Petice za zpřísnění sankcí proti Rusku a vytvoření bezletové zóny nad západní Ukrajinou

bloody-ukrainian-woman.jpgUkrajina krvácí.

My sedíme doma a u čaje ohřátého na ruském plynu nevěřícně sledujeme agresi, která nám tolik připomíná vlastní minulost. Cítíme obrovské naštvání, bezmoc, hledáme, jak nejlépe pomoci. Na profily na sociálních sítích si přidáváme ukrajinské vlajky, demonstrujeme, přispíváme na humanitární pomoc.

To ale nestačí.

Musíme využít té nejsilnější zbraně, kterou v demokracii máme.

Musíme pozvednout svůj hlas a vytvořit tlak na politiky, aby proti Rusku postupovali mnohem razantněji.

Politici nám týdny slibovali masivní sankce pro případ ruské invaze. Nakonec ale ani nevyřadili Rusko z mezinárodního platebního systému SWIFT, což je jeden z mála kroků, které by Putin okamžitě pocítil. Prý by nás takový krok v Evropě moc bolel a je třeba si ho společně s přímým postihem Putina nechat v záloze „pro případ, že se situace na Ukrajině zhorší“.

Pro případ, že se situace na Ukrajině zhorší?!

Na co ještě chceme čekat? Až padne Kyjev? Až Rusko obsadí Lvov? Až budou ruští vojáci stanovat poblíž hranice se Slovenskem?

Ukrajina nemá čas. Potřebuje nás TEĎ.

Vyzýváme proto českou vládu i vlády ostatních evropských zemí, aby přijaly výrazně tvrdší opatření proti Rusku, jejichž součástí budou vyřazení země z mezinárodního platebního systému SWIFT i cílené sankce proti Putinovi a jeho blízkým. Putin musí osobně pocítit bolest, které tolik způsobuje.

Zároveň po politicích zemí NATO požadujeme, aby přinejmenším nad Kyjevem a západní Ukrajinou vytvořili bezletovou zónu. Tím dáme Ukrajincům naději, že se mohou ubránit ruské přesile. Bez toho nemají šanci.

Když tyto kroky neuděláme hned, zaplatíme v budoucnu mnohem vyšší cenu my sami. Dobře to z historie ostatně známe.

Pokud nám na osudu lidí na Ukrajině skutečně záleží, a nejde jen o prázdná slova a gesta, musíme být my sami připraveni něco obětovat, něco skousnout.

I kdybychom pak nějakou dobu na místo teplého čaje pili jen studenou vodu.


Jana Neupauerová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jana Neupauerová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...