Petice za povinné očkování proti viru SARS-CoV-2

My, níže podepsaní občané, požadujeme zavedení povinného očkování proti viru SARS-CoV-2 pro všechny osoby starší 12 let. Výjimku z povinnosti očkování mají mít pouze ti, kdo se nemohou očkovat ze zdravotních důvodů.

Vláda dosud nenašla odvahu nařídit povinné očkování dostupnými, vysoce účinnými a vysoce bezpečnými vakcínami proti viru SARS-CoV-2. Menšinová skupina odmítačů očkování tak protidemokraticky blokuje návrat k normálnímu životu nás všech. Neočkovaní pacienti plnící nemocnice a jednotky intenzivní péče odčerpávají obrovské sumy ze solidárního zdravotního pojištění. Blokují zdravotnické kapacity potřebné pro poskytování péče jiným nemocným. Oddalují nutné operace trpících pacientů. Vyčerpávají zdravotnické kapacity a ohrožují jiné pacienty, chronicky nemocné a staré. 

Alibistický přístup vlády k zavedení povinného očkování proti viru SARS-CoV-2 nás všechny stojí obrovské prostředky. Mnoho lidí kvůli tomu zbytečně trpí a umírá předčasně, protože se jim včas nedostane preventivní péče a potřebné léčby. Trpí tím děti, které jsou omezovány v možnostech vzdělávání, sportování a sociálních kontaktů.

Perverzní chápání svobody a demokracie naší společností je smrtící. Svoboda a fungování demokracie vyžadují osobní odpovědnost každého, ohleduplnost k druhým a altruismus. Bez altruismu se demokracie mění v pseudodemokracii a marasmus. 

Zavedení povinnosti očkování proti viru SARS-CoV-2 je nutné a účelné. Plně očkovaní lidé středního a mladšího věku po nákaze virem SARS-CoV-2 nepotřebují hospitalizaci a nedevastují fondy zdravotního pojištění. Pokud dosáhneme podíl 95 % očkovaných v populaci, z infekce SARS-CoV-2 se stane běžná rýma. Pacienti s nemocí COVID-19 přestanou plnit jednotky intenzivní péče a ohrožovat chod  nemocnic. Náš život se vrátí do normálu a protiepidemické restrikce bude možné zrušit.

Snahu vlády dotlačit odmítače očkování ke změně jejich přesvědčení účelovým používáním restriktivních opatření považujeme za nevhodný a nebezpečný alibismus. Poctivějším a demokratičtějším řešením je nařídit jim očkování v souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví (č. 258/2000 Sb.), jako mimořádné očkování podle Vyhlášky o očkování proti infekčním onemocněním (č. 537/2006 Sb. §2, odst. 1, písm. c).


Peter Šebo peter.sebo@outlook.cz - Praha 4 - vědecký pracovník, mikrobiolog, https://www.facebook.com/peter.sebo.39/    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Peter Šebo peter.sebo@outlook.cz - Praha 4 - vědecký pracovník, mikrobiolog, https://www.facebook.com/peter.sebo.39/ svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )