Petice proti válce

    Naléhavě žádáme Poslaneckou sněmovnu, aby zakázala vládě ČR vývoz zbraní na Ukrajinu, neboť to prodlužuje válečný konflikt, který zabíjí mnoho lidí, zvyšuje ceny paliv, energií, hnojiv i potravin a mnoha zemím  tak hrozí hladomor a uprchlická katastrofa.

  Vláda Petra Fialy už dodala na Ukrajinu obrovské množství smrtících zbraní:  10 protiletadlových raketových zbraní se 160 raketami. 56 bojových vozidel pěchoty, desítky tanků T-72, 30.150 pistolí, 5.000 útočných pušek, 4.006 kusů dělostřeleckých granátů, 3.200 kulometů, 12 odstřelovacích pušek Dragunov, 19 odstřelovacích pušek Falcon a 3,5 milionu nábojů, viz.

  Proto bylo podáno trestní oznámení na premiéra Petra Fialu a ministryni obrany Janu Černochovou  pro podezření ze spáchání trestného činu dle § 410 tr.zák., Porušení mezinárodních sankcí, neboť zřejmě porušili čánek 51 Charty OSN, který ukládá oznámení takových zásilek Radě bezpečnosti. Toto trestní oznámení nyní prošetřuje Nejvyšší státní zastupitelství.

  Přesto  vláda ČR  v této morbidní politice pokračuje, za což jí ovšem děkoval  ministr obrany  USA, Lloyd Austin: „ jmenovitě poděkoval dvěma zemím, a to Dánsku za technologii pro obranu pobřeží a České republice za "její značnou podporu, včetně nedávného darování útočných helikoptér, tanků a raketových systémů".   

  Maďarsko již  vyhlásilo  stav válečné hrozby, protože v sousední zemi zuří válka, jejíž konec zatím nikdo nevidí.  Premiér Orbán k tomu řekl, že bruselské protiruské sankce vedou k obrovskému ekonomickému rozvratu a drastickému zvyšování cen. „Svět stojí na prahu hospodářské krize,“ dodal.

  Někdejší ministr zahraničí USA, Henry Kissinger, který  vyjednal mír ve Vietnamu a mír mezi Egyptem a Izraelem, nedávno prohlásil v Davosu:   „Vyjednávání musí začít v příštích dvou měsících, jinak nastanou dramatické změny a vytvoří se napětí, které nebude snadné překonat,“

  Tuto petici adresujeme Poslanecké sněmovně, protože její usnesení je pro vládu ČR závazné.  

  Na její podporu můžeme též citovat slova z písně Boba Dylana, nositele Nobelovy ceny za literaturu, Blowin´ in the Wind:

How many deaths wil it také till he knows  
that too many people have died?   

 Kolik lidí ještě musí umřít, aby pochopil,
  že jich umřelo už příliš mnoho?

A  ještě z písně Johna Lennona Give Peace a Chance:

All we are saying is Give peace a chance!
  Všichni říkáme: Dejte šanci míru!

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Pavel Dudr svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )