DRDS

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno DRDS


Nepřihlášený uživatel

#126

2014-10-27 21:10

Jen by bylo zajímavé vědět,co dokázal p.Simon...dle krátkého rozhovoru v reportáži mi připadá jako absolutně nekompetentní osoba na tomto místě!!!A bourat je tak snadné!!!!!!!Nehledě k tomu,že občani platí poplatky za rádio,tudíž mají plné právo se k této věci vyjádřit!!!Lidé jsou vlastně částečně Vašimi zaměstnavateli a na to trochu zapomínáte!!!!Moc držím palce a věřím,že se podaří porazit hloupost......


Nepřihlášený uživatel

#127

2014-10-27 21:11

Děti je třeba správně rozvíjet ve správných institucích se správnými lidmi. Neničte DRDS, jeho duše a srdce.
Míla

#128 Re: Souhlasím na 100%

2014-10-27 21:14

#109: Lenka -  

 Vaše slova vytesat a postavit před parlament! Máte 100% pravdu a stojím za každým Vaším slovem!


Nepřihlášený uživatel

#129

2014-10-27 21:17

Současná společnost potřebuje jako sůl zlepšovat morálku a kulturnost jako takovou. Nejlepší je samozřejmě začít u dětí (u dospělých jak vidno je už někdy pozdě). A přesně toto DRDS splňuje. Vychovává nejen své členy, ale i mladé posluchače.
Pokud se na věc díváme z ekonomického hlediska - pro bůh, kolik asi ČRo ušetří - 2 platy vedoucích?
K.Beranová, pedagog volného času, J.Beran, VŠ profesor

Nepřihlášený uživatel

#130

2014-10-27 21:20

Byla jsem v letech 1953-1957 členkou DRDS. Je pro mne nepředstavitelné, že by měla být činnost tohoto souboru ukončena. Děkuji mu nejen za prožité krásné chvíle, ale i za citlivé vedení ke kulturnímu vnímání.

Nepřihlášený uživatel

#131

2014-10-27 21:23

Pravda a Láska zvítězí nad lží a nenávistí. Bůh nás ochraňuj před hloupostí, arogancí a samolibostí některých individuí, jimž byla svěřena správa věcí veřejných, ale oni svou odpovědnost a moc jednoduše neunášejí.
Stáňa

#132

2014-10-27 21:33

Právě jsem shlédla reportáž v pořadu "Reportéři ČT". Pan Simon je prototypem "manažera" dnešní doby: neúcta k tradicím, neúcta k práci druhých (pravděpodně ve svém životě nic nevybudoval), strach z diskuse (pravěpodobně věděl, že by jeho "argumenty" neobstály), jednání za zády zintresovaných,..... Snad se podaří tento barbarský plán zastavit.

 


Nepřihlášený uživatel

#133

2014-10-27 21:36

Jako bývalá produkční literární redakce rozhlasu můžu jen souhlasit s tím, co tu už ostatní napsali. Ale obávám se, že i tento lapsus generální ředitel opět ustojí, je mi to líto, ale optimista nejsem. Milena Andrejsková

Nepřihlášený uživatel

#134

2014-10-27 21:40

Nechápu, jak může někdo tímto způsobem rozhodovat o vzdělávání dětí. Snad jen ten, kdo neviděl žádné představení DRDS pod vedením Václava a Zdeny Fléglových. Nostalgicky vzpomínám na slova prezidenta Václava Havla, který vzdělání kladl na první místo, aby země vzkvétala.. a co se děje dnes ? Byznysmeni a politické strany si s námi občany hrají, jako kočka s myší pane prezidente.

