Petice za právo vybavených laboratoří testovat na Covid 19 a zastropování ceny testu na 1200,- Kč vč. DPH.

Milí přátelé,

v médiích do dnešního dne, tj. 14.3.2020, proběhlo několik kauz, které prokazují, že dosavadní kapacita testovacích míst není taková, jak nám vláda tvrdí.

K tomu se na veřejnost dostaly zprávy, že mezi testovací laboratoře je zařazena i ta s vazbami na premiéra této země. Z tohoto důvodu existuje podezření, že může jít o manipulaci s cílem vydělat peníze na nastalé krizi.

Aby bylo možné těmto obavám předejít žádáme vládu o rozšíření práva testovat na Covid 19 všechny k tomu vhodné a vybavené soukromé laboratoře v této zemi.

Zároveň podobně, jako bylo možné zastropovat cenu respirátorů žádáme, aby se zastropovala cena tohoto testu na 1200,- Kč, což, jak se ukázalo, je cena která by měla být schopna pokrýt náklady na testování.

Zároveň náhradu vzniklé škody, která by byla zapřičiněna zastropováním ceny a rozdílem, stát uhradí jen do výše celkových nákladů 300 tis max na jednu laboratoř. Tento strop by mohl posloužit jako regulační nástroj pro ty, kteří by chtěli i tak na této situaci vydělat a "vyždímat" státní kasu oklikou.

Tyto podmínky by mohly pomoci transparentně na trhu nabídnout rovné podmínky a pokrýt potřeby, které se nedaří zvládnout centrálně.

 

Za obyčejné občany

Lenka Kotková


Lenka Kotková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Lenka Kotková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )