Petice za záchranu Tradičního výčepu U Vodičků.

Petice za záchranu Tradičního výčepu U Vodičků.

Petice podle zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

Vážení členové Rady městské části Brno-sever.

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s Vašimi rozhodnutími, které postupně likvidují oblíbený Tradiční výčep U Vodičků a žádáme Vás o přehodnocení Vašeho stanoviska, stáhnutí výpovědi, pro niž nejsou skutečné důvody a o povolení zahrádky v jejím původním rozsahu.

Důvody, proč je Tradiční výčep U Vodičků důležitý, jsou například tyto:

Výčep U Vodičků byl po mnoha letech první tradiční plzeňskou pivnicí v této městské části – tedy hospodou, kam se chodí primárně na výborně ošetřené pivo. O kvalitě zde podávaného piva vypovídá nejen to, že ihned po svém otevření si pivnice získala množství stálých zákazníků, ale i skutečnost, že o pivo se zde starají s opravdovou péčí – sudy jsou uloženy v chladícím boxu, po každém vyčepovaném sudu jsou trubky propláchnuty vodou, jednou za týden se provádí kompletní sanace trubek.

Výčep funguje spořádaně a nenarušuje veřejný pořádek. V hospodě a před ní lidé normálně mluví a zahrádka je s úderem desáté hodiny večer sklizena. Jedná se o komunitní domáckou hospodu, která je zde zejména pro okolní obyvatele a je společným zájmem, aby se udržovaly dobré sousedské vztahy. Že se najde všude nějaký kverulant, je známá věc, naprostá většina okolních je však s provozem této hospody srozuměna a kdo rád chodí na pivo, zavítá často sem.

V neposlední řadě bychom rádi upozornili na neoddiskutovatelný přínos této pivnice k zdejšímu kulturnímu i společenskému životu. V hospodě probíhají každé odpoledne a večer rozhovory mezi hudebními profesionály, různými umělci, architekty, právníky, univerzitními profesory, psychology, inženýry, básníky, doktory medicíny i přírodních věd, kunsthistoriky atp. Výčep U Vodičků není v žádném případě zaplivaný „pajzl“, u kterého bychom chápali, že Vám může v takto exponované části města kazit image. Je to prostě klasická pivnice, která se již za krátký čas své existence stala chloubou městské části. V městské části totiž jiný podnik srovnatelného charakteru a kvality není.

Petiční výbor ve složení:

1. Václav Vodička

2. MUDr. Zbyněk Maška

3. Pavel Malík

 

Petiční výbor zastupuje: Václav Vodička, Adresa: Muchova 1079/4, 613 00, Brno.

Adresa pro doručování petičních archů: VAVOSPOL s.r.o. Muchova 1079/4, 613 00, Brno.


Václav Vodička - Tradiční výčep U Vodičků.    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Václav Vodička - Tradiční výčep U Vodičků. svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )