Požadujeme revizi a zkvalitnění služeb útulku a MP v Hradci Králové.

Hradec Králové je jedním z našich největších měst, ale zároveň se pyšní také otřesným přístupem k toulavým zvířatům, především ke kočkám. Existuje mnoho případů nekompetetního přístupu k nalezeným zvířatům a to ze strany útulku či policie, které byly nejednou medializovány. Arogance a mlžení je běžnou výbavou zástupců, kteří se o službu starají. 

Tímto vyzýváme občany Hradce a okolí, aby ukázali, že jim toto téma není lhostejné a podpisem dali najevo zájem toto téma veřejně a transparentně otevřít tak, aby vedlo k nápravě všech opakujících se pochybení.

Požadujeme po magistrátu Hradce Králové, aby:

  • provedlo revizi nastavených mechanismů místního útulku a spolupracující policie
  • aby zjednodušil postup přijímání nalezených zvířat, zpřísnil evidenci a transparentnost fungování či komunikaci s občany. Tak jak je celá služba nastavena, tak to vrhá dost nehezké světlo na politicko-úřednickou garnituru města, přičemž v době zpřísňování zákonů na ochranu zvířat, je jen otázkou času, kdy dojde k pochybení, jež bude mít celorepublikový a precedentní význam.  
  • aby byli k tématu přizváni odborníci a terénní pracovníci (spolky a útulky), kterým jde o svrchované blaho a dodržování zákonů, kam ani technické služby ani policie rozhodně nespadají.
  • aby byl zřízen kastrační program, který by občany motivoval k nemnožení dalších zvířat a to pochopitelně bez nutnosti tuto službu spravovat útulkem
  • aby vyslechl a reflektoval hlas lidu

Navíc je před volbami a toto téma je aspekt, který občané mohou u voleb velmi výrazně zohlednit u těch zástupců města, pro které je jeho vyřešení prioritou.

V případě nekonání a nesjednání nápravy budeme celou situaci medializovat za podpory nashromážděných důkazů i využití soudních cest. 

Kontakty:

FB stránka: https://www.facebook.com/kockyvhradci

Telefon: 776192783


Lucie Dostálová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Lucie Dostálová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )