Petice Maršmeloun versus Anežský klášter


Nepřihlášený uživatel

#51

2015-04-26 14:43

Nejsem proti soucasne architekture v blizkosti staroveke, ale musi by hodnotna, vkusna, pro oko krasna, vzacna a ne tooto, to je neomluvitelna urazku nadherne stavbe Anezskeho Klastera, takov architektonicke stavby patri na okraj Prahy.......
Kačmar

#52

2015-04-26 17:47

Je to velmi smutné,zvůle našich" úředníků" nemá žádnou mez....Tohle mohl vymyslet jen debil,který nemá ani ponětí o architektuře,citlivém zakomponování jiné stavby  atd.V jedné pražské čtvrti mezi vilkami a zahrádkami vyrostlo neuvěřitelné hnusné monstrum,

prý rodinný domek o 2 patrech.Tento projekt má údajně 29 !! vyjímek.Tak mě už opravdu nic nepřekvapí....škoda,že nikdo nejspíš nebude potrestán za takovou prasárnu.


Nepřihlášený uživatel

#53

2015-04-27 07:45

Nelíbí se mi necitlivá výstavba zbytečných a nevkusných staveb v historické části Prahy, zbavují Prahu jejího specifického koloritu.
Za zločin, působící nenahraditelné ztráty, pak považuji zástavbu na kvalitní zemědělské půdě na sever od Prahy škatulemi zbytečných skladů a "paneláky na ležato" - houfy "papundeklových" rodinných domků bez zázemí...Přitom využití různých "brownfieldů" na území Prahy je celkem minimální !

Nepřihlášený uživatel

#54

2015-04-28 09:32

Máte v obrázku u petice špatnou vizualizaci stavby, nová verze pokud vím, není tak barevná ale spíš v odstínech šedé. Jinak jsem ale PRO stavbu - pořád lepší, než zablácené parkoviště a posprejované zdi. Architekt se maximálně snažil, patří k top u nás a já jeho práci kvituji s povděkem! U nás málo lidí rozumí nejenom architektuře, ale evidentně i zásadám urbanismu.


Nepřihlášený uživatel

#55 Re:

2015-04-28 09:33

#53: -  

 Právě okolí anežského kláštera je ale příklad zrovna takového brownfieldu.


Nepřihlášený uživatel

#56

2015-04-29 06:25

Vedle Kolosea a jiných památek v Římě by to pan architekt nemohl postavit! A u nás mu to ti nenažranci dovolí?
Mlok

#57 Kaplického Blob

2015-04-29 08:43

Kaplického "Blob" na Letné být nomohl, tuto stavbu by radní klidně nechali postavit vedle historické stavby kláštera! Logické vysvětlení to nemá.

       Jeví se mi to tak, že stavba té "krabice" vedle kláštery by byl pouze prvním krokem. Skončit by to v budoucnu mohlo (salámovou metodou - malých postupných krůčků) i zbouráním kláštera a zastavěním vznklého prostoru "modernou".


Nepřihlášený uživatel

#58

2015-04-30 09:33

Dobrý den proč máme v naší zemi vůbec památkáře???? To je nehoráznost co vše pro peníze dovolí postavit tato stavba je prostě hnus v takovém prostředí starého města a v jiných zemích toto nevidíte každá zem si chrání takové klenoty a ještě že nebudou stavět tu hroznou knihovnu, kterou nepotřebujeme v takové hrůze - a tančící dům je taky hrůza do Prahy se takové skleněné studené boudy nehodí - jsme rádi že ten dům na václ.nám obstál je krásný a jistě by prošel jen rekonstrukcí a ten vedle chátrá a čekají až spadne?? nebo ten obchodní dům uprostřed václ.nám.je taky hrůza - opravdu by mě zajímalo kdo takové stavby povoluje je to smutné pro Prahu kterou naši a ve světě mají rádi takovou jaká je a né aby se stavěli takové hrůzy.
My máme dům 4 km od Ladova kraje a rekonstrukce se nám prodloužila skoro o rok.je to přes sto let usedlost nemůžeme ani nic zbourat a udělat to vše jak poručili oni je to zajímavé tedy.
Takže jsem proti takové strašidelné stavbě domu a vůbec se staví všude možně a uvnitř Prahy je určitě volných prostor na kanceláře a bytů -
zdravím s přáním krásného dne a rozumem v hrsti pro památkáře - micková

Nepřihlášený uživatel

#59 Re:

2015-04-30 09:36

#54: -  

 TENTO ČLOVĚK JE ASI ÚPLNĚ NĚKDE JINDE A NEZNÁ  KOLORIT STARÉ PRAHY NEBO NENÍ Z PRAHY?? 

Milena

#60

2015-05-04 14:51

Je neuvěřitelné,že v historickém centru Prahy se může něco takového postavit a kvůli téhle stavbě se bude bourat historická stavba.To si radní tak málo váží krásné práce našich předků,jedinečnosti staré Prahy a vůbec jim nezáleží na tom,aby stará zástavba odkázala ve stejné podobě našim dětem? Ta moderní hrůza se tam absolutně nehodí!Všude se oprava nebo výstavba historických objektů konzultuje s památkáři a tady ne? Není jim hanba nebo peníze nade vše?