Slávka Hozová


Nepřihlášený uživatel

#135

2014-10-27 21:40

Kdo je prosím pan Simon, nebo jak se jmenuje onen reformátor??, asi ho postihne s jeho akcí osud jednoho pražského radního pro kulturu, už ani nevím jak se jmenoval. Pevně věřím, že v Radě pro rozhlasové vysílání zvítězí zdravý rozum a nedovolí provádět experimenty, dovolím si říci s naším národním zlatem, podobně tak jak to provedli v ČR s názvem stanice Praha, nyní Dvojka, ptám se co je bezejmenná 2. Chtělo by to více úcty k takovýmto institucím vychovávajícím naše děti !!!
Stáňa

#136 Re:

2014-10-27 21:50

#84: Vladimír Stanzel -  

 Děkuji za výraz "neonormalizace". Už delší dobu pozoruji a říkám, že se vracíme do doby normalizace. Je jasné, že to není to samé jako v sedmdesáých letech, ale v mnohaohledech je to podobné. "Neonormalizace" sedí!


Nepřihlášený uživatel

#137

2014-10-27 22:00

Byl jsem členem DRDS v letech 1955 až 1961, zažil jsem pana Dismana, spoustu režisérů rozhlasu se kterými jsme nahrávali pohádky a po spuštění televize hrál s dalšími dětmi v tehdy živých vysíláních Vlaštovky. Byli to nezapomenutelné zážitky. Teď chce někdo tuto historii zničit. Nechápu. Již tehdá byli vždy Dismančata a Kulínčata, měli vymezené hranice a fungovalo to. Dismančata 80let. Moc pozdravuji Jiříčka Prágra, se kterým jsme byli v dané době nejmenší ze souboru. Bohouš Kubelík

Nepřihlášený uživatel

#138

2014-10-27 22:08

Doufám a chci věřit, že zvítězí zdravý rozum, jednoduchá logika a cit nad hloupostí, nelogičností a necitelným přístupem.
Karlík

#139 Re: Škůdcem Českého rozhlasu je sám jeho generální ředitel

2014-10-27 22:12

#38: Mirek Tengler - Škůdcem Českého rozhlasu je sám jeho generální ředitel 

 Mám naprosto stejný názor a ztotožňuji se s vašimi,  jen se obávám zda to také dojde radním a začnou se odvoláním pana ředitele a jeho týmu zabývat, myslím že je již svrchovaně na čase. Zklamání z programové skladby dnešní dvojky a její přejmenování z původního názvu Praha je velké, písemně jsem protestoval, bohužel zbytečně. Bezejmenou dvojku jsem přestal poslouchat, po ukončení  rozhlasu Svobodná evropa jsem poslouchal šestku, která se jí díky převážně stejným redaktorům přibližovala, po změně na Plus se již nedá poslouchat a mohl bych také pokračovat o dalších " úspěšných krocích vedení rozhlasu.  

Karel Kněžourek


Nepřihlášený uživatel

#140

2014-10-28 08:04

Nekompetentní vedení ČRo, zaštiťované bezduchou Radou ČRo, jejíž většina členů vnímá svoji funkci pouze jako bezpracné korýtko, když už jiné není k dispozici... DTTO se týká i Dozorčí komise ČRo. V jakémkoliv funkčním období... L.Klofová

Nepřihlášený uživatel

#141

2014-10-28 09:21

Vybudovat, vytvořit, to chce um a čas. Udržet, to chce um, zaujetí a lásku. Zbořit, zničit, na to stačí vandalovi chvilka. Nedovolme vandalům ničit to, co generace úžasných lidí vytvořila a která generace kulturních lidí vychovala.

Nepřihlášený uživatel

#142

2014-10-28 09:45

Zhlédl jsem vyjádření pana ředitele Simona v ČT. Nechápu, jak může někdo s takovými vyjadřovacími "schopnostmi" vůbec o něčem, co ho o mnoho pater převyšuje, vůbec rozhodovat. Ale čemu se ještě v této zemi divím?
Karel Horák
učitel

#143

2014-10-28 09:46

Učíme s manželkou už více než třicet let. Jsme zděšeni, ale na druhou stranu nás nepřekvapuje rozhodnutí Českého rozhlasu o zrušení DRDS. Jde o obraz názoru současné společnosti o zbytečnosti vzdělání a opovrhování prací pedagogů a všech lidí věnujících svůj čas a energii práci s dětmi a mládeží.

