Výměna plzeňské karty

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Výměna plzeňské karty


Nepřihlášený uživatel

#201

2014-11-26 16:08

Všechny karty mám při výměně zdarma,jen na MHD za poplatek.Ať žije město plné aut.

Nepřihlášený uživatel

#202

2014-11-26 19:37

Alespoň důchodci by výměnu měli mít zdarma!Těch různých poplatů neustále přibývá,a kde na to mají ti důchodci brát?
zdesel

#203 zpoplatnění výměny Plzeňské karty

2014-11-26 19:42

Alespoň důchodci by měli mít výměnu zdarma.Kde ne to vše mají brát?VPraze jezdí důchodci zdarma a v Plzni mají zaplatit výměnu karty a ještě platit jízdné!


Nepřihlášený uživatel

#204 Re:

2014-11-26 19:49

#200: -  

 Protože jsme si na radnici zvolili lumpy(já je teda nevolil),tak proto budem pořád za vše platit!Tohle je jej začátek.


Nepřihlášený uživatel

#205

2014-11-26 19:53

Na radnici jse si zvolili zloděje a lumpy,tak to máme!

Nepřihlášený uživatel

#206 Re:

2014-11-27 04:55

#202: -  

 aha? takže důchodci, kteří jezdí denodenně na nákup a na procházku MHD si jí nemůžou dovolit? platit by ji neměl nikdo, proč rozlišovat chudé a bohaté důchodce nebo chudé a bohaté pracující? pracuji, plat nemám závratně velký a nevím, proč bych si ji měla platit a po pravdě, pokaždé, když vlezu do vozu MHD je tam "tlupa" důchodců, co se chlubí, kam zas jedou na nákup....já ani na ten nákup nemám díky práci čas!

Salomon

#207 Re: Re:

2014-11-27 08:21

#206: - Re:  

 Plně souhlasím, minulý týden jsem byl ráno v Lidlu a chtěl jsem něco koupit pro děti. Jenže ouha 7 minut po otevírací době v krámu tlupa seniorů a na mě už se nedostalo.

Ale nyní trochu vážněji, za výměnu PK by se mělo platit tak max 70 Kč, zas buďme soudní, nic není zadarmo! Hlavně nechápu co na vydání karty trvá tak dlouho a proč by se nemohla vydávat na počkání.

Také jsem pro to, aby dobíjení kupónu na přepážce stálo alespoň 100 Kč, není totiž problém dobít kupon přes bankomat ČS. Potom člověk potřebuje něco vyřídit a před ním je stádo, které si neumí dobít kupon přes bankomat a zbytečně prudí u přepážek...


Nepřihlášený uživatel

#208

2014-11-27 09:26

Dle stránek http://www.plzenskakarta.cz/otazky-a-odpovedi/otazky-a-odpovedi-2.aspx#Jakou_ma_zivotnost má karta životnost 7 let, ale ovčani ji hezky zaplatí každých 5 let, kšefty se musejí hýbat. :-/
Markéta
Nepřihlášený uživatel

#209 Směšné

2014-11-27 10:24

co by v Praze dali za poplatek Kč 170,- za kartu! Navíc když se projekt Plzeňské karty rozjížděl, bylo vydání zproštěno tohoto poplatku... tzn. že většina diskutujících za ni neplatila...

chápu, že pro někoho může být i 170,-Kč vysoký poplatek, ale ruku na srdce, utratíme výrazně více za věci, které nepotřebujeme - občas nějaké to pivo, dvojka vína, zákusek ke kafi...

pro sociálně slabé by měla existovat úleva - na základě potvrzení o hmotné  nouzi, ale pro obyčejné lidi je 170,-Kč/5 let směšné = 0,09 Kč/den - to je ranec, co?

Mikolda

#210 Re: Směšné

2014-11-27 11:03

#209: - Směšné 

 Nejde ani tak o těch 170 Kč. Jde např.o to, že když 5.členná rodina vlastní 5 PK, s různou dobou vydání, bude stát frontu u přepážek rovnou 10x. Dost velké plýtvání časem. A ten čas je určitě lepší strávit s rodinou nebo jakkoliv jinak než čekáním ve frontě. Celá výměna by šla udělat online, akorát by se část zisku utratila za poštovné. Jak je Vám doručována např.platební karta? 

Markéta

#211 Re: Re: Směšné

2014-11-27 11:20

#210: Mikolda - Re: Směšné 

 cituji:

Je nutné vyzvednout si kartu osobně?

Není, máte možnost požádat za příplatek o službu Zaslání karty poštou - tuto službu poskytuje Zákaznické centrum na Denisovo nábřeží. Samozřejmě, že i v případě využití této služby lze na kartu již dopředu nahrát elektronickou hotovost či předplatné podle vašeho výběru.

 

A určitě nebude nutné podat žádost za každého člena rodiny v jiném termínu, věřím (snad ne naivně), že bude možné podat za celou rodinu žádosti najednou a pak je také najednou dostat, bez ohledu na termín původního vydání.

Radim Kučerka

#212 Re: Opět vydírání cestujících

2014-11-27 11:54

#155: Honza - Opět vydírání cestujících 

 Tady ale nepíšete pravdu, PMDP vnitřní a vnější zónu nezavedly - to je záležitost kraje. Ale to se nic neděje, lidi si to neuvědomují.

