90 Kč za 33 minut praní je moc! Petice za obnovení původních prádelen v areálu vysokoškolských kolejí Envelopa UPOL

Komentáře

#7

Pretože mi nepríde fér nútiť študentov platiť relatívne vysokú sumu za práčky, ktoré nedokážu prádlo poriadne vyprať, človek ho z nich vyťahuje zaprášené a špinavé. Je evidentne že pri tak malom množstve práčok na veľké množstvo študentov sa práčky nečistia poriadne a teda absolútne nespĺňajú účel, nakoľko z nich aj tak vyjde prádlo špinavé.

Dominika Mikulová (Prievidza, 2020-10-27)

#8

Je to předražené a Este k tomu hrozně nekvalitne pranie, oblečenie smrdí a je stále špinavé!!!

Bianka Juhászová (Košice, 2020-10-27)

#13

Nesouhlasím s navýšením cen

Viktorie Růžičková (Liberec, 2020-10-27)

#23

aplikace mi nejde na blackberry spustit, proto si peru ručně s pomocí takového toho mačkače na šťouchané brambory - nemám si jak jinak oprat. vadí mi to akorát u ručníků. asi před týdnem mě trochu zarazilo, když jsem si přišla prádlo takto oprané posbírat, že bych správně neměla mít přístup ani do sušárny, kde prádlo pouze visí a jen si tam hoví, žádná újma ani opotřebení majetku nevzniká. vyšší cena by mi nevadila, pokud bych mohla využívat pračku na kolejích a vlastní prací prostředky.

Anna Medková (Uherské Hradiště, 2020-10-27)

#25

Je neuvěřitelné, že k něčemu takovému došlo bez jakékoliv informace předem. Že by vedení kolejí nechtělo, aby se o tom někdo dozvěděl včas a snažil se tomu zabránit? Navíc jsem alergik a mám pochybnosti o tom, že 33 minut dlouhý prací cyklus zůstane na teplotě 60°C dostatečně dlouho na zabití případných roztočů v prádle. A koho napadlo že je v pořádku nechat studenty chodit s prádlem venkem, to bude ve sněhu nebo v dešti fakt super.

Bernard Černikovský (Ostrava, 2020-10-27)

#35

Nový systém praček se mi nelíbí, chci a trvám na tom, že původní systém byl lepší a cenově výhodnější.

Alex Pišenkov (Olomouc, 2020-10-27)

#38

Príliš drahé na študenta, malý počet práčok.

Viktoriia Ustymenko (Olomouc, 2020-10-27)

#41

podepisuji, protože jsem studentem Upol a také jsem ubytován na kolejích. Cena mi přijde směšně vysoká.

Michal Karban (Frenštát pod Radhoštěm, 2020-10-27)

#42

Cena za jedno pranie je neadekvátna kvalite a dĺžke pracieho cyklu. Taktiež čistota u pračiek je značne problematická - po vypraní sa stane, že prádlo vytiahnete z bubna doslova chlpaté.
Predošlé riešenie bolo pre študenta finančne ale taktiež aj kvalitou viac prívetivé.
Žiaľ týmto krokom strácam mnoho drahocenného času praním v rukách. Rád by som tento čas venoval štúdiu, keďže súčasťou mojej záverečnej skúšky nie je pranie.

Chceme naše práčky späť!

Adrián Regec (Vrbov, 2020-10-27)

#46

Mi príde drahá čiastka 80kc za 1 práčku prádla, ktorú úplne nenaplníme ani spolu so spolubývajúcou.

Terézia Boďová (Zvolen, 2020-10-27)

#49

Podepisují tuto petici, protože považuji zdražení za nespravedlivé.

Karina Chashchina (Olomouc , 2020-10-27)

#50

Absolutně nesouhlasím se současnou předraženou cenou. Takto vydělávat na studentech, je nejen ostuda ale i nemístné.

Tereza Zajíčková (Kostice, 2020-10-27)

#58

Nemám rád tento typ pračky

Valeriia Mikhailenko (Olomouc, 2020-10-27)

#60

Nová cena je nepřiměřená a z pracího prášku mě svědí pokožka

Filip Mahdal (Karviná , 2020-10-27)

#61

Rád bych zůstával na kolejích vždy co nejdéle, ale nemůžu si jako student dovolit dát 90 korun za praní a další stovku za sušení, a to každý týden. Nejde si navíc ani přinést vlastní prostředky a na prádlo jsou aplikovány neznámé prášky a změkčovadla. Původně jsem myslel že zde bude praní 3h/40 Kč, tak jak to bylo minulé roky, jsem silně zklamán...

