SPALOVACÍ MOTORY v našich autech CHCEME

My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, odmítáme ekologický fanatismus a jsme přesvědčeni, že výroba i prodej automobilů se spalovacím motorem má být zachována.
Zároveň vyzýváme podpisem této petice Parlament ČR i Vládu ČR, aby aktivně odmítly záměry představitelů Evropské unie, kteří chtějí v rámci nebezpečného "Zeleného údělu" nebo prostřednictvím euro7 klasická auta se spalovacím motorem na benzin a naftu v budoucnu zakázat.

Soupis adresátů petice:
1)  Poslanecká sněmovna ČR
2)  Senát ČR
3)  Vláda ČR
4)  Poslanci Evropského parlamentu za ČR

-----

Důvodová zpráva:

Evropská komise plánuje v rámci svého eko balíčku Zelená dohoda od roku 2035 prakticky zakázat prodeje vozidel se spalovacím (či dokonce hybridním) motorem. Zároveň je evidentní, že faktický konec může přijít ještě dříve, pokud by byla přijata norma EURO 7 v navržené podobě, která by nastavením parametrů prakticky výrobu aut se spalovacím motorem znemožnila. Pokud by se takové plány naplnily, dramaticky by se snížila mobilita celé evropské civilizace. Mobilita je však základem úspěšné, prosperující, technicky vyspělé ekonomiky a života.

My odmítáme fanatické tažení proti uhlíkové stopě, které se projevuje i bojem proti spalovacím motorům a nekritickou podporou elektromobility. Zákazem klasických aut by byli poškozeni nejen výrobci automobilů v Evropě, ale zásadní negativní vliv by to mělo na život lidí v České republice i celé Evropě.
Považujeme tedy za nutné vyvinout společný, občanský tlak na vládní i parlamentní činitele a připomenut jim, že mají hájit zájmy svých občanů a také rozum před ideologickým utopismem.
Nechme na svobodném rozhodnutí občanů pro jaký pohon auta se rozhodnou a jakým my JedemeAUTEM.

P.S. Další odborné články, které podporují naše názory a důvody pro petici jsou publikovány na stránkách našeho spolku normálních motoristů na www.jedemeautem.cz

Za petiční výbor:
Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s.
Petr Jaroš, dopravní expert

-----

Nezapomeňte prosím svůj podpis potvrdit kliknutím na odkaz ve zprávě, kterou systém pošle na Vámi zadaný email (bez toho se váš podpis nezapočítá).
Zprávu můžete mít i ve spamu. Pokud ne, zařaďte si ve vašem e-mailovém programu (např. Seznam nebo Google) doménu petice.com mezi bezpečné a pak podepište petici ještě jednou. Jestliže vám ani poté příštích 12 hodin nic nepřijde, pošlete nám vaše jméno na adresu my@jedemeautem (jako Předmět uveďte PODPIS). Potvrdíme vás v databázi ručně. Děkujeme


Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s.    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s. bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...