Petice.com

Podpora paní učitelky Petry Štěpánové

My, níže podepsaní, podporujeme paní učitelku 1. st. ZŠ Petru Štěpánovou z Brna, která trpí za své názory vyslovené v pořadu České televize Máte slovo, vysílaném 25.února 2016, kterými se kriticky vyjádřila k prezidentu RF Vladimiru Putinovi, expanzivnímu chování Ruské federace a k politice Komunistické strany Čech a Moravy.

Od té doby je ostrakizována a denunciována názorovými oponenty. Někteří z nich jí vyhrožují i fyzickou likvidací. Situace dospěla tak daleko, že jí po nahlášení těchto problémů Policii ČR musela být poskytnuta policejní ochrana.

Žádáme Policii ČR, aby konala ve smyslu příslušných zákonů a začala trestně stíhat ty osoby, jejichž projevy nenávisti nabádají nebo přímo vyhrožují násilím a smrtí.

Jsme přesvědčeni, že způsob, jakým je paní učitelka napadána a ohrožována, je v demokratickém právním řádu nepřijatelný.

"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl
bez ohledu na to, jak to dopadne." Václav Havel