Petice za zastavení výstavby čtyřpatrového bytového domu v ulici Cedrová/Nákupní v Jesenici u Prahy

pohled_1.JPG

Je pro nás nepochopitelné, že nás vlastníky přilehlých pozemků, město Jesenice vůbec nezařadilo mezi účastníky řízení takovéto obludné stavby. Nemáme tedy podle stavebního úřadu Jesenice ani právo nahlížet do dokumentace! Peníze mají velkou moc. Pokud se Vám daná stavba také nelíbí, tak prosíme svým podpisem ukažte vedení města Jesenice i stavebnímu úřadu Jesenice, že ani Vy nesouhlasíte s touto výstavbou. Děkujeme.

Nesouhlasíme s postupem developera, stavebního úřadu Jesenice a jemu nadřízených institucí, ani s postojem vedení obce Jesenice vůči této stavbě. Nesouhlasíme s tím, že se zde místo původně plánované administrativní budovy staví na základě Změny před dokončením ze dne 14.12.2020, čtyřpatrový obytný dům s 35 byty, který svou mohutností pokrývá téměř celý kus zbylého nejužšího pozemku v této již tak nesmyslně zastavěné lokalitě bez zeleně. Zmíněná Změna stavby před dokončením ze dne 14.12.2020 byla velmi neobvykle rychle schválená a nikdo nás, majitele přilehlých rodinných domů, o ní ani neinformoval.

Bohužel až z rýsující se stavby je zřejmé, že jsou zde upřednostněny pouze ekonomické zájmy develpera, nad zájmy místních obyvatel, ať už majitelů přilehlých rodinných domů, obyvatel již postavených bytových jednotek či budoucích obyvatel tohoto objektu.

Tato stavba výrazně naruší soukromí místních nejbližších vlastníků přilehlých nemovitostí a zhorší kvalitu života všech obyvatel v dané lokalitě. Je pro nás absolutně nepochopitelné, že zde v již tak přetížené obytné části města Jesenice u Prahy mohl být v územním plánu schválen takto mohutný objekt, který nerespektuje základní práva zde žijících rodin. Mimo to zde budou chybět parkovací místa. Přilehlé a mnohými řidiči nerespektované křižovatky Cedrová x Tisová a Nákupní x Tisová se stanou ještě nepřehlednějšími a nebezpečnějšími. O vyžití rodin s malými dětmi a možnosti venčit psy ani nemluvě. Je opravdu pohled na děti prohánějící se po silnicích na koloběžkách mezi neustále projíždějícími, parkujícími či odjíždějícími auty v této lokalitě splněným snem o lukrativním bydlení ? Cituji developera z webových stránek nabízejících byty v rozestavěném objektu: "Stavba byla projektována s pečlivými ohledy na budoucí komfortní život rezidentů, i na oslunění všech obytných místností. Za touto frontou čtyřpodlažních bytových domů jsou rozsáhlé areály komfortních rodinných domků." My, jakožto dotčení obyvatelé těchto rodinných domů, bychom developera rádi opravili. Celé toto šílené sídliště bylo projektováno bez jakéhokoliv ohledu na budoucí komfortní život zde žijících obyvatel. A o jakém areálu komfortních rodinných domků je tu řeč? Jestli developer považuje za komfortní to, že lidé mají fólie a zatažené žaluzie v oknech směrem na výstavbu, aby zabránili pohledům z bytových domů anebo naopak, aby se na bytové domy v této blízkosti nemuseli sami dívat a už neví jak by si své soukromí ochránili tak jako teď my, tak to tedy za areál komfortních rodinných domků nepovažujeme. Developer snad správně vystihl jen to, že se jedná o frontu čtyřpodlažních bytových domů. Fronta to opravdu je. A tento poslední barák je jen třešničkou na dortu. Ale ať už si developer a jeho architekt vymysleli cokoliv, kdo jen mohl tento projekt schválit a proč? Toto je odstrašující případ ve všech směrech.

Další barák s téměř 100 novými obyvateli tu nechceme!!!

5261_druhý.JPG

 

 


Dotčení sousedé z Mladíkova    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Dotčení sousedé z Mladíkova svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...