Martin Genčur (Krnov, 2020-10-27)

#68

90 korun za půlhodiny je drahé

Maxim Zaitsev (Olomouc, 2020-10-27)

#69

Souhlasím se vším, co je v petici uvedeno. Vedení koleje by rozhodně mělo situaci urychleně změnit.

Anna Hermannová (Praha 5, 2020-10-27)

#70

Suma je vysoká. Treba brať ohľad na finančnú situaciu študentov.

Ivana Kohútová (Snina, 2020-10-27)

#72

Nikto nám nič vopred neoznámil. O blížiacej sa zmene som sa dozvedel od kamarátky z Neředína, kde práčky vymenili skôr, a len som sa modlil, aby tak nespravili aj na Envelope. Lenže spravili. Udržitelný Palacký skončil ktovie kde a nahradili ho super nové práčky a sušičky, ktoré majú nejako vystačiť pre päť kolejí. Asi môžeme byť vďační za koronu, lebo väčšina študentov „vďaka“ nej teraz na kolejích nebýva. Oceňujem, že nové práčky majú veľmi veľkú kapacitu. So smradom som dosiaľ problém nemal. 30 minút je na jednej strane rýchlo, na druhej strane však neverím, že to stačí na poriadne vypranie. Nemožnosť použiť vlastný prací prášok a nanútená aviváž je podraz, očividne ako „ospravedlnenie“, prečo máme platiť takúto vysokú sumu. Nikto samozrejme nemyslí na alergikov. Je hanba, že možnosť bez aviváže aspoň pre športové oblečenie si musela kamarátka vydupať. Svoju nie najlacnejšiu zásobu pracích kapsúl zatiaľ môžem cestou k práčkam rovno hodiť do smetiakov pred jej vchodom. Bude radosť tadiaľ chodiť, až začne zima alebo nedajbože snežiť. Lejak beriem ako pranie navyše zadarmo. Som tiež zvedavý, či sa pranie ráta ako porušenie zákazu nočného vychádzanie. Aplikácia poriadne nefunguje a prekvapivo umožňuje minimálne dvom ľuďom naraz alebo tesne po sebe zaplatiť za tú istú práčku. Istá študentka tak po príchode zistila, že „jej“ práčku už pár minút používam ja. Apka jej nič také neoznámila, mne tiež nie a proste si vzala peniaze od nás oboch. V jej prípade potom ešte ďalších 90 Kč, lebo musela hneď platiť za druhú. Až sa na jar prestane kúriť, sušenie na izbách bez balkóna bude trvať celé dni. Hlavne tým chudákom, ktorí si musia zvoliť 30°, kedy práčka poriadne nežmýka. Nie všetci totiž máme oblečenie, ktoré možno sušiť v sušičke a nezničiť ho pri tom No a tá cena... 90 Kč za 30 minút. Za jednu práčku aj jednu sušičku. Predtým to bolo 40 Kč za 3 hodiny. Síce nie v najlepších práčkach, ale človek stihol aj tri prania. Teraz tu máme pandémiu, ľudia prichádzajú o prácu a študenti majú zrazu platiť o polovicu viac za jedno pranie. Naozaj nie je ideálna doba na zdražovanie pre mladých ľudí, ktorých pravidelný príjem je okrem peňazí od rodičov tiež okolo 100 Kč na hodinu na brigáde, pokiaľ o ňu teraz neprišli. Pranie inde v meste je ešte drahšie, takže jediná možnosť je zrejme prepašovať na koleje vlastnú práčku skrytú pod bundou. Momentálne sa snažím prať čo najmenej a som celkom rád za lockdown, lebo aspoň nikto necíti, ako mi smrdia tričká. Prosím, zvážte aspoň čiastočné zníženie ceny a umožnite voľbu dĺžky prania a použitia vlastného pracieho prášku. Aspoň aby si študenti mohli vybrať. Dobre vieme, že to v systéme ide zmeniť, keď už ste doňho dodatočne pridali možnosť bez aviváže.

Boris Kořínek (Olomouc a Bratislava, 2020-10-27)

#76

Plně souhlasím s výše uvedeným! Tyto ceny jsou absolutním výsměchem vůči studentům, kteří na samotné bydlení na kolejích musí vydělávat sami!

Lukáš Janáček (Olomouc, 2020-10-27)

#87

Je to nehoráznosť, že od nás chcú 90 korún namiesto 40. Taktiež si nemáme kde vyvesiť prádlo, takže ďalších 40 korún za sušičku, ktorá môže veci znehodnotiť.

Slávka Onderová (Bystré, 2020-10-28)

#91

Cena mi přijde přemrštěná, nesmyslný systém.

