PETICE za záchranu hájenky "U DVOU ŠRAŇKŮ" v Hradci Králové

Richard J.

#126 Re: Re: podpisy pod peticí

2016-01-27 13:43

#125: - Re: podpisy pod peticí 

 a) Opozice má přístup k materiálům a výsledkům hlasování v Radě města + to projednávali v nějakém výboru, jehož je opozice členem + o tom psali i v novinách, takže se mohl každý informovat bez jakékoliv funkce

b) to je asi jako pracovní poměr na dobu neurčitou - také je možné ho vypovědět za určitých podmínek. Neznamená to, že tam může dožít. Co až bude potřebovat třeba pečovatelskou službu? Bude tam jezdit do lesa třikrát denně? A co hasiči a záchranka, na koho pak bude případný "průšvih"? Na město, to je jasné.

c) projel jsem asi 5 stránek podpisů a z HK tam je menšina. Ale máte pravdu, že se mi to nechce počítat přesně, to nechám na někom jiném


Nepřihlášený uživatel

#127

2016-01-27 13:46

Tato hájenka byla jednou z mnoha jiskřiček, co zažehla mou lásku a obdiv k přírodě. Nejspíše i jí, panu Miroslavovi a jeho zvěřině vděčím za to, že jsem vystudovaným biologem.

Nepřihlášený uživatel

#128 Re: Re: Re: podpisy pod peticí

2016-01-27 14:36

#126: Richard J. - Re: Re: podpisy pod peticí 

 Nemusíte počítat, stačí se podívat na statistiku. 


Nepřihlášený uživatel

#129

2016-01-27 15:23

modlila jsem se za to aby tato petice vznikla... aby to dostal do rukou šikovný právník...ted se budu modlit za to aby byla petice vyslyšena a Hájenka zůstala a přiroda kolem ní také....

Nepřihlášený uživatel

#130

2016-01-27 15:57

Nechci, aby člověk tak bytostně spjatý s lesem musel odejít do paneláku. Zaslouží si v hájovně dožít a město může počkat se svým plánem na zničení kouzelného místa v lese.

Nepřihlášený uživatel

#131 Re:

2016-01-27 16:37

#28: -  

Tak lépe to komentovat ani nejde! Velmi trefné!!! Rozum se z kebulí současných vládců vytrácí. Je to víc než smutné! 


Nepřihlášený uživatel

#132 Re: Re: Re: podpisy pod peticí

2016-01-27 16:37

#126: Richard J. - Re: Re: podpisy pod peticí 

 pane Richarde...vaše argumenty postrádají logiku ...když se v lese nebo v nově postaveném ufu udělá někomu špatně. ..jak se tam bude dostávat záchranka? ..asi stejně. ..jako k panu Vojtěchovi....když bude hořet les...jak se tam budou dostávat hasiči? ...taky úplně stejně...jako k panu Vojtěchovi...tak o čem tady chcete diskutovat.? To riziko bude ještě v daleko větší míře.Nehledejte problémy tam., kde nejsou...les je lesem a lesem by měl také zůstat...zvířata žijící ve volné přírodě by měla také zůstat zvířaty žijícími ve volné přírodě. .klecí je dost uz v zoologické zahradě.

 


Nepřihlášený uživatel

#133 Re: podpisy pod peticí

2016-01-27 18:06

#123: Richard J. - podpisy pod peticí 

Hochu ,hochu , ty si přiletěl tím UFEM , ne ??? Neznám nikoho z Malšovic , kdo by souhlasil s tím kulatým " moderním " hnusem a už vůbec ne s bouráním  historické , výletní , krásné  hájovny  ...


Nepřihlášený uživatel

#134 Re: Re: podpisy pod peticí

2016-01-27 18:20


Nepřihlášený uživatel

#135

2016-01-27 18:42

Co kdyby slavní kravaťáci od stolu zvedli zadek a s hajným si šli popovídat taktéž osobně. Podpořili jeho hájenku, chov dančího, pochopili, že to je rarita v dnešním světě a dětem řekli, děti, máme pro vás exkurzi do pohádkového lesa k pohádkovému strýčkovi, zážitek, který vás ovlivní na celý život. bez rodičů. Ať se reakcím a setkání nechá volný průběh. Věřím tomu, že by to pan hajný zvládl. A úspěšnost přirozeného projektu by byla nesčetně efektivnější a (levnější) než výstavba eko-centra. Mě osobně obrázky a videa na exkurzích nudili, není nad to, si věci osahat. Chystaní sena daňkům a tiché pozorování, až se přiblíží ke krmelci. To by byla výuka trpělivosti, respektu a úcty. Pche.... město a stres, všechno hned a pod nosem.... lidi pomalu nepoznaji sazeničku okurek od mrkve. CHCI HÁJENKU A CHCI HAJNÉHO !!! Alena Žourová.


