Petice za zrušení trestní imunity zákonodárců.

Dobrý den.

Poslanecká potažmo Senátorská trestní imunita je jedno z lákadel těchto politických postů a tak není divu, že se na tyto posty - volených zástupců lidu, hlásí více a více uchazečů s nekalými úmysly či trestní minulostí.

Jsme opravdu ojedinělou zemí , která tohle privilegium svým zákonodárcům umožňuje a dovoluje jim po dobu mandátu praktiky , které by bez Imunity jen stěží realizovali.

Jedinnou imunitou, která má význam pro fungující demokratické zřízení je takzvaná Idemnita která zaručuje poslancům a senátorům ochranu za své hlasování a za své projevy u řecnického pultu na pudě parlamentu či senátu České republiky.

Idemnitu je nutné zachovat, avšak trestněprávní a přestupkovou imunitu je nutné zcela zrušit.Je velmi zajímavé že takovýto bod nemá ve svém programu žádná politická strana...Proč asi.

Myslím si , že trestněprávní odpovědnost za své jednání musí býti vyžadována nejen u občanů , ale především také u zákonodárců a volených zástupců lidu, kteří by měli jít příkladem a ztělesňovat určitý Morální a Etický výkvět společnosti.... :)

Připojte se prosím svým podpisem pod tuto Petici.

Je nutné nasbírat minimálně dest tisíc podpisů, ale zde platí příměr...Čím více-tím lépe.

Nejsem naivní a nemyslím si , že by se mohlo podařit vše prosadit na základě téhle petice.Nicméně bych rád na tuto záležitost upozornil a obeznámil s ní širokou veřejnost.

A třeba se ledy pohnou....Kdo ví....Každopádně se o to chci společně s Vámi pokusit.1200px-Droitmou.svg_.png

Děkuji Vám.

Michal Jurnečka


Michal Jurnečka    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Michal Jurnečka svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...