Petice proti výstavbě větrné elektrárny pod vrchem Drkolná

Nesouhlasím s umístěním větrné elektrárny podle návrhu společnosti PV- CCONSULTING v kú Těšetiny.

Odůvodnění:

Větrná elektrárna by se měla umístit pouze 600m od místa našeho trvalého bydliště a pouhých 300m od pastvin, na kterých chováme koně a skot. Hluk a především stín z otáčejících se lopatek a noční osvětlení stožáru bude významně ovlivňovat kvalitu života obyvatel Nového Dvora a rušit zvířata. Osvětlení a střídavý stín budou přímo dopadat do oken našich domovů.

Výstavba větrné elektrárny uprostřed lesa, který je oblíbenou destinací turistů, cyklistů a houbařů, významně naruší lesní ekosystém, včetně prameniště potoka, který teče do obce Lhůta. Tvrzení investora, že tomu tak nebude, je nevěrohodné.

Lopatky elektrárny budou rušit koridory letu ptáků, zejména dravců. Dojde k úbytku ptáků v lokalitě a přemnožení škůdců.

131 m vysoký sloup bude muset mít obrovské základy, bude se k němu muset vybudovat příjezdová komunikace a elektrické vedení. To vše zničí velkou část lesa.

Tvrzení investora o výhodách levných cen elektřiny a přínosu do obecní pokladny je také nevěrohodné. Ceny elektřiny určuje dodavatel, ne stavitel elektrárny. Výhody pro obec investor podmiňuje umístěním stavby na obecním pozemku a přitom chce stavět na pozemku soukromém. Navíc by se tyto údajné výhody měly týkat obcí spadajících pod obecní úřad v Mochtíně, a to Nový Dvůr není.

Pro nás tedy výstavba větrné elektrárny nepřinese nic pozitivního, jen nám znepříjemní život, zohyzdí krajinu a zničí životní prostředí.

 

Závěr:

Nesouhlasím s výstavbou větrné elektrárny v KÚ Těšetiny podle návrhu společnosti PV-CONSULTING z výše uvedených důvodů.

 

 


MVDr. Lucie Vladařová, Nový Dvůr 2E, 34142 Číhaň    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji MVDr. Lucie Vladařová, Nový Dvůr 2E, 34142 Číhaň svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...