Petice na podporu Ferdinanda Porsche

Vytvořil jsem tuto petici jako nesouhlas s postupem Vratislavic nad Nisou, ve věci odstranění informačních cedulí o místním rodákovi Ferdinandu Porsche. Vratislavice tyto kroky obhajují tím, že za II. světové války byl pan Porsche členem SS. Dodnes ale neexistují zmínky o tom, že by se Ferdinand Porsche účastnil nějakých válečných zločinů, nebo snad genocidy. To, že se zde tento významný konstruktér narodil je holý fakt a v žádném případě nemůže být řeč o propagaci nacismu, jak si například myslí aktivista Pavel Hrstka, iniciátor tohoto aktu čirého pokrytectví.

Kam toto tažení může až dojít? Zničíme i jeho rodný dům? Vykopeme jeho rodinnou hrobku na místním hřbitově? Zničíme to jediné čím je tato obec turisticky zajímavá?

 

Petice na zrušení zmínky o místním rodákovi měla údajně 150 podpisů. Vím že už nic nezměním, ale chci dokázat panu Pavlu Hrstkovi a ostatním, jak moc se mýlí tím, že získám podpisů více. Chci dokázat že tohoto talentovaného člověka si většina lidí pamatuje spíš jako konstruktéra slavného automobilu VW Brouk a později i se založením společnosti Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, a né jako člena SS.

 

9.12.2013 - Na popud různých článků o naší petici chci jen dodat jednu věc. Nikdo nechce zpochybňovat účast F. Porsche v organizacích SS a NSDAP. To jsou holá fakta, stejná fakta jako že je rodák z Vratislavic. Nechceme tyto fakta zatajovat tak, jako chce pan Hrstka zatajovat rodiště tohoto konstruktéra.  Ze článků některých médií by si totiž někdo mohl myslet,  že snad chceme vyvrátit jeho účast v těchto organizacích, což není pravda. Chceme jen aby zvítězil zdravý rozum.

 

Děkuji za Váš podpis.

 

Aleš Reiner, Liberec

 

Nějaké informace o F. Porsche:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Porsche

Otevřený dopis předsedy PORSCHE CLASSIC CLUBU Milana Bumby adresovaný starostovi Vratislavic nad Nisou:

http://www.porsche-club.cz/historie-posche-classic-club/ferdinans-porsche/538-mj-oteveny-dopis-starostovi-obce-vratislavice-nad-nisou.html

Článek o celé situaci na iDnes:

http://liberec.idnes.cz/porsche-pamatnik-ss-nacista-auto-bumba-preisler-fti-/liberec-zpravy.aspx?c=A131126_082551_liberec-zpravy_ddt


Aleš Reiner    Kontaktujte autora petice