Tereza Šinkmajerová (Žitenice, 2020-10-28)

#111

Bydlím daleko od Olomouce, a tak nejezdím každý týden domů a pračky jsem často využívala.

Věra Adamčíková (Česká Lípa, 2020-10-28)

#114

Souhlasím s tím že 90kc je dost pro studenty, zbytečně vysoká cena...

Petr Lišťák (Miroslav, 2020-10-28)

#115

Mám na kolejich známé vůči kterým mi toto přijde nefér. Sam peru doma, ale pro meho ukrajinského spolubydlícího je ta cena šíleně přemrštěná.

Tomáš Jindřich (Karviná, 2020-10-28)

#117

Príde mi ti extrémne predražené, len ako biznis založený na študentoch. To už radšej keď sa celé patro na kolejmi poskladá na cash a kúpia si vlastnú 10X kvalitnejšiu práčku ako toto čo máme teraz a ešte je to extrémne drahé

Damián Šimek (Ružomberok, 2020-10-28)

#127

Extrémne predražené a veľmi nefér voči študentom, ktorí v tejto ťažkej situácii zostávajú na kolejích či už pre pracovnú povinnosť zdravotníckych odborov alebo kvôli starším príslušníkom ich rodín, ktorých nechcú svojim príchodom domov vystavovať riziku nákazy. Taktiež ma zaráža spôsob akým nám bola táto “zmena” oznámená. Pokiaľ si človek neprečítal papier nalepený na recepcii, ktorý nové práčky označoval len ako novú “možnosť” prania, ani sa o tom nedozvie. Žiaden mail, žiaden priestor na diskusiu. Neuveriteľné.

Katarína Babjáková (Martin, 2020-10-28)

#143

I am signing because the new concept does not make any sense.

Martin Kovařík (Olomouc, 2020-10-28)

#156

Je to fakt drahé! Jsem s ciziny a nemám možnost prát svoje prádlo doma jako Čeští studenti!

Pikulytska Khrystyna (Olomouc, 2020-10-28)

#158

Podepisuji, protože se nehodlám smířit s krokem namířeným jednoznačně PROTI studentům. Nechápu, jak toto mohl někdo schválit. Že by další z majstrštyků pana nového hejtmana Suchánka?

Jindřich Horák (Pardubice, 2020-10-29)

#166

Souhlas s každým slovem

Yehor Avramenko (Olomouc, 2020-10-29)

#174

Podepisuji jako rodič, protože tento stav odporuje dobrým mravům.

Eva Křížková (České Budějovice, 2020-10-29)

#178

Samozřejmě je to nesmyslná cena a na této službě pro studenty, která se zřizována a prostorách kolejí by se nemělo vydělávat. Nesmyslně, se na to najímá 3 strana, firma, které jde o obraty, musí mít lidi, kteří se o to starají, technický dohled atd. S tak vysokou cenou 90 Kč za 33min rozhodně nesouhlasím, ale snad pokud se o něco málo cena zvýší třeba na 60 Kč 2 hod měla by se i kvality služeb zlepšit, prát si mohou studenti svými vlastními pracími prostředky, tím by se ušetřilo na nákladech pro zřizovatele a každý by si myl čím chce (ne každý chce chemii, stačí ocet, soda). Dalším argumentem pro firmu jsou náklady nejen na elektriku, vodu a prášek, tedy provoz s tím spojený, ale i prvotní náklady jako je nákup nových praček? Budou šetrnější k ŽP, co se podělo s těmi starými.

Doufám tedy, že pokud je změna nevyhnutelná nebude se přihlížet pouze na potřeby zisků firmy, ale také na selský rozum a nižší cenu než 90 Kč / 33 minut, ale zároveň chápu, že firma bude mít se zařízením nové prádelny (pokud tak bude) jisté výdaje.

Katerina Jaremcukova (Vrbno pod Pradědem, 2020-10-29)

#187

Cena za praní je přemrštěná, obvykle peru 2 pračky, jednou na 30, podruhé na 40 stupňů. Za vyprání svého oblečení je to téměř 200 Kč. Pokud se ceny nevrátí na své původní hodnoty, nemá pro mě nadále smysl využívat praček na studentsých kolejích.

Martin Malík (Postřelmov, 2020-10-31)

#192

protože jsou pračky předražen. Musela jsem si koupit škopek a valchu.

Michaela Záhorcová (Bílina, 2020-11-05)

#195

Petici podepisuju, protože souhlasím se vším, co je v ní uvedeno. Studentské koleje = studentské ceny!

Patrik Janošťák (Horní Studénky, 2020-11-08)

#198

Souhlasím s výše uvedeným.

Veronika Švarcová (Plzeň , 2020-11-08)Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

kysytään!-- Large modal -->