Nepřihlášený uživatel

#136

2016-01-27 18:49

a jeste pokora, jsem zapomela.... AŽ


Nepřihlášený uživatel

#137

2016-01-27 18:59

Petici jsem samozřejmě podepsal. Léta letoucí jsem byl s rodinou v Hoděšovicích u Býště-a moc dobře vím, o čem je řeč!!!!!!
Zákrejs
Lucie Porter

#138 Re: papírová petice

2016-01-27 21:36

#124: - papírová petice 

 Dobrý den. Papírovou podobu petice lze podepsat na místech, která najdete zde: http://www.prohajovnu.estranky.cz/clanky/podpis-petice.html

Lucie Porter

#139 Re: Re: Re: podpisy pod peticí

2016-01-27 21:48

#126: Richard J. - Re: Re: podpisy pod peticí 

 Richarde J, Zde najdete přesnou statistiku z míst, odkud lidé hlasovali. Počítám li dobře, Hradec Králové i okres Hradce Králové je zastoupen v celkovém počtu 74,98%, což je přesně 2132 právoplatných podpisů!!! Ne 400 jak tvrdíte :) pro vaší kontrolu posílám link......  http://www.petice24.com/stats.php?id=134565 a zašlu klidně i mapu okresu Hradec Králové :)


Anonymous

#140 Hájovna

2016-01-27 23:35

Petici jsme podepsali celá rodina. Děti se mají učit chovat v lese a poznávat les a jeho život zcela jiným způsobem, než návštěvou nějakého panoptika s pár zvířecími chudáky zavřenými v klecích. Spíše než o výstavbu určitě zase předraženého monstra by se zastupitelé města měli postarat o pořádek ve městě. Stav některých ulic ve městě a na předměstích jak za krále klacka, přechod na zastávce před hl. nádražím se roky dokola opravuje, předražený autobusový terminál, jehož otevření se několikrát odkládalo, noční osvětlení a osvětlovací stožáry ulice kolem Tesca k nádraží jedna velká hrůza, a mohl bych pokračovat. Toto by dopadlo stejně a ještě se zvýší provoz na Hradečnici (možná, že o to skutečně jde, aby se zlegalizoval provoz přes les a následně silnice rozšířila). Ať si ten megaprojekt, když už bez něj nemohou být, postaví někde jinde ve městě a neničí poslední zbytky pěkných míst v okolí HK.

 

Adam Duchač

#141

2016-01-28 07:51

Doplnění k tématu ohledně tvrzení, že město projekt nedostatečně komunikovalo.

V prosinci 2013 vydal magistrát tiskovou zprávu ohledně připravovaného evnironmentálního centra, kde se doslova píše: "Rada města svým hlasováním podpořila tento záměr a dala podmět na vypsání výběrového řízení k zajištění projektové dokumentace. Samotné vzdělávací zázemí by se mělo rozkládat v místech stávající hájovny U Dvou šraňků a v přilehlém lese by měly být výběhy pro zvěř". Tento článek byl publikován jako tisková zpráva a byl rozeslán všem novinářům, byl zveřejněn na webu magistrátu a na dalších portálech + vyšel i v tištěných médiích. Mimo to byla záležitost projednávána v orgánech města i v jeho komisích, environmentální výchova je obsažena ve Strategickém plánu rozvoje města i seznamu projektů ITI (oba dokumenty byly v Zastupitelstvu).

Odkaz na celý článek z 10. 12. 2013 ZDE.


Nepřihlášený uživatel

#142 Re:

2016-01-28 11:33

#141: Adam Duchač -  

 "... byl rozeslán všem novinářům, ... + vyšel i v tištěných médiích."

Prosím zmírněte svá tvrzení respektive je upřesněte.

Možná špatně čtu, ale odkazující článek z 10.12.2013 nic neříká o bourání hájovny U dvou šraňků.


Nepřihlášený uživatel

#143

2016-01-28 11:37

Po infocentru vedle muzea VČ je na obzoru další megalomanská akce. Tuto stavbu uprostřed lesů opravdu nepotřebujeme. Jestli Lesy ČR potřebují tak nutně vzdělávat, nechť stavbu umístí na NHK v blízkosti svého ředitelství.  Pavel

Lukáš Kocián
Autor této petice

#144 Re: Doplnění ....

