Nesouhlas s konáním akce „Letní fotbalová open air party“ dne 13.7.2024 v areálu Frýdlantské rozhledny na Resslově vrchu ve Frýdlantu

V areálu FRÝDLANTSKÉ  ROZHLEDNY na Resslově vrchu ve Frýdlantu NENÍ MOŽNÉ pořádat jakoukoliv podobnou akci velkého rozsahu. Frýdlantská rozhledna je klidové turistické místo, které snese komorní setkání, nikoliv taneční party pro velký počet lidí, jako je např.  „Letní fotbalová open air party“, kterou se rozhodlo vedení města spolu se zástupci fotbalu právě na rozhledně uspořádat. NEJSME proti tomu, aby se lidé dobře pobavili. Kdo by nechtěl? 😊 Jsme PROTI nevhodnému výběru lokality, čili  ROZHLEDNY. 

Každý, kdo umí napočítat do pěti, shledá, že:

● Je to prostě malý prostor  

● je to v lese plném zvěře   ● kolem krouží plemenní býci (s lehkým drátěným oplocením), telata a březí krávy 

● Je to prostě malý prostor 

● V okolí jsou koně, extrémně hákliví na jakékoliv neznámé zvuky  

● není zde parkoviště  

● jedna příjezdová cesta – sanitka ? hasiči?  

● apropó – taky zde v bezprostřední blízkosti! bydlí lidé

● je to prostě malý prostor 

● Dříve se akce pořádala např. v kempu. Teď je za velký peníz opravený, tudíž by se logicky mohl poničit. Takže? … rozhledna s dětskými prolézačkami a stožárem pro mobilní operátory? Se zatravněnou „taneční“ plochou???  

P.S. : Město má k dispozici vyhláškou určený PROSTOR VHODNÝ právě pro takové velké akce. Bezpečné, prostorné místo – komfortní pro účastníky akcí – navíc v zóně, kde (téměř) nikdo nebude rušen. Jen se musí upravit – třeba pořadateli akce nebo dobrovolníky nebo nebo ….

PROTO  ŽÁDÁME, ABY  SE  NA  ROZHLEDNĚ  PODOBNÉ  VELKÉ  AKCE NEKONALY, ani plánovaná Letní fotbalová open air party 13. 7. 2024.

Není to vhodné místo. Děkujeme. ---------------------------------------------------------------------------------------------

Petici sestavil dne 16. června 2024 a podepsané občany při jednání s orgány samosprávy a s orgány státní správy zastupuje:


Rostislav Kröner, bytem Údolí 1461, 464 01 Frýdlant    Kontaktujte autora petice