Za zrušení záštity nad turné Alexandrovců v České republice 2015

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme prezidenta České republiky Miloše Zemana o zrušení záštity nad turné souboru Alexandrovci v České republice v roce 2015 a to  z následujících důvodů.

 

  Vzhledem k tomu, že se jedná o soubor ruské armády, který nedávno nazpíval ódu na maskované ruské vojáky, kteří v březnu loňského roku obsadili Krym a v současnosti operují na východě Ukrajiny, považujeme pozvání souboru Alexandrovci na podzimní turné do České republiky za otevřenou podporu krveprolití na Ukrajině a přímý souhlas s okupací území suverénního státu Ukrajina ruskou armádou. 

 

  Vážený pane prezidente, jsme si vědomi Vašich postojů ke konfliktu na Ukrajině. Nicméně očekáváme od Vás pochopení naších požadavků, které se shodují s názory většiny představitelů  demokratického světa.

 

  My NECHCEME, aby se na území České republiky oslavovala a propagovala vojenská moc ruského okupačního režimu.

 

  My NECHCEME, aby prezident České republiky pokračoval v budování své mezinárodní image jako zastánce a obhájce rozpínavého chování Ruské federace. Vpád ruské armády na území Ukrajiny nejde popírat do nekonečna. Dokonce sám Vladimir Putin uznal, že na ukrajinském Krymu operovaly ruské ozbrojené jednotky, což následně oslavil soubor Alexandrovci ve videoklipu ke své nejnovější písní.

 

   My NECHCEME, aby prezident České republiky otevřeně popíral právo Ukrajiny na vlastní výběr svého dalšího rozvoje tím, že bude podporovat ruskou okupační armádu v podobě souboru Alexandrovci.

 

 

   Proto žádáme Vás,  pane prezidente o 

 

   ZRUŠENÍ  ZÁŠTITY  NAD  TURNE   SOUBORU  ALEXANDROVCI

V ČESKÉ REPUBLICE V ROCE 2015

 

Děkujeme.

Petiční výbor ve složení:

Natalia Nikitenko, Grohova 28, Brno 60200
Michal Majzner, Dominova 2469, Praha 15800

 

Petiční výbor zastupuje Michal Majzner, Dominova 2469, Praha 15800


Natalia Nikitenko    Kontaktujte autora petice