Dětský soubor nevydělává peníze jako banka, ale reprezentuje vztah ke kultuře a nadání našich dětí. Zajímalo by mne, zda náklady na provoz souboru rostly v posledních letech stejně rychle jako platy a odměny vedoucích pracovníků Českého rozhlasu.


Nepřihlášený uživatel

#144

2014-10-28 10:01

Já nejsem spokojen s celkovou probíhající dryacizací Českého rozhlasu,kdy tzv. nová zvuková grafika je naprosto rušivý prvek ve vysílání a dělá z veřejnoprávní instituce tuctové komerční radio , protože všemocným zaklínadlem, je poslechovost, nikoliv kvalita vysílání jako veřejnoprávní služby občanům.
Z přístupu k DRDS čiší naprostá arogance a ignorance příslušného ředitele, který "změny" naplánoval.Odpovědnost by měl pro sebe vyvodit i pan generální ředitel, jehož čeština mne dosti uráží. Pan Babiš byl schopen se hodně zlepšit v češtině, ale pan generální ředitel to asi nepokládá za nutné , i když velí české veřejnoprávní instituci.

Nepřihlášený uživatel

#145

2014-10-28 10:07

Bohužel je faktem, tak jak říkal prvorepublikový historik Josef Pekař, že dějiny se opakují a my (rozumím tomu tak, že lidé žijící v české kotlině a moravských úvalech) dovedeme vždy spolehlivě zničit to, co je dobré a bezchybně funguje. Ach jo ........ Vladislav Rakušan

"Dědek" 62 let
Nepřihlášený uživatel

#146

2014-10-28 10:26

Od dětství jsem vyrůstal na rozhlasových hrách a pohádkách, kde často účinkoval DRDS. Je hanba rušit soubor, který existuje 80 let.  A.V. z Děčína.

Pavel
Nepřihlášený uživatel

#147

2014-10-28 10:36

Jen dvě věci jsou nekonečné, vesmír a lidská hloupost. Bránit se lidské hlouposti je proto hodně únavné, je ale poviností každého normálního člověka, protože tam kde končí hloupost, začíná už jen zelená vojenská logika.. Kauza DRDS je toho zářným dokladem... C.


Nepřihlášený uživatel

#148

2014-10-28 12:38

Za situace, kdy se dnes na všech úrovních v naší zemi obnovují tradice a vytvářejí nové, kdy se vynakládají veřejné peníze na podporu identity regionů, českých potravin a obecně nedostatkového zboží - lokálního patriotismu, je záměr vedení VEŘEJNĚPRÁVNÍHO média nepochopitelný a trestuhodný. Toto rozhodnutí nelze v žádném případě intepretovat jako pokračování existence DRDS, neboť rozhodnutí mění název a tedy zavedenou značku. Je jistě možné diskutovat o personálních změnách, ne však o zaměření a názvu souboru, který byl v každém svém období symbolem svéprávnosti, nepodjatosti a kvality, a tak také vychovával své členy. Vím to moc dobře, jsem bývalým členem DRDS, který zažil na vlastní kůži bratrskou pomoc spřátelených armád v roce 1968 zrovna v době, kdy probíhalo každoroční soustředění DRDS na táboře v Pláních pod Ještědem.
Petr Havel, bývalý člen DRDS.

Nepřihlášený uživatel

#149

2014-10-28 12:59

Kdo moudré a pracovité odvádí z jejich míst, kde dobře činili, je hloupý, pracuje špatně a měl by být sám odejít, neboť nedobře činí...

Nepřihlášený uživatel

#150

2014-10-28 16:40

Rušit v dnešní době soubor, který přitahuje děti a poskytuje jim to, co tak rapidně chybí mladé generaci je barbarství. Proč rušíme to, co funguje (určitě ne kvůli penězům) a raději nezrušíme spolky, které nás stojí peníze a jejich výkonnost je nulová?