STOP krácení dotací soukromým a církevním školám


Nepřihlášený uživatel

#176

2014-08-05 22:35

Pokud ke krácení dotací dojde, velmi pravděpodobně přijdu o práci, takže co na to říct?Za rok a kousek mi bude 50, pořád sice aktivně hraju, ale jak dlouho ještě na mě bude chtít někdo koukat? Budu muset víc natáčet pro rozhlas:-), ale pro který? Flétnistů je moc...umím ještě jiné věci, řadu let mám 2 zaměstnání, ale jde o zdravotnictví a ve zdravotnictví peníze taky scházejí...nevím, co se ještě naučit...no, přeju všem muzikantům v soukromém školství klidný zbytek prázdnin:-)!Zdravím! Kateřina Chudobová

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-08-06 07:28


Jirka

#178

2014-08-06 07:37

Z petice: "Více než desítka tisíc učitelů příjde o svou práci a několik stovek tisíc dětí příjde o možnost vzdělání na těchto školách.".

Učitele zaměstná stát a státní školy nejsou o nic, ale o nic horší. Pro společnost jako celek je státní školství prostě lepší a prospěšnější. Výchova "elit" odtržených od života k ničemu dobrému nevede.


Nepřihlášený uživatel

#179 Re:

2014-08-06 11:15

#178: Jirka -  

 Nechci se opakovat, ale toto je opět myšlenka minulého režimu.


Nepřihlášený uživatel

#180

2014-08-06 14:38

Všechny mateřské i základní školy musí být dotovány stejně!

Mgr. D. Lukášová

Nepřihlášený uživatel

#181 Tak teď opravdu nevím.

2014-08-06 19:32

#179: - Re:  

 Znamená to, že je to myšlenka špatná? Za minulého režimu mě učili, že 1+1=2, vy jste mě ale zviklal! Je to stále pravda, i když mě to učili za minulého režimu?

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-08-06 19:57



Nepřihlášený uživatel

#183

2014-08-07 05:11

Moje dcera chodí na soukromou školu, na školní rok 2014/2015 zvýšili školné kvůli nedostatku financí na chod školy a teď chtějí sebrat ještě finance od státu?

Nepřihlášený uživatel

#184 Re: Tak teď opravdu nevím.

2014-08-07 06:43

#181: - Tak teď opravdu nevím. 

 Pletete hrušky s jabkama.

Jana

#185 Re:

2014-08-07 14:11

#178: Jirka -  

Vážím si všech dobrých učitelů a myslím, že se najdou na všech typech škol ať je zřizuje kdokoliv. Státních, soukromých i církevních.

Mám výbornou zkušenost se školou zřízenou OPS. Státní byla v obci pro nedostatek dětí zrušena. Po několika letech práce nové školy pod novým "soukromým" zřizovatelem se počet dětí zdvojnásobil!!! Nyní již škola naplnila zcela kapacitu a mnohé zájemce, kteří by rádi dojížděli i ze širšího okolí, musí odkazovat na státní školy... Děti tam chodí do školy rády a představte si, i ty, kterým to moc nejde! I ty, které byly dřív v jiných školách a byly tam nešťastné. Mají zde i integrované děti s postižením. Přesto, že se dokáží věnovat takovýmto neelitním dětem, sklízejí mnohé úspěchy na soutěžích. Jejich družstvo letos zvítězilo v celostátním kole vědomostní soutěže!!! V žádném případě nelze říci, že by zde vychovávali elity. Vítězné družstvo jsou obyčejné vesnické děti vesměs obyčejných rodičů. Loni tato škola otevřela v novém objektu v sousední obci třídu mateřské školy pro 28 dětí, které se do okolních nevešly. Bude mít někdo z pánů z ministerstva mít odvahu přijet dětem vysvětlit proč jejich škola nedostane peníze, aby dál  do ní mohly chodit?

 


Nepřihlášený uživatel

#186

2014-08-07 19:46

Souhlasím s touto peticí!

Nepřihlášený uživatel

#187

2014-08-10 16:59

Naprosto souhlasím.
Tyto školy potřebují finanční prostředky tak, jako i školy státní. Sám jsem chodil na soukromou ZUŠ a do Církecní základní školy. Navíc tyto školy vychovávají naše spoluobčany a já myslím, že vychovávají dobře, podle názorů lidí, kteří chodili i na státní školy.
Tomáš Hájíček

Nepřihlášený uživatel

#188

2014-08-11 11:13

Každý občan má právo si vybrat do jaké školy, školky chce jeho dítě chodit a ne aby soukromé a církevní školy byly jen pro bohaté spoluobčany a ostatní si to nemohli dovolit. Navíc si myslím, že v těchto školách je j daleko lepší přístup k dětem než ve školách státních, jsou více brány jako osobnosti a je určitě vyzdvižena i jejich individualita a rozvýjí se u nich více jejich shopnosti. Mám již děti veliké 30 a 25 let, ale tato petice je třeba podpořit. Jana Podhajská

Nepřihlášený uživatel

#189

2014-08-11 13:58

Nechci,aby moje dcera přestoupila do jiné školy,tady je spokojená a štastná.

