Výzva ministrovi financí: Doložte obvinění novinářů nebo odstupte

V pořadu Reportéři ČT 30. ledna 2017 řekl ministr financí Andrej Babiš redaktorce České televize:
"Takže pořad Reportéři točí pořady na objednávku. Vy jste jedna zkorumpovaná pakáž, která natočila o mně 16 pořadů. A teďka točíte zase něco o mně."

V demokratické zemi je nepřípustné, aby politik z pozice své moci útočil na novináře bez důkazů a zastrašoval je tím. Politik je placen z veřejných peněz a má sloužit občanům. Média mají klást nepříjemné otázky beze strachu, že budou napadána. Pokud toto chování začneme tolerovat, můžeme postupně zjistit, že demokracie již není demokracií. Politici musí ctít princip kontroly moci. Čím větší moc má jeden člověk, tím nebezpečnější je a pravděpodobněji se může stát, že ho moc pohltí a s ním celou zemi. Příklad známe z roku 1948 u nás a také vidíme současné problémy s nesvobodou hlavních médií v Polsku a Maďarsku.

Vyzýváme ministra financí, aby své výroky buď doložil věrohodnými fakty, nebo aby ze své funkce odstoupil.

Odkaz na reportáž: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2026045-dluhopisy-agrofertu-ktere-nakoupil-andrej-babis-zkouma-jemu-podrizeny-urad


Barbora Jiskrová, Tadeáš Kalvoda, Hana Kymrová, Michal Majzner, Tomáš Kozel    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Barbora Jiskrová, Tadeáš Kalvoda, Hana Kymrová, Michal Majzner, Tomáš Kozel bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...