Proč BRNO nestaví koncertní sál?

OTEVŘENÝ DOPIS    

Vážená paní primátorko, vážená městská rado,  

tímto otevřeným dopisem se na vás jako občané Brna obracíme s dotazy týkajícími se stavby nového koncertního sálu. Vzhledem k tomu, že všechny úkony nutné k vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele stavby jsou hotové více než rok a výběrové řízení stále nebylo vyhlášeno, naplňuje nás to obavami, že existují blíže nespecifikované vážné překážky pokračování projektu. Rádi bychom se proto dozvěděli, jaká je skutečná situace, protože „kde chybí informace, nastupují spekulace“. Ve zpravodajských i publicistických médiích, stejně jako mezi odbornou a laickou veřejností se skloňuje téma stavby multifunkční hokejové haly na Výstavišti a spekuluje o tom, které z velkých a strategických projektů města Brna musí této investici ustoupit.       

Ptáme se tedy: Proč město doposud nevyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele stavby nového koncertního sálu?  

Brno disponuje symfonickým orchestrem vynikající kvality, který momentálně vede mezinárodně uznávaná dirigentská osobnost Dennis Russell Davies. Dirigent filharmoniky propojil s největšími současnými světovými autory a výrazně zvýšil mezinárodní prestiž orchestru. V únoru aplaudovala Filharmonii Brno vyprodaná Carnegie Hall s Philipem Glassem v hledišti. Kromě New Yorku zahrála filharmonie jen v letošní sezóně s úspěchem také například v Salzburku, v Londýně nebo v Lipsku. Ne náhodou se podporovateli projektu staly celosvětově proslulé osobnosti jako Milan Kundera, Magdalena Kožená nebo Jakub Hrůša.  

Filharmonie Brno příkladně reprezentuje město po celém světě. Doma však brněnský orchestr nemá ve svém plném obsazení kde zkoušet ani kde hrát. Brno je Kreativním městem UNESCO v oblasti hudby; je městem, se kterým spojil život jeden z největších skladatelů hudební historie Leoš Janáček. Brno má veliký potenciál, přesto je také městem, ve kterém vynikající orchestr nehraje pro své fanoušky v kvalitativně a akusticky odpovídajícím sále. Je přitom známo, že nový koncertní sál pozvedne úroveň města nejen v rámci regionu a republiky, ale i v mezinárodním kontextu.   

Obracíme se proto na vedení Brna s těmito dotazy: 
Proč nebylo dosud vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele stavby koncertního sálu?
Jsou nyní nějaké objektivní překážky, které dokončení projektu brání?

Jaký je předpokládaný termín otevření nového koncertního sálu?  

Za zodpovězení našich dotazů děkujeme.  

Občané Brna a podporovatelé nového brněnského koncertního sálu


Radek Tomášek, Lukáš Krejčí, Pavel Šindelář, Petr Kalousek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Radek Tomášek, Lukáš Krejčí, Pavel Šindelář, Petr Kalousek bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...