Zaslouží si Kyjov...?

     V rámci (už skoro folklórních) debat o krytém bazénu v Kyjově se po několikeré změně postoje "vedení města" a změně původních plánu i rozpočtu investice objevila v Kyjovských novinách a vybraných veřejných místech anketa s geniální otázkou „Zaslouží si Kyjov…?“   

   Nedlouho poté "vedení města" zrušilo jednosměrnost průjezdu náměstí – po negativním ohlasu několika lidí. Původní plán vyvolával dojem koncepce a směřování ke zkvalitnění veřejného prostoru na náměstí (ve prospěch pěších – postupné omezení dopravy, zdražení parkování v nejluxusnější části města, vybudování záchytného parkoviště a podobně).

   Rychlé zrušení prvního kroku řešení dopravy, další diskuse a ankety na téma bazén po schválení zastupitelstvem dává tušit, že koncepce, za kterými by si "vedení města" stálo patrně neexistují a většina kroků je činěna s ohledem na momentální náladu voliče. Heslo "chci dělat, co si přeje volič" je imperativem.   

  Rozhodli jsme se proto - z části z legrace, debat a anket a petic není v Kyjově nikdy dost - založit petici, nikoli PROTI aquacentru – ale PRO podporu některý argumentů, které stojí za zvážení, případně otázek, které by mohly zaznít. Prosíme tedy všechny, kteří na následujících tezích shledávají cosi k zamyšlení, aby podepsali, chtějí-li.   

    Kdo ví, třeba i zde, stejně jako v jiných oblastech momentální nálada voliče najde svůj odraz v postoji "vedení města".  

 1. Kyjov si krytý bazén jednoznačně zaslouží. Zaslouží si ho děti místních škol a školek, sportovci, rekonvalescenti, senioři, muži si ženy všeho věku, kteří se snaží minimalizovat náklady zdravotního systému tím, že se hýbou.
 2. Kyjov si zaslouží rekonstrukci venkovního areálu. Zaslouží si funkční a estetické zázemí, funkční bazény i tobogan pro děti. Zaslouží si v prostoru koupaliště funkční stravovací provoz, kde se lze normálně najíst a strávit tak v areálu více času bez zesílení vrstvy podkožního tuku.
 3. Kyjov si zaslouží zachování unikátního 50m bazénu, a především v současné době již zcela ojedinělých "trambúrek".
 4. Zaslouží si ale Kyjov "automobilové nájezdy" zákazníků z širokého okolí? Plány počítají s variantami "ziskovosti" a spádovostí Kyjova. Pro koho Kyjov centrum staví? Pro lidi z Kyjova (viz první bod) nebo pro 200 000 spádových zákazníků?
 5. Zaslouží si Kyjov další zahušťování "klidové" dopravy? Výpočty denní návštěvnosti jsou v řádech stovek (pouze u vnitřních kapacit, k tomu v létě třeba přidat venkovní).  Parkovací kapacity okolí bazénů jsou ve světle těchto odhadů "srandovní".
 6. Zaslouží si rezidenční část Kyjova v okolí koupaliště náklady spojené s body 4 a 5?
 7. Má Kyjov zajistit (i neziskově) služby vlastním obyvatelům (viz první bod) nebo vytvářet ziskové projekty pro široké okolí? Nejprve se hodně zadlužit a pak tlačit na ziskovost a té vše přizpůsobit?
 8. Wellness služby můžou a umí zajistit soukromníci.
 9. Současná podoba bazénu není výsledkem jasné představy o tom, co město pro své občany chce. Je výstupem práce odborníka na stavbu aquacenter.
 10. Zaslouží si Kyjov argument, že aquacentrum je významný prostředek podpory bydlení ve městě?
 11. Zaslouží si Kyjov vedení, které má koncepci a vizi, kterou udrží déle, než do první petice té či oné strany? Ať už se to týká bazénu nebo dopravy…?  

A další ankety mohou a jistě budou následovat.  

Matěj Černý, Martina Černá, Kyjov

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Černí, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...