Nepřihlášený uživatel

#190 Re: Soukromá škole není totéž co církevní škola

2014-08-11 15:10


Nepřihlášený uživatel

#191

2014-08-11 15:40

To, že obě moje dcery měly to štěstí a navštěvovaly soukromou základní školu, jim zcela jistě umožnilo lepší start do dalšího vzdělávání a vlastně i do života. Skvělému týmu učitelek ze Svobodné základní školy v Jablonci nelze ani dost poděkovat. Dcerky chodily do školy opravdu rády, své učitelky milovaly, stále na ně s láskou vzpomínají a dodnes se do školy alespoň tu a tam vrací.
Ve srovnání s přístupem v běžné základní škole, a tuto zkušenost, bohužel, také máme, jsou děti v soukromých školách chápány jako budoucí dospělí lidé, nikoliv jako obtěžující materiál.
Ano, je to stále základní školství, ale jen zdánlivě stejné. Formy a metody náplně jednotlivých hodin mohou a také bývají velmi kvalitativně různé. Do svobodné základní školy můžete přijít kdykoliv, jako rodič i jako návštěvník, potkáte klidné a štasné děti a učitelky, které se usmívají, protože je práce baví.
V takových školách se dětem dostává kvalitní vzdělání, ale ještě něco navíc - vnímání vlastní hodnoty a z ní pramenící zdravé sebevědomí, schopnost ptát se a dozvídat se, pocit sounáležitosti a schopnost respektovat druhé, shopnost poučit se z vlastních chyb anebo vnímat autoritu jako partnera, nikoliv jako opozici.
Pokud si pan ministr myslí, že soukromé školství je možné likvidovat nebo přinejmenším diskriminovat, bylo by namístě, aby inkognito navštívil některé nepražské základní školy a porovnal ty běžné s těmi soukromými a zodpovědně se zamyslel nad tím, jakéže budoucí dospělé nabízíme vlasti i Evropě.
Jindra Malá

Nepřihlášený uživatel

#192

2014-08-11 18:33

Nesouhlasím se zastavením krácení dotací soukromým a církevním školám. Radši bych podporoval zavírání škol, kde neudělalo maturitu 60% studentů.

Nepřihlášený uživatel

#193

2014-08-11 19:10

ano

Nepřihlášený uživatel

#194

2014-08-11 19:54

Krátit dotace? A co takhle zkrátit nesystémově zmatkujícího ministra o hlavu?

Nepřihlášený uživatel

#195 Re:

2014-08-11 19:59

#178: Jirka -  

 Bohužel, milý Jirko, stát mě nezaměstná, protože po letech práce pro státní školu mě propustili pro nadbytečnost z prostého důvodu, že se klesá počet narozených dětí a počet přijímaných žáků na školu stále klesal, takže se nejdříve začaly krátit úvazky a pak propouštět. Mohu Vás ujistit, že to čtyři roky před důchodem nebylo pro mne snadné... a práci jsem našel na soukromé škole, žádná státní mi ji nenabídla. Soukromé školy nevychovávají elity, ale spíše se citlivěji věnují dětem, které se v mlýnici státních škol necítí dobře. Děkuji Vám za Váš podnět, abych Váš názor nepodepřený fakty mohl vlastní bolestnou zkušeností uvést na míru.


Nepřihlášený uživatel

#196

2014-08-12 03:55

Berou nam právo svobodné volby...JANA

Nepřihlášený uživatel

#197

2014-08-12 11:40

Připojuji se k této petici. Mé děti (3) chodily do církevní základní školy. Mám zkušenosti, bohužel, špatné zkušenosti se stáními základními školami!

Našemu prvnímu handicapovanému, ale i mimořádně talentovanému dítěti,se velmi  zhoršil již v první třídě základní STÁTNÍ školy jeho zdravotní stav.

Paní ředitelka v další (museli jsme ho dát jinam) STÁTNÍ škole mi doporučila, abych anonymně přepadla a zbila žáka druhé třídy, který našemu synovi celoročně ubližoval. Na konci druhé třídy mu totiž onen žák hodil laso kolem krku a škrtil ho!!! A na tuto "akci" reagovala paní ředitelka takto : "Zbijte toho žáka, tak, aby neuměl říci, že jste to byla vy. Počkejte si na něj zabalená v dece..."


Samozřejmě jsem viděla, že NECHCI , aby mé dítě chodilo do takové školy!!! A to byla již DRUHÁ státní škola !!! V té první státní škole našeho syna týrala učitelka ...


Po těchto zkušenostech jsme dali syna do ZCŠ sester voršilek, kde zdárně dochodil základní školu až do 9.třídy.
NEVIDÍM DŮVOD PROČ BY MĚLY BÝT NESTÁTNÍ ŠKOLY ZNEVÝHODŇOVÁNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#198

2014-08-13 12:03

Souhlasím.

Nepřihlášený uživatel

#199

2014-08-16 10:05

Všechny tři děti, které máme v pěstounské péči, vyžadují speciální vzdělávání, jsem vděčná, že v Šumperku tato možnost je. Mám obavy o jejich další vzdělávání, pokud by Škola Viva a Pomněnka, zanikly.

Nepřihlášený uživatel

#200

2014-08-17 10:21

Tuto petici nepotvrzuji, Váš e-mail je zavádějící.
Děkujete v něm za podepsání petice STOP krácení dotací soukromým a církevním školám a vyzýváte k
potvrzení, nebo odstranění podpisu. Proto jsem na odkaz klikl, abych petici nepotvrdil a ne aby můj podpis byl klikem potvrzen.
ODSTRAŇTE LASKAVĚ MŮJ PODPIS! V žádném případě si nepřeji, aby moje jméno v petici figurovalo.
Očekávám, že mě tuto skutečnost potvrdíte.
Hanuš Werner