Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...

Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků... / Oznámení / Situace po téměř roce od označení stromů / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-09-02 04:05

Věřím, že účinně pomůže ministr životního prostředí vlády ČR pan mgr. RICHARD brabec@ano2011.cz nejen nebo právě proto, že byl manažerem v chemickém průmyslu. Jeho postoj, uvažování je systémově konzistentní k, pokud možno, zachování života na Zemi. Jiří Rojek ml. Kostelec nad Orlicí

Nepřihlášený uživatel

#2

2014-09-02 07:43

Držím palce! eD

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-09-02 17:22

Děkuji za informaci. Schůzky se bohužel nemohu zúčastnit, protože jsem mimo HK. MJ

Nepřihlášený uživatel

#4

2014-09-03 21:05

NESOUHLASÍM S VÝSTAVBOU NA PLACHTĚ ANI NA PLÁCKU MÍSTO MILETY ,KDE MÁ VZNIKNOUT GARDEN CITY- ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY , ANI KOSTEL U POLIKLINIKY Č. 3 NA BENEŠOVĚ TŘÍDĚ
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#5 Re:

2014-09-05 08:14

#4: -  

 Já také ne. A nesouhlasím ani s masivním kácením z důvodů rekonstrukce Severních teras, ani jsem nesouhlasil s pokácením 300 stromů při rekonstrukci Šimkových sadů, ani s tak rozsáhlým kácením v Lipkách, včera jsem šel stezkou za fakultní nemocnicí a někdo tam pokácel obrovský starý dub, ještě nedávno na něm byla cedulka Památný strom???


Nepřihlášený uživatel

#6

2014-09-05 18:44

Dík za zprávu, na sraz přijdu. Turková
tur

#7 Re: Re:

2014-09-05 18:51

#5: Jaroslav Hamáček - Re:  

 Tohle mě od toho dne co ho skáceli strašně štve a nevěděla jsem co mám udělat. Jsem ráda,že jste to vyfotili. Ten dub musel majitel skácet na příkaz města, protože vadil osobě co tam má zahrádku. Padali ji větvičky a listí na pozemek. Ten krásný strom byl zasazený v r. 1720 a mně je z toho do breku, ta bezmocnost nad lidskou blbostí. 300 let rostl, byl krásný, přežil všechno jenom na nás neměl.

Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#8 Re: Re: Re:

2014-09-06 22:27

#7: tur - Re: Re:  

 Odpovědnosti za své myšlenky, slova a činy se nelze zbavit, vše bude ve správný čas vyrovnáno...nelze zbytečně zabít a zůstat bez viny...

 

http://hradec-kralove.sije.cz/album/pamatne-stromy/foto-4082.php

Otakar Kalenda

#9 Památný dub u FNHK

2014-09-07 10:29

Zdravím všechny, k tématu pokáceného památného dubu u FNHK mám následující informace, které jsem získal v neděli 17. 8., když jsem kolem projížděl na kole (a málem jsem při tom hrozivém a smutném pohledu z kola spadl :-( ), a to přímo od pracovníků, kteří tuto "exekuci" provedli: od stromu byla někdy předtím (nějakou vichřicí nebo čím) odlomena jedna z velkých větví (viz patrná rána na fotce, kterou jsem pořídil na místě - lze porovnat s odkazem, který výše nasdílel pan Hamáček), v důsledku čehož došlo k "rozcentrování" stromu. Vzhledem k tomu, že ostatní větve se nakláněly na zahrádkářskou osadu, byla tato situace vyhodnocena jako havarijní a nebezpečná a bylo povoleno pokácení. Podle toho, co mi ti pracovníci říkali, se úředníci z magistrátu snažili nějak vymyslet, jak by strom šel zachránit.. ale marně.

Více informací zatím nemám, databáze AOPK zatím tuto událost nezaznamenala.

Jaroslav Hamáček

#10 Re: Památný dub u FNHK

2014-09-07 17:57

#9: Otakar Kalenda - Památný dub u FNHK 

 Díky za upřesňující informace...