Obrana svobodného vědeckého bádání: Výzva etické komisi Akademie věd ČR

            Jsme znepokojeni mediální diskreditací s politickými tlaky, které vedly k odvolání PhDr. Marka Hrubce z pozic ředitele Centra globálních studií na Filosofickém ústavu a koordinátora výzkumného programu „Globální konflikty a lokální souvislosti“ na Akademii věd ČR.

          Známe ho jako filosofa a sociálního vědce, který prostřednictvím dialogu usiluje o vzájemné pochopení různých společenských uspořádání, kultur a civilizací a o odstraňování napětí mezi nimi.

          Považujeme za důležité, aby nebyla potlačována svoboda vědeckého myšlení, vyjadřování a výměny názorů. Listina základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku České republiky, garantuje v článku 15 odst. 2 svobodu bádání. Článek 17 odst. 1 zaručuje také svobodu projevu.            

          Obracíme se na Komisi pro etiku vědecké práce Akademie věd ČR, aby nepodlehla politickým a ideologickým tlakům a hájila svobodu slova a svobodu vědeckého bádání Marka Hrubce a jeho kolegů, aby mohli opět vykonávat své činnosti jako dříve.

 


Za Občanský a odborný výbor Brno, spolek Dušan Krátký, kratky.dusan@seznam.cz, Jan Procházka, janproch1@seznam.cz    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Za Občanský a odborný výbor Brno, spolek Dušan Krátký, kratky.dusan@seznam.cz, Jan Procházka, janproch1@seznam.cz svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )