Petice o zmírnění závěrečných zkoušek a maturit

Ahoj studenti vysokých škol, středních škol s maturitou i bez, zdravím všechny učitele, co se chtějí zapojit této petice k zmírnění závěrečných zkoušek a maturit. 
Přátelé, prvně se představím svým jménem. Jmenuji se Daniel Mik, jsem z Brna a nehodlám koukat, jak studenti trpí na to, že mají distanční výuku. Jsem zakladatel Projekt - Š, společně se společnicí.

Distanční výuka měla mnoho výhod - za 1. Nemuseli jsme vstávat tak brzo z důvodu, že jsme nemuseli cestovat do škol který máme například v centru měst. Za 2. mohli jsme jíst během hodiny(to je vedlejší).

Nevýhody - za 1. Někteří měli problémy s netem, sekal se jim hovor atd. Za 2. V distančních hodinách jsme se toho moc nenaučili, nestíhalo se. Za 3. I přes distanční výuku se dostávalo mnoho úkolů, které chtěli učitelé například hned druhý den.

Nestíhalo se vůbec nic. Tedy dovoluji si říct, že školy selhaly. Dozvěděl jsem se, že některé školy neřešili, že žáci neměli připojení k internetu, PC/noťasy, tablety atd. pro připojení na distanční výuku. Ale jsme tu i kvůli něčemu jinému a to kvůli závěrečných zkouškách včetně maturit. Dne 30. listopadu 2020 jsme se dozvěděli, že maturity budou nezměněné, takže nic lehkého to nebude, jako minulý školní rok během koronavirové pandemie. Myslím, že i samotný školy se rozhodly, že by maturity měli zůstat jaký byly minule. Vláda nemá tušení jak se my studenti cítíme.

Já nejsem zrovna někdo kdo dělá maturitu, ale u nás ve škole to bylo úplně to stejný, bylo toho moc, nenaučili jsme se skoro nic, protože se hrozně zdržovalo, odpadávaly hodiny. A my jako poslední ročník máme dělat v tomhle období závěrečné zkoušky (včetně maturit)? 

My jako studenti říkáme NE, nebudeme dělat těžké závěrečné zkoušky/maturity. 

Uvedeme sem podmínku, které jako studenti České republiky požadujeme ministrovi školství Ing. Robertovi Plagovi, popřípadě vlády ČR.

Chápeme, že maturity se nedají zrušit, to by člověk byl podstatě bez maturity. Proto tu máme víc reálnou možnost.

Podmínka:

1. Požadujeme o zmírnění závěrečných zkoušek a maturit.

  • Vzhledem k distanční výuce jsme jako studenti středních a vysokých škol nestíhali, neměli dobré připojení a většinou nám hodiny odpadly.
  • Školy neřešily kdo má a kdo nemá připojení

 

Co tím bodem 1 myslíme?

  • Závěrečné zkoušky/maturity nebudou těžké jako každý rok!
  • Nechceme mít tolik otázek u těch testů jak je ve zvyku!
  • když už nebude možné k zmírnění maturit a závěrečných zkoušek, tak nejlépe nám dát víc času k vypracování testů

Nesmíme zapomenout na studenty, kteří museli pomáhat v nemocnicích a dělat školu. Těmhle studentům musíme poděkovat a dát jim 100% odměnu.

Jestli vláda ČR není schopná přistoupit k této podmínce, jsme ochotní udělat demonstrace během školy i mimo ní.

 

Prosím všechny studenty všech škol, kteří mají stejný nebo podobný názor o podpis této petice, hrozně na tom záleží a jedině MY studenti můžeme s tím něco udělat.


Projekt - Š    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Projekt - Š, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...