Nepřihlášený uživatel

#61

2015-05-06 21:13

to je svinstvo prvního řádu. to by si nedovolil ani císař pán, porušit zákon. a tihle gauneři jej porušují na běžícím pásu. je nejvyšší čas přestat cinkat klíčema ale vzít do ruky klacky a hnát a hnát a hnát v čele s hradní sebrankou. fr vídeň
Irena

#62

2015-05-10 10:57

Zástavba v dané lokalitě mi nevadí,ale dům tohoto charakteru se tam nehodí.Je příliš moderní.Něco podobného taky vzniklo v Rybné ulici naproti Kotvě a je to hrůza.

Irena

#63

2015-05-10 11:00

Nevím proč bych měla podepisovat petici za odstoupení Miloše Zemana. Jsem ráda,že takovýto člověk zastává v naší republice tuto funkci. Je to prozatím nejlepší prezident.kterého Česká republika měla


Nepřihlášený uživatel

#64

2015-05-10 18:05

Co je to za zhovadilost? Jestli tam tuhle ludru postaví, tak jim vlastnoručně vymlátím šutrama vokna a posprejuju fasádu.


Nepřihlášený uživatel

#65 Re:

2015-05-10 18:13

#63: Irena -  

 Netvrdím, že nesouhlasím, ale tohle není petice proti panu prezidentovi, tady jste na petici proti zhovadilosti developerů a urbanistů a šlendriánu památkářů ;-)


Nepřihlášený uživatel

#66

2015-05-12 07:47

Je to nehorázné a necitlivé řešení. Co sedí na úřadech za lidi, že se neumí chovat k historickému dědictví a za peníze vše prodat.

Nepřihlášený uživatel

#67

2015-05-15 10:08

Jdite do háje s takovým monstrem v centru Prahy, podobný zhovadilosti si stavějte na předměstí ahistorický centra měst nechte dejchat původní atmosférou.


Nepřihlášený uživatel

#68

2015-05-15 20:29

co je to zase za zvěrstvo...který debil na to přišel??? hnus...musíme tomu zabránit!!!!!!! zase jenom peníze..peníze...peníze..to je priorita dnešní hnusné doby

Nepřihlášený uživatel

#69

2015-05-17 18:29

Žasnu, zo dokáží za patřičný bakšiš úředníci schválit v památkové zóně.


Nepřihlášený uživatel

#70

2015-05-21 13:34

Navrhovaný dům sám o sobě vypadá dobře, ale hodil by se na okraj nějakého sídliště pro jeho oživení. Do této lokality nepatří ani svým vzhledem, barvouani obsahem. Ráda bych věděla, existuje -li vizualizace panoramatu této části nábřeží. Je možné ji někde shlédnout? ZK

Nepřihlášený uživatel

#71

2015-06-23 09:10

Chci ještě dodat,že nechápu, proč se musi zastavět kdejaká volná, vzdušná plocha!!! Proč musí na každém malém plácku stát bytové domy nebo kanceláře!? Jen tak mimochodem, "na Hradčanském náměstí " je taky ještě spousta volného místa(samozřejmě ironie)!! Chci jen říci, že mne možná vůbec nezajímá, jestli někdo v tisku uvedl,že barva fasády není taková nebo maková. Spíš mne zajímá, proč to tam vůbec někdo cpe a že tam někdo bude chtít bydlet!!!

Nepřihlášený uživatel

#72

2015-06-23 16:05

Celý "projekt" (a řada jemu podobných !!) je proti zdravému rozumu. To ostatně plyne i z občanské podpory této petice. Bohužel, naši volení zástupci nekonají pro lidi (tedy pro nás), ale pouze a výlučně pro sebe. Ano - jsou výjimky. Nechápu ale, že ani postupná likvidace historického centra pražské památkové rezervace nevyburcuje pražany k sebezáchovné sebeobraně. Je to další z řady "pilotníchprojektů" co vše si kapitalismus může dovolit. Bohužel, klíčové posty jsou obsazeny lidmi bez rozhledu, nadhledu a smyslu pro odpovědnost, tedy bez kvalifikace. Je to pouze na nás, občanech. Komunisté (protože jejich dědictví se zde rozbujelo) tuto zem a společnost plně devastovali. Lidé bděte ! Nikdo jiný to za nás neudělá. BK

Nepřihlášený uživatel

#73

2015-06-23 21:16

Něco absolutně hrozného vedle Anežského kláštera. Moc by mě zajímalo kdo z toho má největší profit. Tato země by se měla jmenovat Kocourkov.

Nepřihlášený uživatel

#74

2015-06-24 07:01

Umístění takového monstra do staré pražské zástavby je nejen zhovadilost, řekl bych, že to je zločin a projektant, který to vymyslel, by měl mít zakázáno projektovat do smrti!!!

Nepřihlášený uživatel

#75

2015-06-24 13:42

Zdravím z Brna. Koukám, že je to všude stejně. Tady zase zastavili podobnými postmoderními krabicemi celé historické náměstí Svobody a jako bonus tam instalovali orloj ve tvaru černého kokota.