Petice pro znovu otevření živnosti "Činnosti, při kterých je porušována integrita lidské kůže" nejpozději k 11.5.2020

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
 
 
„Petice pro znovu otevření živnosti Činnosti při kterých je porušována integrita lidské kůže nejpozději k 11.5.2020. “
 
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA a ostatní kompetentní osoby o znovuotevření živnosti Činnosti, při kterých je porušována integrita lidské kůže nejpozději k 11.5.2020.
 
Jak jistě víte, tyto činnosti, zejména tetování a podobné služby, je nemožné poskytovat či prodávat prostřednictví jakéhokoliv internetového obchodu.
 
Je to služba lidem, kterou je nutné vykonávat ve schválených provozovnách, kde hygienické normy dosahují vysoké úrovně standardně, ne jen během pandemie.
 
Dle vyjádření odborníků je jasné, že se nákaza koronaviru COVID-19 bude i nadále v určitém měřítku šířit populací a do nalezení vakcíny se budeme muset naučit s touto situací žít. Neshledáváme důvod, proč bychom se nemohli navrátit k vykonávání naší profese co nejdříve, při naplnění maximálních možných hygienických opatření.
 
Připomínáme, že tatéři a podobné činnosti jsou pravidelně kontrolovány hygienickými stanicemi a jejich úroveň ochrany je tak díky tomu srovnatelná se zubaři či malými operačními sály. Pracujeme v rukavicích po celou dobu, přímý dotyk tedy není během procedury možný. Jsme připraveni své klienty vybavit nadstandardními ochrannými pomůckami - roušky, desinfekční gely na ruce apod.
 
Dále uvádíme, že se každý rok v letních měsících počet klientů snižuje, neboť není vhodné tetovanou oblast vystavovat slunečnímu záření. Každý rok se nám tedy snižuje v letních měsících počet klientů a se stávajícími omezeními se jedná o celkem 3 měsíce bez úplného výdělku a posléze další minimálně 2 měsíce o výdělek v minimální výši. Úplné omezení naší profese do 8.6.2020 považujeme za cílenou likvidaci naší živnosti.
 
Je nepochopitelné, že v Rakousku, s mnohem více nakaženými, bylo ohlášeno znovuotevření těchto salonů 1. května. Dle informací dodavatelů, byly taterské salony uzavřeny v méně dotčených oblastí Číny na pouhých 20 dnů. U nás v ČR, kde je situace výrazně lepší, je naplánováno znovuotevření paradoxně až na 8. června.
 
Rádi bychom také poukázali na poslední vědecká pozorování, že země povinně očkující proti TBC (ČR až do roku 2010) mají šestkrát méně úmrtí na COVID-19.
 
Jsme připraveni s Vámi jednat, vytvořit či doplnit zvýšená hygienická opatření prostřednictvím zvoleného zástupce.
 

Tatéři, PMU stylistky a příbuzné služby 


Veronika Fleišerová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Veronika Fleišerová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBOPlacená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...