Nechceme tmu ale chceme šetrné,oranžové, úsporné veřejné osvětlení v Tymákově.

Chceme veřejné osvětlení, které neškodí přírodě, živým tvorům a obyvatelům Tymákova. Nesmí obsahovat modrou složku světla, a proto by teplota chromatičnosti neměla přesáhnout 2000K, jako tomu bylo u starých sodíkových vybojek. Obec demontovala 2000K výbojky v satelitu a má v plánu demontovat v celé obci Tymákov

Obec bohužel chybnou volbou instalovala LED osvětlení s modrou složkou a teplotou od 2700K až 4100K. Touto peticí chceme do budoucna zabránit ke špatně zvolené teplotě chomatičnosti obsahující modrou složku světla a výměnu 2700K zpět do teplot pod 2000K .

LED technologie označená jako PC Amber dokáže nahradit sodikové výbojky, konkrétně nesoucí teplotou chromatičnosti oranžové a rudé teploty 1600K - 1800K, která nemá negativní vliv na živé organismy.

Touto peticí se požaduje změna veškerého veřejného osvětlení v obci Tymákov na LED PC Amber 1600K-1800K nebo zachování sodíkových výbojek kolem 2000K.

Veřejné osvětlení na cestě ze satelitu k rybníku pod Tymákovem má instalováno 3800K, i pro tuto část má petice požadavek o změnu na teplotu chromatičnosti do 2000K.

LED lampy jsou ploché a mají široký úhel světelného toku, staré lampy mají výbojku uvnitř kulatého krytu a světelný úhel byl tak menší, svítilo se pouze na cestu.

dokumenty ke stažení pro podání stížnosti obci na veřejné osvětlení:např. svítící do oken

https://www.bilesvetlo.cz/postup-a-dokumenty


Tomáš Vavřička    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Tomáš Vavřička bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...