Zákaz chovu, vystupování a využívání všech zvířat volně žijících i domestikovaných v cirkusech anebo jiných kočovných společenstvích

Ministru zemědělství, Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky a Senátu Parlamentu České republiky.

Vážení,

obracíme se na Vás ve věci chovu, vystupování a využívání volně žijících zvířat a zvířat domestikovaných v cirkusech anebo v jiných kočovných společenstvích na území České republiky.

Opíráme se o tyto skutečnosti:

- držení zvířat - obnáší: stres, nedostatek klidu, stereotypní chování, nedostatek místa v kotcích, nesprávné druhové zařazení, příliš brzké odebírání mláďat od matek, časté a náročné transporty

- drezura obnáší: donucení k nepřirozeným a nefyziologickým cvikům a chování, přináší stres, často psychické a fyzické utrpení a strádání, v mnohých případech dochází k týrání zvířat

- edukační hodnota pro návštěvníky je záporná- cílovou a nejcitlivější skupinou návštěvníků jsou děti a rodiče a ti dostávají zkreslené informace o životě a přirozeném chování zvířat.

V mnoha zemích již byl přijat zákon k zákazu vystupování zvířat v cirkusech, např. Rakousko, Bolívie, Chorvatsko, Malta, Belgie, Bosna a Hercegovina, Řecko, Nizozemsko, atd. …  

Proto my, níže podepsaní občané, nesouhlasíme se zbytečnou a krutou tradicí a žádáme úplný zákaz chovu, vystupování a chování volně žijících i domestikovaných zvířat v cirkusech a nebo v jiných kočovných společenstvích a plně souhlasíme s textem této petice (Zákaz chovu, vystupování a využívání všech zvířat volně žijících i domestikovaných v cirkusech anebo jiných kočovných společenstvích.)

 

21730845_1917917141868127_7997455385863011660_n1.jpg


Šimon Černý    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Šimon Černý svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )