároveň však chci podotknout, že internetová petice nemá právní váhu, proto se chci zeptat, jestli existuje nějaká papírová petice, popř. kdo ji organizuje a také bych chtěl navrhnout demonstraci před ministerstevm školství nebo jestli by nebylo možné domluvit se na celorepublikové stávce kantorů, což jediné by snad přimělo ty naduté papaláše alespoň pozměnit tenhle nesmysl, když už ne úplně zrušit. Protože jakýkoliv dosavadní odpor proti tomuhle nešvaru je dosti neúčinný, míjí se účinkem a těm nadutým volům je spíše k smíchu, než aby se jím začali zabývat.


Nepřihlášený uživatel

#165

2016-03-29 05:45

Podepsala jsem.Mám vnuka s aspergerovým syndromem.
Díky vstřícnosti školy dostal asistentku.To ale u každé školy nejde.

Nepřihlášený uživatel

#166

2016-03-29 08:23

Podepsal jsem tuto petici protože:
1. jsem učitel a způsob jakým se tento projekt implementuje, se naprosto minul účinkem.
2. Navštívil jsem školy v cizině a jejich představy tzv. inkluze, jsou zcela odlišné od našich. A co mě překvapilo je, že v cizích zemích zakládají speciální školy (čti zvláštní školy). Objevují tedy něco, co tady fungovalo po desetiletí.
3. Jsem přesvědčen o tom, že EU nic nediktuje a jenom úzká skupina lidí si na tomto projektu postavila živnosti, které vynáší velmi slušné zisky.

Nepřihlášený uživatel

#167

2016-03-29 15:10

Nepřipravené, veškeré připomínky z řad praktiků nebyly vzaty v potaz. Ublíží se tisícům dětí. Připadá mi, že je to vše děláno pod diktátem EU.

Nepřihlášený uživatel

#168

2016-03-29 19:14

Je to totální nesmysl a ten, kdo se s tím snaží zviditelnit, ten by vůbec neměl mít možnost takovéto záležitosti ovlivňovat !!!
Theresee

#169

2016-03-31 20:42

Zásadně nesouhlasím s tímhle skutečně hloupým a pitomým nápadem,to mohl vymyslet jenom blb! Zrušením praktických škol se ubližuje především dětem,kteří potřebují pomalejší a individuálnější přístup ve výchově a vzdělávání.Jejich zrušení je velkým krokem zpět – nepomůže to ani dětem z praktických škol,které nebudou stíhat tempo výuky ve školách normálních ani žákům základních škol protože to celou třídu hodně zbrzdí. Jako by nestačila už tak rapidně klesající úroveň vzdělavatelnosti dětí a morálky žáků a jejich přístup ke školním povinnostem.Už jenom zbývá aby se tady začalo střílet jak na univerzitách v USA,to je přece náš velkej vzor!

harry

#170

2016-04-03 09:54

nesmyslná genocidní akce nacistických židoameričanů z us fedu a wall streetu. jde jen o to, aby se snížila vzdělanost národů a nevzdělaní lidé šli lépe ovládat


Nepřihlášený uživatel

#171

2016-04-04 17:58

ilumináti přicházejí a s nimi nové pořádky. 

Hlavně z toho vydojit co nejvíce.

Karel

#172 Re:

2016-04-06 07:51

#165: -  

Podepsala jsem.Mám vnuka s aspergerovým syndromem.
Díky vstřícnosti školy dostal asistentku.To ale u každé školy nejde

Proč by to proboha nešlo? Inkluze je právě o tom, aby všichni měli stejnou možnost jako vy a nemuseli spoléhat na blahovůli vedení školy.


Nepřihlášený uživatel

#173 Re: než něco napíši, tak si ověřím fakta u několika zdrojů

2016-04-06 09:58

#165: -  

Jestli i váš podpis rozhodne, tak díky vašemu podpisu děti s LMP asistenta nedostanou. Poděkujte sama sobě jak škodíte.

Tato petice je namířená proti lidem jako jste vy.

Petice má za cíl zrušit kroky podniknuté ministerstvem školství k tomu, aby rodiče jako vy měli od státu zajištěnou podporu dětí.

Asi jste si řádně nepřečetla text petice a nechápete smysl inkluzí. Smyslem inkluzí není děti s LMP z normálních škol vyhnat, ale naopak vytvořit takové podmínky, aby tam mohli zůstat a přibývali další a další a další. A tato petice se snaží tuto snahu zbortit.

A ještě naokraj. Vyhláška(zákon) zmíněná v petici určuje, že problém se týká dětí s LMP, což není případ dětí ze školy na Kociánce, protože tam jsou autisti a tělesně postižené děti(LMP je jaksi u něktrých dětí smutný přídavek navíc). A ty podléhají jiným vyhláškám a paragrafům a bůhví jak se to správně jmenuje. Což autorky petice paradoxně moc dobře vědí a šíří zbytečný strach mezi rodiči. A hodně úspěšně.


Nepřihlášený uživatel

#174 Re:

2016-04-07 09:57

#165: -  

Kampaň Blesku proti inkluzi - rozhovor

 

snad vám to otevře oči, co jste vlastně podepsala.


Nepřihlášený uživatel

#175

2016-04-07 15:09

Ráda se připojím k této petici,protože záměr ministerstva považuji za nesmyslný ale bojím se,že ti lidé ,kteří o inkluzi usilují jsou tlačeni ještě někým "nahoře" a boj je předem marný.Je třeba se tomu bránit!!!!!!!!!!!!!