PETICE ZA KAŽDOTÝDENNÍ SVOZ ODPADU V OPAVĚ

Zdravím vás opavané!

Z počátku se mi tomu nechtělo ani věřit
⚠️ Že se v Opavě od 1.4.2023 budou popelnice vyvážet už jen jednou za dva týdny

Je to totiž nebetyčná hovadina!

Město, které pravidelně vyhazuje stovky milionů ze svého rozpočtu na nesmyslné projekty, se najednou snaží zachraňovat rozpočet svozem popelnic jen jednou za 14 dní.

👉 Třeba oprava starého zimního stadionu vyjde minimálně na 340 milionů. Přitom za stejnou částku, by se daly postavit dva úplně nové zimní stadiony. 

Taková úspora na svozu odpadu udělá v rozpočtu města při nejlepším pouhých 2,5 milionů ročně. Kvůli tomu teď máme my všichni občané, a majitelé u svých nemovitostí čichat zápach ze 14 dní hnijících popelnic?

Jakoby nestačilo, že se příšerně zdražily energie, což mělo za následek, že lidé opět hojně začali topit v kamnech, a okolní ovzduší se značně zhoršilo. Tady na Hlavní ulici v Kylešovicích, když otevřu okno, tak se mi dovnitř obvykle nahrne kouř a uhelný zápach. A teď, když se budou vyvážet popelnice jen jednou za dva týdny, k tomu navíc přibude i hnilobný zápach z nich.

A co budou lidé s přebytečným odpadem dělat?
Budou ho opět pálit v kamnech samozřejmě!

👉 Je úplně jedno, jestli mi popelář vyveze jednu popelnici za týden, nebo dvě za dva týdny. Jedná se o stejně množství odpadu, a stejné množství benzínu. Nic se tím neušetří 

👉 Svoz odpadu jednou za 14 dní nás před zdražením neuchrání! Ve skutečnosti, když za stejné peníze dostanete od 1.4. pouze poloviční službu, jedná se o ZDRAŽENÍ O 100%!!!

👉 Pořízení druhé popelnice nijak neřeší zhoršení hygienické situace a zápach okolo popelnic. Po 14 dnech na slunci nebudou dvě popelnice zapáchat méně, než jedna. 

👉 Následkem toho lidé začnou ještě více hromadně odvážet odpad na sídliště, kde jsou popelnice plné téměř neustále, i přes každotýdenní svoz. 

👉 Navíc se chystá i zpoplatnění uložení odpadů na sběrné dvory!!! Takže už nebude mít občan právo vyhodit 100kg na osobu zdarma, ale bude se muset i za tuto službu platit!! 

👉 Nejhůře se třídí odpad právě na sídlištích, paradoxně tam, kde mají popelnice na tříděný odpad přímo pod nosem. 

👉 Občané z okolních ulic, jsou tak prakticky trestání za své poctivé třídící úsilí, snížením frekvence svozu. Aby občané ze sídlišť, a firmy, mohli nadále k třídění odpadu přistupovat nezodpovědně.

👉 Považujeme též za holý nesmysl, že TS Opava sváží plasty a papír od rodinných domů, pouze v pytlích od TS Opava. Jakékoliv jiné stejně barevně rozlišené pytle, by posloužili stejně dobře. Vyrábět plastový odpad zatím účelem, abychom snížili množství odpadu, je samozřejmě nesmysl. 

👉 Navíc se tyto pytle vydávají až na Krnovské ulici, a chtít třeba po solitérních důchodcích, kteří se často už tak sami starají o své stavení, aby ještě jezdili přes celé město pro nějaké pytle na odpadky, je nesmysl. To mají mnohem jednodušší odnést ten odpad k sídlišti, nebo nacpat vše do popelnice na směšný odpad.

👉 Řada domů má popelnice ve vchodech, nebo u vchodů, pod okny a podobě. Na některých místech prostě není jiná možnost, kde popelnice uložit. Časta není možná ani varianta posunout popelnice někam z dosahu čichových receptorů.

👉 V mnoha obcích se účtuje za jednotlivé svozy. Každý si pak může popelnici vytáhnout tehdy, když potřebuje. Někdy je to za týden, někdy za dva. Na konci roku se vyúčtuje rozdíl. 

👉 Občané by měli mít na výběr, jakou formu zdražení této služby si přejí využít. Zda poloviční snížení svozu, nebo poloviční zvýšení ceny. Kdo chce svoz každý týden, nechť si připlatí, kdo si naopak vystačí se svozem jednou za 14 dní, zůstane u stejné ceny.

👉 Díky tomu, že jsou popelnice v Opavě již očipované, popeláři poznají, která se má vyvážet každý týden. 

👉 Občané by měli mít minimálně aspoň na výběr, jak často si chtějí nechat odpad vyvážet, i kdyby to mělo souviset s vyšším poplatkem za svoz.

⚠️Proto vyzývám všechny Opavany k podpisu této

PETICE ZA KAŽDOTÝDENNÍ SVOZ ODPADU V OPAVĚ!

Sdílejte tuto petici, než na vlastní kůži pocítíme ten úžasný závan středověku. popelnice-ilustrace_denik-320-16x9@2x.jpg

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Carlita Rei svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...