Petice za odsouzení tureckých a ázerbájdžánských teroristických činností a zavedení sankcí proti nim.

Zatímco svět bojuje s pandemií COVID-19, 27. září zahájil Ázerbájdžán, podporovaný Tureckem, masivní raketový a letecký útok proti Arcachu (Náhorní Karabach) a Arménii, což představuje existenční hrozbu pro Armény žijící v jejich vlasti. I když to zpočátku v očích mezinárodní veřejnosti mohl být jen další konflikt, nyní je zřejmé, že Arméni bojují proti teroristickým státům.

Mírové obce Martakert, Hadrut, včetně hlavního města Stepanakert, a dokonce vesnice a obce na mezinárodně uznávaných hranicích Arménské republiky byly bombardovány. Oběti jsou hlášeny mezi civilním obyvatelstvem. Ve městě Martuni v Arcachu byli během ostřelování zraněni místní i mezinárodní novináři (francouzský Le Monde, ruský televizní kanál Dožď).

Turecko, jež v roce 1915 spáchalo genocidu, během které zavraždilo 1,5 milionu etnických Arménů, má dnes stejný cíl v čele s nepříčetným diktátorem Erdoganem. Se svou expanzivní politikou hraje Turecko také destabilizující roli na Středním východě, v Libyi a na Východním Středomoří. Nyní se aktivně účastní ázerbájdžánské ofenzívy dopravováním žoldáků a džihádistů ze Sýrie do boje za Ázerbájdžán, čímž znovu destabilizuje oblast jižního Kavkazu.

Ázerbájdžán doposud otevřeně propaguje nenávist vůči Arménům. Jeden z pozoruhodných případů je ázerbájdžánský důstojník Ramil Safarov, kterého maďarský soud odsoudil k doživotnímu trestu ve vězení za nelidskou vraždu arménského důstojníka Gurgena Margaryana během výcviku NATO v Budapešti, jehož hlava byla 16ti údery sekerou pořezána, zatímco arménský voják spal. Jakmile byl Safarov vydán do výkonu trestu v rodném Ázerbájdžánu, s okamžitou platností byl propuštěn a jmenován Ilhamem Alijevem jako národní hrdina.

Tímto požadujeme od českých představitelů, aby odsoudili turecké a ázerbájdžánské teroristické akce a zavedly proti nim sankce za porušování lidských práv mírumilovných obyvatel Arménie a republiky Arcach.


Asociace Arménské Mládeže České republiky    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Asociace Arménské Mládeže České republiky svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )