VEŘEJNÁ PODPISOVÁ VÝZVA – VYBUDOVÁNÍ VOLNOČASOVÉHO SPORTOVIŠTĚ PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ – STREETWORKOUT A KALISTENIKA (cvičení s vlastní vahou těla)

Velmi oceňujeme k jakým změnám a rekultivacím v posledních letech došlo k obnově života a hojně využívaného parku s dětskými hřišti na Roztylském náměstí na Spořilově I.

Co ale jako občané postrádáme je volnočasové sportoviště pro mládež a dospělé – tzv. cvičení Streetworkout a kalistenika (cvičení s vlastní vahou).

Obracíme se tak na Vás s prosbou týkající se podpisové výzvy ohledně renovace spodního (dolního) Roztylského náměstí na Spořilově I. (oblast před Tescem), s účelem vybudovat zde toto veřejné volnočasové sportoviště.

Vadí nám, jakým způsobem to zde momentálně vypadá – řada bezdomovců, na lavičkách a parku popíjející alkoholici, poflakující se mládež, odpadky, přetékající koše a kontejnery, rozbitá jakási betonová fontána, neupravené chodníky, atd.

Chtěli bychom tuto výzvu využít jako podnět pro obnovu architektonického řešení celého Roztylského náměstí, nikoliv končící ulicí Severozápadní I. a samozřejmě aktivní využití doposud nevyužitých veřejných prostor.

V okolí Spořilova místo k tomu určené zcela postrádáme. Nejbližší se nachází na Pankráci (velmi oblíbené, součástí jsou i spolky a tréninky pod vedením trenérů či bývalých atletů, tudíž i velmi frekventované) nebo u Chodovské tvrze (není správně řešeno, stroje ani prostor není zcela a plnohodnotně využit – chybné koncepční řešení).

Konzultovali jsme tento návrh s předními českými trenéry a byla nám doporučena firma, která se těmito projekty zabývá, včetně návrhů, vizualizací a realizace. Pro lepší představivost posíláme odkaz https://www.rvl13.com/ 

ANO, PŘEJI SI, ABY BYLO NA ROZTYLSKÉM NÁMĚSTÍ (v dolní části před obchodem Tesco) VYBUDOVÁNO FUNKČNÍ VOLNOČASOVÉ SPORTOVIŠTĚ PRO MLÁDEŽ A DOSPĚLÉ. TUTO PROSBU/POŽADAVEK STVRZUJI SVÝM PODPISEM. koláž_1__aktuální_stav.jpgkoláž_2__aktuální_stav.jpgstudie_1.jpgstudie_2.jpgpříklad_realizace_v_praxi.jpg


Michaela Svobodová, Tomáš Svoboda    Kontaktujte autora petice