Dopis prezidentovi k novele pandemického zákona

Pane prezidente,

obracíme se na vás, jako na hlavu zatím demokratického státu. V tuto chvíli jste poslední instancí, která může pomoci demokracii v naší zemi zachovat.

Vláda protlačila i přes nesouhlas senátu novelu pandemického zákona. Protlačila jej v legislativní nouzi, ač k tomuto způsobu nebyly, a nejsou žádné relevantní důvody. Protlačila zákon, který je zcela nepředstavitelným pokusem obejít standardní zákony, včetně ústavního zákona o bezpečnosti ČR. Vytváří paralelní právní řád, v němž lidé ztratí jakoukoliv právní jistotu, a jakoukoliv možnost účinné soudní ochrany. Základní práva a svobody budou omezeny více, než za válečného stavu. Touto novelou se současná vláda  pokouší zrušit právo, zrušit soudní přezkum a další základní nástroje demokratického právního státu. Tato novela umožní ministerstvu zdravotnictví převzít úplnou kontrolu nad zákony, nad právy a svobodami lidí.

Rozumíme tomu, že vláda v případě epidemie chce chránit občany, ale pro takové případy máme kvalitní zákon o veřejném zdraví a epidemický plán. V případě krize máme krizový zákon. Nepotřebujeme nový zákon, který směřuje k dosud bezprecedentnímu potlačení práv a svobod, které jsou základem naší demokratické společnosti. 

Proto vás, pane prezidente, žádáme, abyste nepodepisoval novelu tohoto zákona, a pomohl tak zachovat demokracii v naší zemi. 

S pozdravem Miroslav Barčuk a dalších … občanů ČR, kteří připojili svůj podpis pomocí petice.com 


Mirek Barčuk    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Mirek Barčuk svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...