Netolerujme velezradu

Parlamentu České republiky

Vážení poslanci a senátoři,
my níže podepsaní žádáme, abyste konali v zájmu zachování suverenity našeho státu a bezpečnosti jeho občanů.

Podle Čl. 65 Ústavy České republiky "Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt."

Chování prezidenta Miloše Zemana v nás dlouhodobě budí nedůvěru: útoky na české zpravodajské služby (snaha ponížit jejich čelní představitele a znevěrohodnit je jako celek, vyzrazovat a mařit výsledky vyšetřování), zaměstnávání lidí bez bezpečnostních prověrek s napojením na ruské státní a zpravodajské služby, protežování společnosti Rosatom ve strategické zakázce, podpora očkování českých občanů neschválenou ruskou vakcínou Sputnik V, o jejíž kvalitě panují důvodné pochybnosti… to vše vnímáme jako nepřímé důkazy toho, že Miloš Zeman jedná ve prospěch autoritářské Ruské federace a na úkor země, ve které vykonává prezidentský mandát. Prezidentovo mlčení ve chvíli odhalení teroristického útoku ruských špionů, navíc v roli nejvyššího velitele ozbrojených sil, je pro nás velmi zneklidňující a cítíme se jím ohroženi.

Věříme, že je na čase, aby příslušný orgán posoudil činy prezidenta a proto prosíme, aby Parlament České republiky konal a žaloval prezidenta republiky Miloše Zemana pro velezradu.

Děkujeme.


Jana Madževská    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Jana Madževská, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...