2016-01-28 11:50

#141: Adam Duchač -  

 Děkujeme asistentovi náměstka primátora za jeho "objektivní názor", aneb 

Všechny plány a příkazy k demolici jsou už padesát pozemských let vyvěšeny na vašem místním plánovacím odboru na Alfě Centauri, takže jste měli spoustu času vznášet formální protesty ...

 

Hrubeš Vladimír

#145 Re: Re: Re: podpisy pod peticí

2016-01-28 12:00

#126: Richard J. - Re: Re: podpisy pod peticí 

Mohl bych napsat: ... projel jsem si asi 3 písmenka z vašeho vyjádření a hned mi bylo jasné co jste zač.

Pane, proč jste tak povrchní - z 1,5 % prohlédnutých stránek děláte závěr - menšina.

O váš vstup a další vyjádření jsem ztratil zájem.


Nepřihlášený uživatel

#146

2016-01-29 10:41

Proč jsou lidi pořád tak bezohlední? Proč ničí hodnoty kolem sebe? Proč likvidují to, co je krásné a funkční? Jen proto, že nad ničím nepřemýšlejí, nevcítí se a jen se snaží ukázat a vyniknout. Bohužel jsou stále nepoučitelní....
Ilem

#147 Re:

2016-01-30 09:12

#146: -  

 Protože jde o peníze. Čím dražší projekt, tím se dá víc odlít do vlastní kapsy. O nic jiného tu nejde. Projekt situovaný na hradečnici skýtá možnosti dalšího rozšiřování - tudíž další všimné do kapsy. (budou tam jezdit elektrické vláčky, časem bude potřeba rozšířit silnici, toto by při použití jiné lokality odpadlo, čímž by se přišlo o možný zdroj bezpracných zisků)

Ilem.

#148 Využití

2016-01-30 09:34

Chvíli jsem počítal. Hradec Králové má 92 000 obyvatel. Přibližně 10% jsou děti školou poviné. Takže 9 200 dětí. Odhaduji, že dítě objekt navštíví 2x za 9 let školní docházky, víc to zřejmě nemá cenu. To je přibližně 2000 dětí za rok. Pokud je rozdělím do tříd po 20ti dětech, vychází mi 100 návštěv za rok. Když budu maximalista, výukový program může trvat 3 hodiny, pak už děti neudrží pozornost. Takže využití objektu ke svému účelu bude 300h za rok. Když ještě občas přijedou nějaké děti z okolních obcí, může to být i dvojnásobek - tedy 600h.

Zvířata musí žrát i o víkendech a dovolených, takže se o ně budou muset starat 2 lidi. K tomu řidič elektrického vláčku. To máme 3 zaměstnance, kteří budou zajišťovat chod tohoto centra. Rok má přibližně 2000 pracovních hodin. 3 lidi - 6 000 pracovních hodin.

Zajímavé porovnání. Zřejmě jsme bohaté město. Škoda, že to není vidět nikde jinde.

A počítejme dál.  Opravdu Environmentální centrum potřebujeme? Podle některých informací má objekt stát 20 000 000,- Kč. Životnost odhaduji na 20 let, pak už bude zastaralý, nevyhovující,... To máme 1 000 000,- na rok. Jeden zaměstnanec s normálním platem, při započítání všech odvodů  přijde přibližně na  300 000,- za rok. Vynechám krmivo, veterinární péči, otop, atd., protože tyto ceny neznám. Už takhle mi vychází vstupné na 475,-Kč/žák, aby se jen vrátily náklady. Tak jsem se podíval na ceny vstupného do ZOO ve Dvoře Králové. Vybírám:

Školní zájezdy (s vybraným výukovým programem - zoolektor nebo pracovní listy)

52 Kč/žák

Starý medvěd

#149 Re: Re: Doplnění ....

2016-01-31 16:05

#144: Lukáš Kocián - Re: Doplnění ....  

 Ne jen za "objektivní názor", ale i za objektivní "odstřelení" hlavních prosazovatelů demolice hájovny a dokonce tučným písmem ! Dále pak za jmenovité uvedení "demolátorů" v odkazu.


Nepřihlášený uživatel

#150

2016-01-31 21:05

Musím po shlédnutí pořadu čt 168 hodin...držím mu palce a musím se dojet podívat do jeho království