Petice za přesun velvyslanectví ČR do Jeruzaléma

Vážený pane prezidente,
vážený pane předsedo Senátu,
vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny,
vážený pane předsedo vlády,
vážený pane ministře zahraničních věcí,  

my občané České republiky Vás žádáme a vyzýváme, abyste v roce, kdy si Češi a Izraelci připomínají naplnění svých snů o svobodě a oslaví 100 let od založení Československa a 70 let od vzniku Státu Izrael, podpořili rozhodnutí USA o přesunu velvyslanectví do Jeruzaléma a v duchu nejlepších tradic československé zahraniční politiky následovali odvážného příkladu Tomáše G. Masaryka a Jana Masaryka, kteří podporovali úsilí židovského národa o založení vlastního státu a také v co nejbližší době rozhodli o přesunu velvyslanectví České republiky v Izraeli do jeho hlavního města Jeruzaléma. 

Považujeme za významné i strategické, nejen z hlediska naší zahraniční politiky, aby Česká republika byla jednou z prvních zemí, která své velvyslanectví do Jeruzaléma přesune, byť prozatím v symbolické formě.

Takové rozhodnutí a zahájení přesunu velvyslanectví považujeme za jasné přihlášení se k odkazu zakladatelů našeho státu, za významný signál našim spojencům o strategickém směřování české zahraniční politiky, ale i za vyjádření respektu k právu Izraele určit si svoje hlavní město.

Jsme připraveni být všestranně nápomocni při naplnění vašeho rozhodnutí a plně vás při jeho uskutečnění podporovat. Důvody naší občanské iniciativy vysvětlujeme v otevřeném dopise (www.cspi.cz/petice-za-presun-velvyslanectvi-cr-do-jeruzalema). Na důkaz naší svobodné vůle a podpory této výzvy a otevřeného dopisu připojujeme svůj podpis.

 

Odpovědné osoby:

Denis Doksanský, ředitel Centra Sion, Na Kotli 1201, 500 09 Hradec Králové, e-mail: denis.doksansky@sion.cz, tel.: 495 263 623, bydliště: Zámostí 794, 500 09 Hradec Králové

Zbyněk Passer, předseda Českého spolku přátel Izraele, Štěpánská 643/39, Nové Město, 110 00 Praha, e-mail: zbynek@passer.cz, bydliště: K jízdárně 8,190 16 Praha - Koloděje 8

Zasílací adresa pro podpisové archy:

Český spolek přátel Izraele, K jízdárně 8,190 16 Praha - Koloděje 8.

 


Český spolek přátel Izraele, Centrum Sion    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Český spolek přátel Izraele, Centrum Sion, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...