Chceme aby Maturita 2020 byla

Milí spoluobčané,

žádám o Vaši krátkou pozornost k této petici. Všem předem děkuji za pozornost a případně za hlas.

My níže podepsaní žádáme o uskutečnění Maturit ve školním roce 2019/2020.

Myslím si, že je velmi nespravedlivé, i když je to v této době, aby Maturita 2020 nebyla a tyto studenti ji získali jen tak. V dnešní době je reálné ty maturity uskutečnit. Proto se ptám, proč to nevyřeší vláda jinak ? Ráda bych vypsala nápady mé a mých blízkých, jak tuto situaci řešit.

  • Posunout na září, jde to, i kdyby se studenti hlásili na vysoké školy. Lze je tam přijmout jen z vysvědčení a následně vyloučit pokud neudělají maturitu.
  • Udělat je v budovách škol už od května nebo června. Ústní jsou stejně po jednotlivcích a myslím, že rozestupy v některých školách dělají normálně (mezi učiteli a maturantem). Na písemné by se rozhodily časy maturantům a chodili by třeba po 6. Ty třídy malé nejsou, rozeskupili by se do lavic dál od sebe.

Maturanti mají momentálně mnohem více času na přípravu. Učitelé se snaží jak mohou, aby je to naučili. Je jen na nich, kdo chce udělat maturitu a kdo se neučí a radši žádá vládu o zrušení maturity 2020. Navíc si myslím, že by komise mohla ulehčit pro letošní rok maturitu, alespoň jen o tu část, která nebyla pořádně probíraná ve škole, když už chcete nějaké úlevy, ale rozhodně je blbost jim dát jen tak maturitu. 

Pokud vláda schválí, že Maturita 2020 se zruší, tak může také tedy zrušit všechny maturity, přijímací zkoušky a ze všech z nás mohou být hlupáci. Přeci by to bylo normální.

Přijde mi opravdu nespravedlivé, že ti co maturovali minulý rok nebo budou maturovat příští rok, tak že se museli opravdu snažit a mnoho jich tu maturitu nezvládlo a nebo ještě nezvládnou.

Děkuji za pozornost.

 


Kristýna Zahradníková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Kristýna Zahradníková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...