Zachraňme Městský park ve Znojmě!

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zachraňme Městský park ve Znojmě!


Nepřihlášený uživatel

#1

2015-10-22 18:39

Souhlasím s peticí. Mgr. .Jana Lobpreisová

Nepřihlášený uživatel

#2

2015-10-23 16:50

V první třetině minulého století byl Znojemský park oblíbený a dobře hodnocený nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Nepochybuji o odbornosti dnešních konkrétních projektantů, ale chybí předprojektový dialog, který by měl trvat jeden až dva roky a ve kterém by byl jasně poznán, pochopen  a akceptován onen "duch místa" který byl u Znojemských parků tak významný.

V tomto předprojektovém dialogu měla mít místo jak odborná veřejnost  včetně alespoň pokusů o diskuzi s více Českými i Evropskými projektanty a provozovateli parků a při dialogu by měla být i veřejnost, pamětníci a pod.  Protože tady společně žijeme. A máme zkušenost jaký park je  dobrý. 

 

Ve Znojmě se toho najednou dost udělalo. Možná dobře. Někdy je ale otevřenost společného dialogu nahrazena neférovými kličkami města, aby se  -  proti názoru veřejnosti, prosadilo něco co také nemusí, v širším kontextu, vždy přinést dobrou věc. Asi se zase budu muset stydět. Vloni jsem se musel stydět před mými známými ve východních Čechách  za Znojmo - podivně zadlážděné město.

Lubor Veleba


Nepřihlášený uživatel

#3

2015-10-25 07:13

Dobrý den, nevím, jestli se petice netýká jen znojemských občanů, já bydlím v blízkých Dobšicích, ve Znojmě jsem "jen" vyrostla... Úpravy Znojma posledních let mě ale pokaždé, když jsem ve městě, dost rozčílí - hlavně Horní náměstí - a nemám ráda červenolisté stromy vůbec, natož ve větším množství, jak tomu je právě v parku a i na Mariánském náměstí (mám z nich jakýsi hřbitovní dojem).

Nepřihlášený uživatel

#4

2015-10-25 17:38

Javor klen je skutečný nesmysl, ten v suchém Znojmě nemá šanci pořádně růst. Javor mléč je dobré řešení. Lípa ale roste velmi pomalu.

Nepřihlášený uživatel

#5

2015-10-27 13:32

Petici jsem podepsal proto, že se staví za ochranu skupiny stromů, kolem nichž často chodím nebo jedu na kole. Vím, že v jejich korunách zpívají či hnízdí ptáci. Jejich dutiny obývají netopýři nebo zajímavý hmyz. Zvykl jsem si prostě na životní standard s parkem, který moc nestojí a přitom plní všechny funkce městské zeleně. A co je důležité, představuje pro mě určitou ideovou kontinuitu s jeho zakladateli. Jaroslav Šmerda
Hana K.

#6

2015-10-27 20:15

V parku jsem vyrostla,opravdu..bydleli jsme přímo u něj a děsí mě co z něj zbylo a co se zatim provedlo za úpravy.V již zničeném středním parku jsem v létě neviděla sedět jediného člověka a to nejen proto,že tam nebyl stín!naprosto šílená záležitost!!!Je potřeba tuto zrudnou devastaci zastavit a proto se určitě dostavim na demonstraci.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2015-10-29 08:34


Petr Lazárek

#8 Re:

2015-10-29 08:37

#3: -  

 

 Dobrý den,

děkuji Vám za podporu. Petice se samozřejmě netýká pouze znojemských občanů, ale všech, kteří mají ke Znojmu blízký vztah a není jim lhostejný osud parků. Stran červenolistých stromů s Vámi sdílím stejný názor. Tyto kultivary se v parcích používají jen jako solitérní stromy. Jsme patrně jediným městem v České republice, kde byla vysázena alej červonolistých stromů (Střední park s javorem horským purpurovým). Výsledek je i z hlediska estetického velmi skličující.

Přeji Vám pěkný den

S přátelským pozdravem

Petr Lazárek   


Nepřihlášený uživatel

#9

2015-11-01 19:05

Moc držím palce!!!

Nepřihlášený uživatel

#10

2015-11-05 06:52

Přeji hodně štěstí! Čierňavová


Nepřihlášený uživatel

#11 ignorace

2015-11-06 08:17

Dobrý den, opravdu mi VELICE vadí ignorace současných mocipánů. Ve Znojmě jsem žil několik let a vždy se sem rád vracím. Od jisté doby ovšem s velkou obavou, co zde bylo opět NENÁVRATNĚ ZNIČENO. Zmizela malebná zakoutí na Václavském náměstí okolo kašny. Nynější stav je opravdu žalostný. Všude pouze kámen a AUTA. Jen tak dál páni z radnice. Po vykácení aleje v parku člověku zůstane akorát bolavé srdce.

Libor Kocanda MgA,restaurátor


Nepřihlášený uživatel

#12 ignorace dodatek

2015-11-06 08:25

Klidně se přiváži ke stromu řetězem, pokud to bude třeba, protože proti hlouposti se musí použít jakýkoli prostředek. 

majk

#13 PARK

2015-11-08 17:44

Lidi zas nedělejte z komara velblouda jo .....park je už starší = vše doroste, raději třidte odpad, nekupujte si nove auta a mobily PEAS


Nepřihlášený uživatel

#14

2015-11-09 12:19

je to smutne.kindermanagement v akci