Ulanbátar

#213 Re:

2014-11-27 11:56

#127: malá bojovnice -  karta je vlastnictví PMDP... Vaše nikdy nebyla, mají to takhle v podmínkách, zrovna jsem to pročítal.

Mikolda

#214 Re: Re: Re: Směšné

2014-11-27 12:23

#211: Markéta - Re: Re: Směšné 

 Nevím, odkud je Vaše citace, na stránkách PMDP toto uvedeno není. Pokud Vás ale odkážu na následující článek: http://www.plzen.eu/obcan/aktuality/z-mesta/ vyjadreni-pmdp-k-dotazum-a-podnetum-drzitelu-plzenskych-karet.aspx, (u slova vyjadrení zrušte mezeru, jinak nejde nahrát příspěvek), tak mi přijde spíše směšné příměr PK k dokladům. Cestovním pasem nezaplatím, takže by byla lepší paralela s onou platební kartou. A pokud používám PK jako elektronickou peněženku, pochybuju o tom, že nějaké procento ze zaplacené částky PMDP neinkasují.

Markéta

#215 Re: Re: Směšné

2014-11-27 12:28

#214: Mikolda - Re: Re: Re: Směšné 

 čerpám přímo ze stránek Plzeňské karty

 www.plzenskakarta.cz

otázky-a-odpovědi...

(nejde mi vložit celý odkaz)

Mikolda

#216 Re: Re: Re: Směšné

2014-11-27 12:45

#215: Markéta - Re: Re: Směšné 

 Tyto odpovědi jsou všeobecné a neaktualizované k termínu, kdy byla zveřejněna nutnost výměny. Na počkání karta vystavit nelze, vyzvednout ji lze nejdříve za 20 dní. A o možnosti zaslání poštou se píše pouze na stránkách PK a ne PMDP. Jinak opět částka 80 Kč za doručení poštou se mi opět jeví jako nesmyslně vysoká.


Nepřihlášený uživatel

#217 Re: Re:

2014-11-27 13:47

#50: - Re:  

Ani single ani studentik. Pocitat si myslim zvladam a je mi jasny, ze kdyz se meni karty v cele rodine, tak se to vyda vickrat - ovsem Vy zapominate na to, ze si neberete novou kartu, ze v tom jsou obsazene take sluzby  a jejich cena je skutecne symbolicka (nehlede na to, ze ani 5x170,-- rodinnej rozpocet nepolozi).  Kdyby se mela MHD platit jen z toho, co se vybere na cestovnem, tak jezdi jedna linka tazena konem. Nakonec, komu se to nelibi, muze jezdit autem, to je urcite vyhodnejsi jak pro mesto, tak pro penezenku ;) Opravdu nechapu, co je na 170 korunach zlodejskeho - Pro srovnani, za takovou castku se snad ani neda dobit kredit do mobilu, do ktereho"vejra" 90% chudych cestujicich v MHD :)


Nepřihlášený uživatel

#218

2014-11-27 14:15

Už tak je doprava velmi drah tak nevím proč novou kartu když stara je pořad dobra a kvalitni

Nepřihlášený uživatel

#219

2014-11-27 15:30

mastriko.cz

Nepřihlášený uživatel

#220

2014-11-27 16:59

Netřeba dlouze hovořit, je to jasné...proč měnit něco, co nedosloužilo. To samé bych ráda u platebních karet ...např. ČS

Nepřihlášený uživatel

#221

2014-11-27 17:44

Je to tahání peněz z kapes lidí. Proto je mění, protože neměly omezenou platnost. Teď bude na 5 let a pak si bl...ové zaplaťte další. Něčím si manažeři musí vydělat na svoje prémie.

Nepřihlášený uživatel

#222 Re: Re: Re:

2014-11-27 18:05

#217: - Re: Re:  

 že ty budeš nějakej z těch zmrdů, co o tom rozhodl? Normální člověk by takovouhle blbost nemohl vypustit z pusy...  Karta mi funguje, pokud se to někomu nelíbí a chce, abych ji vyměnil, tak ať to zaplatí. Já nemám důvod znovu platit za něco, co mi už léta bezproblémově funguje, nic špatného s tím nedělám a ani tím nikoho nikterak neohrožuju.


Nepřihlášený uživatel

#223 Re: Re: Re:

2014-11-27 18:12

#92: Karolína - Re: Re:  

 tak to víš 200.000 karet x 170,- korun = 34.000.000,- Kč. Pokud se jedná o částku, která se bude vybírat každých 5 let znovu a znovu (pokud ji ještě nezvýší za pár let), určitě z těch milionů nějaké ty provizky za prosazení kápnou :o)   Holt má někdo málo peněz, neumí si vydělat slušně, tak vymyslel způsob, jak veřejně a legálně vydělat na svých spoluobčanech...  Z těch, kdo o tom rozhodli, je mi na blití, nejsou to lidi, ale hyeny :o)


Nepřihlášený uživatel

#224

2014-11-27 18:58

A co sliby kdyz se zavadely?

Nepřihlášený uživatel

#225

2014-11-27 22:37

Jde o výsledek nového, téměř negramotného primátora Plzně, který u koryta snad ani neví,co dělá!!!