Zachraňte tuleňe

Tuleňi jsou nádherné a roztomilé zvířata. Díky pytlákom však vymírají.Vážně chcete aby na světě nezůstali tuleňi tak nádherné zvířata jen protože zabiječi tuleňů z nich chcou udělat kožichy.Dokážete jsi představit svět bez přírody a tudíž bez zvířat? Svět už by pak neměl žádnou cenu protože i mi lidé patříe mezi savce.

Bylo by vám příjemné kdyby jste měli nějaké zvířátko a mělo ho nadevše rádi a pak by ho někdo nosil na sobě?Je to stejný pocit jako stratit velmi blízkého člověka.

Každým rokem jsou v Rusku, Kanadě, Grónsku, Norsku a Namibii nehumánním způsobem zabíjeni desetitisíce tuleňů. Svoboda zvířat, v rámci kampaně Proti srsti, se aktivně zapojuje do této problematiky společně s ostatními organizacemi hájící práva zvířat, jako jsou IFAW, HSI, GAIA aj.

NORSKO patří mezi státy, které provozují tradiční lov tuleňů, ale také velryb. Vybíjení se vztahuje především na tuleně grónské a čepcoly hřebenaté. Dospělé jedince většinou proškolení lovci střílí a mláďata jsou zabíjena tzv. hakapikami (druh harpuny). Rybáři tvrdí, že tuleni spořádají obrovské množství ryb, a proto je nutná jejich regulace. Vláda celý tento proces podporuje dotacemi. Norsko dokonce pokládá zabíjení tuleňů za atrakci, a proto nabízí turistům lov na otevřených safari. Kvóta pro množství takto ulovených tuleňů je kolem 2000 kusů.

RUSKO okolo roku 2007 bylo vybilo cca 50 000 tuleňů. Navíc jako jediná země schvaluje zabíjení tuleních mláďat mladších čtrnácti dnů.

KANADA je hlavním producentem tuleních produktů - především kůží a olejů. Od března do poloviny května bylo povoleno zabít až 275 000 tuleňů. Kanada slibovala humánnější způsob zabíjení těchto ploutvonožců, ale filmové záběry dokázaly, že tomu tak není. Zvířata byla ubíjena palicemi a stahována ještě zaživa. Množství zraněných tuleňů umíralo v moři.

Je to vážně hrozné.Tyhle zvířata trpí a žijí ve strachu.Mláďata často vidí své máme jak jim umírají přímo před nimi.Díky peticím ale můžem zvířata zachránit.Pokud máte alespoň trochu dobré srdce pomožte tuleňům.Udělejte dobrý skutek.

DĚKUJU   roztomilé zvířátko tuleň


boj za tuleňe    Kontaktujte autora petice