Utýraný jezdecký kůň na Českolipsku

My, podepsaní občané, žádáme o co nejvyšší trest pro pachatele, který nelidským způsobem utýral a zabil koně v Kravařích na Českolipsku !!!!!

Pokud vám není lhostejný osud utýraného jezdeckého koně na Českolipsku, prosím o Váš podpis na tuto petici. Smyslem této petice je dosáhnout  výrazného (co nejvyššího možného) trestu pro  pachatele takového hrůzného činu. Pachatel se dopustil skutku, který naplňuje ustanovení § 302 odst. 1, odst. 2, písm. b) zákona č. 40/2009 Sb. (trestní zákoník), kde je uložen trest odnětí svobody v trvání 6 měsíců až 3 léta. Tato petice s vašimi podpisy bude předložena k soudnímu jednání s tímto pachatelem.

Petice bude také adresována zákonodárcům, aby zvážili zpřísnění úmyslného týrání zvířat, obdobným tomuto případu, především, aby bylo možné zpřísnit postih pachatelů pro způsob činu. Týrání zvířat je totiž pouze přečinem. Nelze tak ani uložit ochranné opatření – zabezpečovací detenci podle § 100 tr. zákoníku (ta je možná jen u zločinu). 

Odkaz k činu pachatele http://www.denik.cz/z_domova/policie-zadrzela-muze-ktery-zaziva-porcoval-kone-20150608.html

 

Děkuji za vaše podpisy.

 

 

 

 

 


Petra Tůmová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Petra Tůmová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...