STOP likvidaci kultury v Lovosicích

Svým podpisem odsuzuji podivný a neopodstatněný postup lovosických radních (ANO + KSČM) a vědomé poškození fungujícího a stále úspěšnějšího kulturního života ve městě. 

Radní ve středu 4. 3. 2020 odvolali z postu ředitele Centra kultury LOVOš Ing. Vojtěcha Krejčího. Tento mladý, skromný a perspektivní člověk vybudoval během několika let kulturní život v jinak mrtvém městě do takové podoby, že k němu s obdivou vzhlížejí i obyvatelé okolních větších i menších měst a obcí. Se svým teamem se podílel na turistickém i mediálním rozvoji Lovosic a téměř je zbavil nálepky šedivého a průmyslového města.

Odvolání ředitele Krejčího se nezakládá na žádných pochybeních a oficiální vyjádření města není podložené fakty. Jde jen o osobní nesympatie a politickou nepohodlnost.

Za likvidaci kultury v Lovosicích tak, jak ji vybudoval Vojtěch Krejčí a jeho tým, jsou zodpovědni radní: Milan Dian (ANO), Vladimír Šuma (ANO), Vladimír Hieke (ANO), Jan Lisa (ANO), Daniela Deusová (ANO), Přemysl Živný (ANO) a Milan Šramota (KSČM).

Naprosto neskutečné je, že se podle dostupných informací na post prozatimního ředitele instaloval sám radní Hieke (ANO), spojka mezi Lovochemií (AGROFERT) a radnicí, který má nulové zkušenosti s vedením organizace jako je KC LOVOš a nemá manažerské dovednosti a praxi.

Zajímavé je, že se koncem loňského roku bez výběrového řízení dostala na post šéfredaktorky radničního zpravodaje Lovosický dnešek a kurátorky nově vzniklé LOVO Galerie starostova žena Romana Dian Soukupová.

S odvoláním počkalo vedení města až do chvíle, kdy Vojtěch Krejčí spoludokončil rozsáhlou více než dvacetimilionovou rekonstrukci kulturního zařízení, přivedl rezervní fond z mínusu do několikamilionového plusu a celou organizaci kompletně přivedl k životu ke spokojenosti tisícovek návštěvníků. Připravil tak pohodlné teplé protekční místečko.

PODPISEM ŽÁDÁM O ZMĚNY VE VEDENÍ MĚSTA LOVOSICE A NÁVRAT ODVOLANÉHO ŘEDITELE ZPĚT

Desetitisíce spokojených návštěvníků a stovky vyprodaných akcí jsou nezvratitelným důkazem toho, že krok radnice byl obrovským nepromyšleným přestřelem.

 


Lovo Občané    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Lovo Občané bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...